Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek létezik nevelő...

Prókátor kérdése:

Szerintetek létezik nevelő célzatú verés? Tapasztalatok esetleg?

Figyelt kérdés

Volt benne részetek? Adtátok vagy kaptátok? Esetleg idővel változott a véleményetek róla?

Kort és nemet is írhattok, hogy árnyaltabb legyen a kép!



2020. dec. 1. 15:05
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
60%

Nem is a nyakleves volt a kérdés, hanem a VERÉS...

Es mint írta a kérdező, pont az én válaszomra volt kiváncsi. Szóval nem feleslegesen írtam le....

Ha neked nem tetszik a válaszom görgess tovább...


7es voltam

2020. dec. 1. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
25%
Szerintem “verés” soha nem elfogadható. A verés számomra egy előre eltervelt szisztematikus “nevelési” aktus. Vagyis a gyerek előre kitervelt fizikai bántalmazása. Ami minden körülmények között elfogadhatatlan. Az hogy egy adott pillanatban elcsattant egyetlen pofon adott esetben lehet a jövőre nézve “emlekezetes” és meggátolja az adott cselekvés ismétlődését, azt el tudom képzelni. (Konkrét példa: baratnomet lábikrán harapta a két éves kislánya. Hirtelen ijedteben hatra rúgott egyet. Többet a gyerek soha nem harapott. Ez sem helyes, viszont önkéntelenül és kétség kívül hatásos reakció volt).
2020. dec. 1. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
10%
Azért az 5-ös által feltett kérdésre én is várnám a választ, különös tekintettel a "márcsakazértishabeledöglökakkorisellenállokésmegcsinálomamitnemkéne/nemcsinálommegamitkéne" részre. Ha belátás nulla, együttműködési készség nulla, engedelmesség, irányíthatóság nulla, akkor? Ráhagyod?
2020. dec. 1. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 A kérdező kommentje:

Amit 7 leírtál az egyébként szerintem is túl megy minden határon. Nehéz elképzelnem is, amit átéltél. Bár, magad is írtad, hogy lett pozitív hatása is: félelem mentes lettél, és elképesztően erős köteléked lett a testvéreddel (bár ezek ára így is úgy is túl nagy lett)

12 definiálta a lehető leg precízebben, még ha saját szemszögből is. De a meghatározás eléggé pontos szerintem is.

2020. dec. 1. 18:24
 15/33 anonim ***** válasza:
85%
7es vagyok, nálam semmi pozitív hatása nem volt... testvereimmel sem, senkivel sem.
2020. dec. 1. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
100%
Nem nevelő célzattal, hanem feszültséglevezetésképpen vernek a kevésbé intelligens emberek. Engem inkább rángatott apám, ha olyanja volt. Arra megtanított, hogy kerüljem mint a kvaélet, mert ki tudja mikor köt belém.
2020. dec. 1. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
18%
Így van, keveri a szezont a fazonnal.
2020. dec. 1. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
76%

Erre nehéz válaszolni szerintem.


Engem anyám vert rendszeresen, a kistesómhoz(aki más apától van) soha egy ujjal nem nyúlt hozzá. Úgyhogy kétféle példát is tudok tapasztalatból.


Én ilyen tipikus "jó kislány"lettem, éltanuló, de minden egyes dolgozatnál, felelésnél, vizsgán halálfélelmem volt, és ha már 3-ast kaptam rettegtem hazamenni. Viszont sose jutott volna eszembe megszökni, elcsavarogni, belekeveredni valamibe, mert nagyon erős önkontrollom lett, tudva, hogy ha kiderül, agyonütnek. Így is kék-zöldre vert rossz jegyekért, vagy ha bénáztam otthon és leejtettem valamit, vagy amikor egyszer későn értem haza a suliból, mert még átmentem egy kicsit a barátnőmhöz. Kamaszként sem tudtak belevinni semmibe, hiába kínáltak droggal, piával és felnőttként is elutasítok mindent, ami nem legális (pl.fekete munka), vagy csak egy kicsit is ellenérzésem van vele. Sokat kellett dolgoznom az önbizalmam helyreállításán, a magabiztosságom visszanyerésén, és azon, hogy ne rettegjek az új feladatoktól vagy már előre a kudarctól. (Néha még most is vizsgadrukkom van ha időpontra megyek valahova pl. orvoshoz.) Szigorú vagyok magammal, de azért már lazultam kicsit. A munkámban sikeres vagyok, mert a precizitásommal magasan kitűnök.

Szinte kapcsolatfüggő vagyok, mindig kell, hogy legyen mellettem valaki. Amióta férjhez mentem, ez megoldódott, a férjem tudja érzelmileg pótolni azt az űrt ami kialakult bennem a szeretet éhség miatt. Anyámmal sokáig nagyon rossz volt a kapcsolatom, egy ideig nem is beszéltünk. Most olyan három lépés távolsággal normalizálódott. Vigyáznom kell, hogy nehogy egy pillanatra is megfeledkezzek arról, hogy milyen ember, és túlságosan beavassam az életem részleteibe, mert akkor megint elkezdene kritizálni.

Egyébként szeretek felnőtt és önálló lenni. Egyáltalán nem hiányzik a gyermekkorom.


Tesóm szintén jó tanuló volt, de felnőtt korára lezüllött, nagyon fura élete lett, aminek én nem is szeretnék a része lenni, mert nem fér bele az értékrendembe. (Anyukám tapsol neki még ehhez is. Sőt, anyagilag támogatja.) Ő visszasírja a gyerekkorát, nehezen boldogul felnőttként.


Talán azt tudnám mondani, hogy nem azon múlik a nevelés hatékonysága, hogy valakit megütnek-e. Lehet rombolni bőven azzal is, és anélkül is. Ha szép gyermekkort szeretnél a saját gyerekednek, és jó kapcsolatot vele felnőtt korára, akkor viszont ne tedd!!

Én hiszem, hogy lehet szigorúan nevelni anélkül is. Biztos, hogy ezen leszek.


34n

2020. dec. 1. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
33%
Utolsó! Ha mondjuk a gyerek valami olyat csinál, ami önveszélyes és/vagy rongálás, mint pl az, hogy csapkodja az ajtó üveget, vagy ilyenek, de hiába szól rá a szülő, csak azért is csinálja, mert épp úgy viselkedik, mint a kisördög, és tudja azt is, hogy úgysem kap ki, akkor mi a teendő? Erélyesen rászól az anyja, de egyszerűen szófogadatlan, nem hatja meg a kiabálás sem, akkor a fenekére sem szabad ütni. De akkor mi a teendő, mi a hatásos, amiből megtanulja, hogy bizonyos engedetlenségnek igenis van következménye, és nem tehetjük meg az életben bármit, amit akarunk?
2020. dec. 2. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
6%
19: a gyerekemmel ilyen helyzetben leülök és elmagyarázom, hogy ne ütögesse az üveget mert veszélyes, vagy ütögesse nyugodtan de ha emiatt betörik akkor szétvágja mindenét, tele lesz bibikkel és mehetünk a kórházba, azt szeretné? Ha végképp nem hagyja abba, akkor elterelem a figyelmét, mutatok neki mást, előszedek valamit amire tuti rákap. Nem tudom, hogy én vagyok-e szerencsés a gyerekemmel vagy egyszerűen csak mivel így tanítottuk működik de hiába óriási kópé aki keresi a bajt soha nem volt még szükség arra, hogy fizikai ráhatást alkalmazzak és továbbra is mindent megfogok tenni, hogy ezt elkerüljem, türelmes ember vagyok.
2020. dec. 2. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!