Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Alacsony vérnyomásnak milyen...

Alacsony vérnyomásnak milyen következményei lehetnek a Picire? 77/55 volt a reggel, a pulzusom 94.

Figyelt kérdés

Egész éjjel szenvedtem, mert nagyon fájt a fejem, tegnap előtt este szintén. Múlt héten is amikor a védőnő megérte, 90/60 volt. Kedden szintén fájt a fejem, megértem itthon, akkor is valami 80 körüli volt. Ha iszok kávét jobban vagyok, napi 2-őt szoktam.

Persze, megyek majd orvoshoz, megkérdezem tőle, hogy mit javasol, de most első ízben a Ti véleményetekre lennék kíváncsi.

Köszönöm!


2012. máj. 3. 08:52
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

"de most első ízben a Ti véleményetekre lennék kíváncsi. "


MI NEM VAGYUNK ORVOSOK!


konkrétan elájulhatsz és megütöd magad. van magzati hátránya is biztosan pl. nem megfelelő áramlás a nem átlagos vérnyomás miatt . amint tudsz menj el orvoshoz.

2012. máj. 3. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem mértek alacsonyabbat is... 70/40 volt a legalacsonyabb. Semmi bajt nem okoz, ha nem vagy egy ájulós fajta... Nekem annyit okozott, hogy néha rosszul lettem a buszon, mert persze állva kellett utaznom... Fejfájások lehetnek normál vérnyomás mellett is, mert a kismamik érzékenyek lehetnek a frontokra. Igazából örülni kell az alacsony vérnyomásnak, mert a magas okozhat inkább problémákat. További szép babavárást!
2012. máj. 3. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Iszol elég folyadékot?
2012. máj. 3. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:

Az alacsony vérnyomás miatt lassul az artériák vérkeringése, amely következtében bizonyos szervek vérellátása elégtelen lehet, s az adott szerv funkciója károsodhat.

Csatlakozom az előttem szólóhoz. MENJ EL ORVOSHOZ!!!

2012. máj. 3. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Természetesen elfogok menni orvoshoz, mint ahogy írtam is, de úgy tudtam eddig, hogy ez az oldal azért van, hogy az ember feltegyen egy kérdést, és választ kapjon rá olyanoktól akik az adott problémát átélték már, vagy valamilyen tapasztalattal rendelkeznek azzal kapcsolatban.

2012. máj. 3. 09:11
 6/13 A kérdező kommentje:
2012. máj. 3. 09:15
 7/13 anonim ***** válasza:

Ezzel én is hasonlóan vagyok.

Már a 3. terhességem.

Az orvos nem igazán tesz semmit. És ez tényleg SOKKAL JOBB, mint amikor valakinek túl magas.


A pulzusom nekem is 90-100 között mozog, de van hogy 100 felett van, egyszer mértem 124-et, na akkor rosszul voltam, le kellett feküdnöm. Ez azért van, mert a szívnek több vért kell pumpálnia, hogy a babát is ellássa, nem tudom hány hetes vagy, de a vége felé már másfél literrel többet kell keringetni, és a szervezet a magas pulzussal kompenzálja az alacsony vérnyomást.

Szülés után szépen visszaáll majd.

Amikor volt az a "kiugró esetem", akkor a dokim fontolgatta vérnyomásgyógyszer beszedését, de végül úgy döntött, hogy azzal "több kárt" lehet okozni, mint segíteni, és ha néhány kisebb rosszulléttel el vagyok, akkor inkább nem ad semmit.

És ez már harmadszorra így van. Nem lesz semmi baj, de persze az orvosodnak mondd el, és majd ő mérlegel.

2012. máj. 3. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Nekem végig ilyen volt a vérnyomásom és semmit nem csináltak vele. Mindig azt mondták, hogy igyak rengeteg vizet, vagy kávét.

Szerintem semmi baj nincs vele. Mondjuk nekem nem fájt a fejem.

2012. máj. 3. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Húha! 124-es pulzus az nagyon durva. De örülök, hogy szerencsésen kijöttél ebből.

Még csak 14 hetes vagyok.

Most, hogy megittam a kávét sokkal jobban vagyok.

2012. máj. 3. 09:26
 10/13 anonim ***** válasza:
Amúgy a fejfájás nem biztos, hogy a vérnyomás miatt van közvetlenül, lehet az "csak úgy magában" is.
2012. máj. 3. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!