Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Leendő keresztfiúnknak mit...

Leendő keresztfiúnknak mit ajándékozzunk keresztelőre? Ötletek?

Figyelt kérdés
Ékszer kilőve, azt a szülők szeretnék megvenni. Édesapa azt mondta ő nem szeretné ha kp-t adnánk. Mit lehetne akkor?

2020. nov. 9. 10:00
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
28%
2020. nov. 9. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
50%

Amennyiben vallási okból keresztelik, a hagyományos keresztelő ajándék Biblia és ezüst kanál vagy ezüst evőeszköz készlet szokott lenni.

Ha divatból, akkor lehet valami játék, babahinta, betétkönyv.

2020. nov. 9. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
74%
Gyerekbiblia.
2020. nov. 9. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
51%

[link]


Ajándékutalvány bababoltba.

Ezüst evőeszközkészlet. (Édesanyámé még mindig megvan.)

Babának kötvény a nevére, amit 18. éves koráig fizetsz.

2020. nov. 9. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
63%
Ha ennyire meg vannak az igények arról, hogy mit nem szeretnének kapni, akkor én simán rákérdeznék, hogy milyen kategóriában (játék, ruha, eszköz) gondolkodjak, vsgx van-e valami amire vágynak.
2020. nov. 9. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
31%

Én ajándékcsomagot készítenék, hasznos dolgokkal mint pl. pelenka, attól függően, mekkora baba, és használnak-e (és tudod, milyet használnak), pl. tápszer, valami gyümölcspüré, tennék bele valami kisebb játékot, pl. csörgőt, valami ruhafélét, akár kiszoknit, ilyesmit. Ha tényleg vallásosak, és a keresztelő nem csak divatozás, akkor mehet a gyerekbiblia is.

Vagy mondják meg konkrétan mit akarnak, ha pénzt, ékszert nem.

2020. nov. 9. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
66%

Bibliát.


Ha meg nem vallásosak, akkor nem mennék el. Nem asszisztálok a képmutató majomkodásokhoz, mint pl. divat keresztelő, divat templomi esküvő.

2020. nov. 9. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
31%

Szerintem is bibliát kéne adni, a keresztszülő feladata, hogy megismertesse a gyerekkel a vallás tanításait, és a keresztény életmódra tanítsa. Mégis szerintem a legtöbb családban csak pislognának ha valaki bibliát adna ajándékba...


Ez ma már csak arról szól hogy legyen egy plusz ajándék a gyereknek minden alkalomkor. Nálunk rokonságban van ahol azt is elvárják hogy a keresztszülő állja a beiskolázást. Karácsonykor, szülinapkor le van adva a rendelés mit szeretne a gyerek kapni. Napjainkban tehát a tanító szerep helyett marad a fejőstehén.

2020. nov. 9. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
27%
Étkészlet (tányèrok, ezūst kanál)Én anno egy Zsolnay kisvakondos készletet kaptam, még mindig megvan.
2020. nov. 9. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
26%
Kizárólag vallási ajándék jöhet szóba. Ez lehet Biblia (ha olyan korban van a gyermek - ha csecsemő, szerintem nem érdemes, hogy aztán évekig porladjon) vagy akár valamilyen kapcsolódó játék, mesekönyv, ilyenek.
2020. nov. 9. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!