Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kezelhetetlen a 4 éves gyereke...

Kezelhetetlen a 4 éves gyereket mit csináljak vele?

Figyelt kérdés
Gondolom már a társaság hiánya a baja mert októberben 6 napot ment összesen betegség meg koronavírus miatt is zárva volt, múlthéten őszi szünet, most a héten meg már megint lett egy fertőzött óvónő. Dobálja a játékokat, visszafelesel, 20x kell rászólni, hogy kezdj már el öltözni, boltba folyton hisztizik stb. Már az idegeimmel játszik, direkt provokál egész nap. Délután se alszik már 2 hete, nem fárad el gondolom. Ma már 2x kezdtem el a sírást úgy érzem nem bírom tovább, apja sokat dolgozik, folyton én vagyok vele. Kikészülök már ettől a járványhelyzettől is, itt van 4 éves és nem jár oviba én meg dolgozni nem tudok menni.
2020. nov. 5. 19:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
71%
Vidd ki gyakran a levegőre, hogy erősödjön az immunrendszere!
2020. nov. 5. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Vidd le a játszótérre, vagy a kertbe mást nem lehet vele csinálni.
2020. nov. 5. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Mindennap vagyunk levegőn délelőtt is 1 órát meg délután is 1 órát kb, de pörög folyamatosan így is
2020. nov. 5. 19:26
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk sokat segít, hogy bevonom őket a napi teendőkbe, (5.5 és 2.5 évesek) van 2 benti macskánk akik szintén azupwrül letudják foglalni a csajokat x ideig.

Emellett kreatívkodunk fa leveleket festenek, rajzolnak, ragasztanak. Bunkert építünk.

Igaz én jelenleg itthon vagyok amúgy is,ők meg betegek már 2.hete.

Kimenni a rossz idő miatt nem tudnak sajnos. Van mikor ölik egymást egész nap veszekednek, én velük 🤦‍♀️ Szóval átérzem a helyzeted.

Kitartást kívánok.

2020. nov. 5. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Mi is szoktunk rajzolni, festeni stb de max 10 percig kötik le ilyenek úgy ha ott ülök vele, egyedül 2 percig se. Már nagyon fáradt vagyok, egész nap nagyon fárasztó
2020. nov. 5. 19:37
 6/13 anonim ***** válasza:
15%

Mondjuk az sem mindegy szerintem, hogy lányod vagy fiad van kérdező.

Ha fiú nyílván őt nem fogja lekötni úgy a kreatívkodás mint az én 2 lányomat.

2020. nov. 5. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
0%
Hideg zuhany vagy legalább legyél határozottabb kicsit szólj ra erőteljesebben stb nem lesz bajuk én is kaptam és nem is szóltam vissza utána
2020. nov. 5. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Fiú. Mindig nagyon eleven volt, de az utóbbi 2 hét már rémálom
2020. nov. 5. 20:51
 9/13 anonim ***** válasza:
Nekunk sajnos csak a mesenezes segitett
2020. nov. 5. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Nálunk a karantén alatt volt ugyanez a lányommal tavasszal. Hiába vittem ki napi 1-2x 2-4 órákra is, itthon konkrétan 3 percnél tovább nem foglalta le semmi, pedig alapból sokáig megvan akár kavicspakolással, akár festéssel vagy böngészőkönyv-lapozgatással. Nekem semmi más nem segített, csak a nagyszülők bevonása, ha megkértem anyukámat, hogy 1-1 napra vigye el, egészen megváltozva jött haza. Persze 2 napnál nem tartott tovább a dolog, de már ennyi "levegőváltozás" és változatosság is csodákra volt képes. Ha be tudsz vonni BÁRKIT, aki nem te vagy (vagy az apuka), legalább néha, az lehet, hogy segít. Szerintem csak marhára unatkoznak ilyenkor.
2020. nov. 5. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!