Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 22 hónaposotok beszédfejlődése...

22 hónaposotok beszédfejlődése hogy àll? Mit gondoltok az én gyermekemről?

Figyelt kérdés

Nem szeretnék versenyt indítani, vagy ilyesmi. És alapvetően paramami sem vagyok/voltam, leszámítva azelső hónapokat.

Viszont most már néha kicsit kezd aggasztani a kisfiam beszédfejlődése. Jól tudom, hogy kicsi még, és fiú is, akik sokszor később kezdenek el beszélni, mégis egyre többet rágósom rajta.

Egyébként egy nagyon értelmes, okos, mindent megértő gyermekről beszélhetünk. Mutogatással, bólogatással, és szavak (szótöredékek) használatával teljesen megérteti magát. És ehhez van egy jó humorérzéke+megérti az érzéseket is. Viszont bár van vagy 50 szava, hangutánzókkal több is, de ennek nagy része csak szótöredék vagy helytelenül kimondott szó.

Hogy nèhány példát említsek:

Teknősbéka/béka neki: “kéka”

Kukás autó neki: “kuka”

Gólya: “kóka”

Autó: “bbbrrra”

Apa: “papa”

Anya: “nana”

Alma: “ma”

Lámpa: “pa”

Kanál: “ka”

Tányér: “tá”

Joghurt: “ohu”

Cumi: “cudzu”

Víz: “ziz”

Stb... hosszan tudnám még sorolni. És ehhez meg még rengeteget halandzsàzik a saját kis nyelvén. Egyébként most már hangsúlyokkal is egyre jobban tud kommunikálni, így még jobban megérteti magát. De a kiejtése miatt általában csak én értem meg.

Azért is aggódom, mert alapból helytelenül ejt dolgokat, sok a szótöredék, hangutánzó. Pl a kutya már lassan egy éve “vau vau”. És fogalmam sincs hogy ez még normális-e. Olvasgattam mindenfélét, de a legtöbbhekyen azt írják hogy már rövid mondatokban kellene beszélnie🙄 és ismerősök gyerekei is azért már talán komolyabban beszélnek hozzá képest, ahogy hallom.

Ti mit gondoltok? Kell aggódnom? Hogy segítsek neki?

(Bár úgy érzem nem nagyon tudok ebbe beleszólni, erre a dologra hatni.)



2020. nov. 26. 07:30
 1/9 anonim ***** válasza:
83%

Először próbáltam komolyan venni a kérdést, azt hittem tényleg nem beszél semmit (az se lenne baj 22 hónaposan).

Két évesen (még annyi idős sincs a fiad) elvárt 20 szó. A te fiad tud 50-et! A vau vau is szónak számít, meg a szótöredék is. És még évekig nem fog helyesen beszélni, nemhogy 2 évesen.

Hagyd már békén azt a szerencsétlen gyereket!

2020. nov. 26. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
77%
Akkor parázz, ha majd 3 évesen sem beszél többet. De még akkor sem fog helyesen beszélni.
2020. nov. 26. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
90%
Az egyik gyerekem ennyi idősen még semmit nem mondott, csak "e-e-e"-vel mutogatott, aztán olyan 28 hónaposan azzal kezdte, hogy "Elfogyott a csoki, mert megettem".
2020. nov. 26. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
79%

Aggódás helyett olvasgathatnál a beszédfejlődés alakulásáról, és már sem tennél fel hülye kérdéseket.

Pl: a szótöredék és a hangutánzó "érvényes" szó, és hanghibáról 5 éves kor felett (!) beszélünk, addig normális, magától rengeteget tisztul, mert ez a természetes folyamat

2020. nov. 26. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

22 hónaposan a lányom ott tartott, hogy bababa meg tyutyutyu.

Egészen 34 hónapos koráig (3 éves szülinapja előtt 2 hónappal). Akkor szólalt meg.

2020. nov. 26. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
78%
A fiam 29 hónapos, kb. ott tart, ahol a tied, egy hónapja vittem el fejlesztőbe felméretni, ott azt mondták, enyhe a lemaradás, de ne aggódjak, teljesen rendben van, kicsit megtámogatjuk a beszédfejlődését, de simán fog beszélni, értelmileg, pszichoszociálisan, mozgását tekintve, mindenhogy felmérték és rendben van. Szóval én nem aggódom. Ovi előtt fog beszélni, én meg addig is teszem, amit tennem kell: sokat jászunk, beszélgetünk, és hordom a logopédushoz. Vannak később beszélő gyerekek, nem nagy ügy.
2020. nov. 26. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Szintén 22 hónapos kislányom felé ennyit se mond. Nem aggodok, mert mindenki ezt mondja, hogy nem kell.

Ő mondja, hogy baba, apa, mama, cica, vava(kutya), dár(madár), pa(lámpa), hal. Ennyi. De megerti mit szeretnenk, mi is megertjuk őt.

2020. nov. 26. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Köszönöm szépen mindenkinek a választ! Aki leszúrt annak azért mindenképp szeretném megjegyezni, hogy alapvetően nagyon örülök bármit is mondd a kisfiam. Minden egyes szavára büszke vagyok, de mentségemre szóljon hogy a családban rajta kívül 6 éve nem született baba, és a közvetlen környezetünkben sincs, akit láthatnék, hallhatnék. Vagy ha van is, akkor jóval kisebb vagy fordítva. Persze nem összehasonlítgatni akarom, de azért azt már én is észrevettem hogy a netes irományokban nem nagyon szabad hinni. (Igen, ettől függetlenül el szoktam olvasni, mert nagyrészben van bennünk igazság és én pedig szeretem a kisfiam fejlődését nyomonkövetni-lévén hogy még a védőnőnk se ér valami sokat.)

Én már nagyon várom hogy minél jobban és érthetőbben beszéljen. 😊 persze ha erre még várni kell, akkor az sem probléma, lényeg hohy napról napra fejlődik.

Mégegyszer köszi. 👍

2020. nov. 26. 15:06
 9/9 anonim ***** válasza:
Oké, de ez kb. olyan mintha 6 hónapos gyerektől várnád, hogy beszéljen. Hibásan beszélnek egész óvodás kor alatt, ez normális, 5 éves kor felett foglalkozik a beszédhibákkal a logopédus.
2020. nov. 26. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!