Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért ilyen nehéz megérteni,...

Miért ilyen nehéz megérteni, hogy én soha nem akarok gyereket?

Figyelt kérdés
26 éves nő vagyok. Mióta az eszemet tudom, abban biztos vagyok, hogy nem akarok soha gyereket. Ezt mindenki tudja a környezetemben, mindenki elfogad így. Kivéve a szüleim. Folyamatosan felhozzák, hogy majd nekem is gyerekem lesz. Meg mikor szeretnénk már a párommal gyereket. Tegnapi napon is meglátogattam a szüleimet, azt kezdték el mondani, hogy az lenne nekik a legnagyobb ajándék, hogy ha karácsonykor jelentenénk be, hogy gyerekünk lesz. Mondtam, hogy akkor csalódás lesz a karácsony. Mert erre nem kerülhet sor. Akkor jött az ismételt kérdés, hogy miért? Ismét elmondtam, amit az elmúlt 10-15 évben, hogy nem szeretem a gyerekeket. Egyszerűen vannak olyan emberek akik nem akarnak gyereket, és kész. Erre anyukám elkezdett sírni, hogy én lelkileg szegény vagyok. Lehet valóban igaza van, lelkileg szegény vagy. De miért ilyen nehéz megérteni, elfogadni az én döntésemet.
2020. nov. 30. 12:34
1 2
 11/13 Derjaderja ***** válasza:
38%

Én megmondanám anyámnak, hogy mennyire rosszul érint, hogy nem tartja a határaimat, és ha még egyszer előhozza, megszakítom vele a kapcsolatot, mert aki szeret engem, az építeni és megérteni akar, nem rombolni.


Nem lehet őt megérteni, akarni a wc-n kell illetve nem varhatjuk el másoktól, hogy a testük és az életük feladása árán, akaratuk ellenére teljesítsék a vágyainkat.


Az én nagy lányom 32 éves koromban született. Anyu 72 éves volt. A nővéremnek nincs gyereke. Ha valaha is szóba került a téma, mindig tapintattal. Tőlem sose kérdezte vagy javasolta, a tesómról párszor beszéltünk, amúgy se Anyu, se én nem tudjuk, hogy végül mért nem lett (nem egyértelmű az életeseményeiből).

2020. nov. 30. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
75%
Pedig amikor anyukád titeket szült, gondolom ő se azzal a szándékkal szült, hogy unokát adjon a szüleinek, hanem saját maguknak akart(ak) gyereket. Elképesztő, nekem ez a szempont eszembe nem jutna, hogy a gyerekem nekem adjon unokát. A gyerekem legyen boldog. Ha gyerekkel, gyerekkel, ha gyerek nélkül, gyerek nélkül.
2020. nov. 30. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
70%

Mi sem akarunk gyereket soha.

Nálunk a szüleim hálisten teljes mértékben megértették, mert normálisak. Igaz, nem volt nekik ismeretlen a terep, mivel a nővérem sem akar gyereket.

A férjem családja viszont nem tud leszakadni a témáról. 10+ éve, mióta együtt vagyunk, ezt hallgatjuk, hogy mikor lesz már gyerek. Elmondtuk százezerszer, hogy nem szeretnénk. Kettesben szeretnénk élni, kötöttségek, plusz terhek nélkül. Nem olyan bonyolult. Nem szeretjük a gyerekeket se kedvünk, se időnk, se türelmünk nincs hozzájuk, nem vágyunk rá, nem vagyunk alkalmasak erre az életre, ezért nem vállalunk. Az állandó nyűg ami vele jár, nem kell egyikünknek sem. Egyébként meg túl sok pénzbe is kerül a gyerekvállalás.

Én emiatt már a legtöbb családi eseményre nem vagyok hajlandó elmenni, mert évekig nem volt olyan alkalom amikor ne került volna terítékre a b@sztatásunk, hiába szóltunk, hogy vegyenek vissza. Szülinapok, névnapok, húsvét, karácsony, már nem megyek egyikre sem. Én meguntam a csesztetést, kb 5 éve egyszer mikor megint előkerült a dolog, megmondtam az anyósomnak, hogy ha unokát akar, ott a meglévő, vagy fogadjon örökbe, esetleg szüljön magának egyet és tartsa el ő. Tőlünk ne várjon. Emellett ez a magánügyünk. Senkinek semmi köze hozzá. Aztán felöltöztünk és eljöttünk. Azóta max szenteste megyek a férjemmel hozzájuk, de ezt is soknak érzem már. Semmi kedvem + járvány van. Újabban a sógorom is azon pörög, ahogy vissza hallottam, hogy miért vagyok gyerekgyűlölő. ( Nem mintha bármi köze lenne hozzá). Egyébként gyűlöletet nem érzek, csak nem szeretem őket, a többség neveletlen, fárasztó, némelyik idegesítő is.

Nincs most hangulatom hozzájuk, és ha belémáll valamelyik 100 %hogy elküldöm a halál f***szára, rohadt fárasztó ugyanaz a lemez állandóan.

Egyszerűen limitáld/ szakítsd meg a kapcsolatot, ha nem képesek felfogni, hogy ez a te életed és a ti döntésetek. Senki másra nem tartozik. Csak rád és a férjedre.

34/N

2020. nov. 30. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!