Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ezek szerintetek is reális...

Ezek szerintetek is reális elvárások?

Figyelt kérdés
A férjemmel 2éve vagyunk házasok, saját kertes házunk van, törlesztő mellett is havi 100 ezer megtakarításunk. Mondjuk a NAV most fog jelentkezni az illetékért, szóval az össz tartalék 1 millió lesz, de szerintem még ez is jó. Szóval a körülmények teljesen jók lennének, a férjem mégis minimum 3 évet akar várni, plusz 5 millió fölötti megtakarítást. És semmi olyat nem csinálunk, amit gyerek mellett ne lehetne, nincsenek nagy terveink. De én meg már nagyon szeretnék gyereket...
2020. nov. 3. 07:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
84%

Hány évesek vagytok?

25 évesen reális, ha úgy érzi még várna.

30 felett már nem igazán fér bele évekig várni, főleg, ha nem egy gyereket terveztek.

2020. nov. 3. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
36%
Szerintem teljesen jó így. Mi az első babával a nyagyinál laktunk hatalmas háza volt. Gyűjtögettünk és öt év múlva saját házat vettünk. Három év alatt felújítottuk és most jött a második baba. Megtakarításunk nekünk is van de sajnos rengeteget elvitt a felújítás. Szerintem jöhetne a baba nálatok is. Lehet a párod még meggondolja magát. Mi a babára eddig szüléssel mindennel együtt 500ezret költöttünk. Mindig figyelem a neten a pelenka a ruha és a törlőkendő akciókat. Így sokkal olcsóbb ha dobozzal veszem a pelust és a törlőkendőt. Havi szinten 15ezer. A ruhát is havonta veszem ha kinő egy méretet. Eljárós ruhát vettem egy párat itthonra pedig rugit használok ami nem drága. Remélem meggondolja magát a párod.
2020. nov. 3. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
82%
Egy dolog a körülmény és egy másik az akarat. Ő még nem akar gyereket és körülményekre fogja, mert indokolnia kell a nyomulás miatt és ahogy itt a fórumon látom sok feleségnek nem elég indok, hogy "még nem készültem fel".
2020. nov. 3. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Már 28 éves, én 25
2020. nov. 3. 09:34
 5/13 anonim ***** válasza:
95%

Még csak 28 éves.

Te pedig még csak 25.

Hagyd élni és megérni az apaságra!

2020. nov. 3. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Mi nem kötöttük konkrét számokhoz, 29 évesek lettünk, mire úgy éreztük hogy készen állunk. Anyagilag már éppen (szerintem) jöhetne nálatok is a baba, de nagyon fontos az, hogy agyban is mindketten készen álljatok rá. Lehet neki egy kicsit több idő kell. Arról azért beszélj vele, hogy tisztában van e azzal, hogy lehet hogy az első pár hónap sikertelen lesz. De csak az életkorotokat figyelembe véve én még nem aggódnék a helyedben. Ezt tényleg teljes egyetértésben lehet csak csinálni.
2020. nov. 3. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
64%
Szerintem a férjednek igaz a van. Feltéve, hogy 1-2 éven belül meg lesz az az összeg es nem 5 év vagy még több. 1 millió simán elmegy a gyerekre mire megszületik és mindent megveszel.
2020. nov. 3. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen reális elvárás, hogy akkor vállaltok gyereket, mikor a férj is vágyik rá. Attól, hogy Gizikéék a nagyiéknál vállaltak gyereket, attól a férjed még nem akar most gyereket.
2020. nov. 3. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
89%
Persze, hogy nem akar még ilyen fiatalon gyereket. Teljesen normális.
2020. nov. 3. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
64%
1 millió forint márpedig semmi, egy terhesgondozás + szülés elvisz ennyit, ha nem államiba mentek a sintértelepre. Babacuccok, terhesruhák stb. Mellesleg tombol a COVID, emelkednek a számok, a munkahelyek nem biztosak. Fiatalok is vagytok még, teljes mértékben megértem a férjedet. Te is hova sietsz 25 évesen? Várd meg, amíg a férjed is megér a feladatra.
2020. nov. 3. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!