Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Az egyik ismerősöm éjszakára...

Az egyik ismerősöm éjszakára magára szokta hagyni a 8 és 9 éves gyerekeit és csak reggel ér haza mert egész éjjel a pasijánál van, lehet ennek következménye?

Figyelt kérdés
Ha betegek vagy ha bármilyen bajuk van akkor is eljár otthonról, és egyedül hagyja őket. Nagyon bosszantó ez a felelőtlenség!
2020. nov. 7. 22:27
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
59%

Biztos, hogy ezzel segítene a gyerekeken? Nem mondom, hogy helyes, amit anyu csinál, de így legalább van anyja a gyerekeknek.

És gondolom, telefon is van, amin el tudják érni, ha kell.

2020. nov. 8. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
37%
Es ki vagy te egy "joindulatu" szomszed? Persze jelentheted nyugodtad, es a legszomorubb, h a hozzad hasonlo szemetladakat a torveny es a jog vedi a budos eletben nem derul ki, hogy te voltal. Es utana mi lesz? Kijar hozzajuk a gyamugy es a gyermekjoleti, rosszabb esetben gondozasba is veszik a gyerekeket, az biztos jobb lenne nagyokos. Ha tenyleg segiteni akarsz beszelj vele, kerdezd meg, h segithetsz e vagy valami. Nevtelenul feljelentgetni valakit a legegyszerubb, ugy hogy fogalmad sincs mennyi idore megy el, mit csinal stb. gondolom nem vagy vele egesz ejszaka. Aztan ha a csaladbol kiemelik a gyerekeket az okoskodasod miatt, majd elszamolhatsz a lelkiismereteddel.
2020. nov. 8. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
57%
Ja es meg egy kis adalek. Magyarorszagon nincs torvenybe szabalyozva, hogy egy gyermeket hany eves kortol es/vagy mennyire idore nappalra vagy ejszakara hagyhatnak egyedul. Ez a gyerek erettsegenek fuggvenye es a szulo kizarologos dontosen mulik.
2020. nov. 8. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
Még mielőtt lehordassz mindennek elmondom, hogy nem akarok senkit feljelenteni. Tudom, hogy azzal nagyobb kárt okoznék mint hasznot. Tehát neked nem kell itt okoskodni! Én itt egy kérdést tettem fel ami nem a gyámhivatalnál feljelentés.
2020. nov. 8. 08:27
 15/19 anonim ***** válasza:
89%
Meg is valasztam az elozo 2 kommentben. Barkit, barmiert nevtelenul fel lehet jelenteni, de jelenleg itthon nincs szabalyozva, hogy hany eves gyereket lehet egyedul otthon hagyni.
2020. nov. 8. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
40%
Manapság 20 éves korig otthon kell ülni a gyerekkel,nehogy valami rosszat csináljon,kész röhej.Egy 8-9 éves gyereket simán egyedül lehet hagyni,ha nem fogyatékos.Minket is egyedül hagytak 20-30 évvel ezelőtt fél napokra pl. a nyári szünetben,pedig még telefon sem volt otthon.
2020. nov. 8. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
79%

8-9 éves, az 2. 3. osztályos? Harmadikos koromban én egyedül mentem haza a suliból és otthon voltam egyedül, amíg a többiek haza nem értek. És sok más osztálytársam hasonlóan.


Én éjjel csak azért nem hagynám őket, mert bármi lehet (rosszat álmodik, belázasodik stb.), akkor jobb még, ha ott egy felnőtt. De ha csak a szomszédnál van az anyuka és bármikor ugrásra kész, akkor egyéni döntés. Gondolom van mobil otthagyva nekik. A nagy már tud olvasni, segítséget kérni.

2020. nov. 8. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim válasza:
26%
Ez más magánügye!Semmi közöd hozzá! Nem lehet, hogy féltékeny vagy hogy vki 2 gyerekkel is talál vkit te meg nem kellesz senkinek és van időd más magánéletén morfondírozni.Mi is egyedül voltunk reggeltől estig.Sőt egyszerűbb dolgokat még meg is főztem...Nagy kaland...
2020. nov. 8. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
89%
Ha a gyerekeknek valami bajuk esik, és kiderul, hogy nem volt velük felnőtt, akkor mindenképpen felelősségre vonják az anyjukat. De amíg nem történik semmi, addig nem valószínű.
2020. nov. 8. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!