Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek létezik nevelő...

Prókátor kérdése:

Szerintetek létezik nevelő célzatú verés? Tapasztalatok esetleg?

Figyelt kérdés

Volt benne részetek? Adtátok vagy kaptátok? Esetleg idővel változott a véleményetek róla?

Kort és nemet is írhattok, hogy árnyaltabb legyen a kép!



2020. dec. 1. 15:05
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
36%

20 jól írtad, ez gyerek függő. Minket nem vertek a szüleink, de azért időnként elcsattant egy-két pofon. Érdekes módon 3-unk közül en kaptam a legkevesebbet. Konkrétan egyet, amikor lehulyeztem anyámat. Végül is megérdemeltem. Ilyen kamaszos villongás volt. Na mindegy. De en mindig szótfogadtam, ha megkértek megcsináltam/abbahagytam stb. Minek is kellett volna pofon? Nem az hogy sose csináltam rosszat, de ha szóltak érte, abbahagytam, mint a te gyereked.

Na de a nővérem. Ő direkt. Ő konkrétan direkt provokálta, hogy hol fut bele egy nyaklevesbe. Ő nem hagyta abba, akármit is mondtak neki. A büntetést megszegte. Valamiert ha kapott egy taslit (és sose verték kékre zöldre) akkor lehiggadt szépen. Öcsém meg a másik véglet volt. Annyira nem tudta levezetni a feszkot, hogy addig járt a korsó a kútra... mi csak úgy hívtuk, hogy “könyörög egy pofonert” már felajánlottuk neki, hogy egyszerűbb lenne, ha szólna, hogy szüksége van egy kis pofonra. Valaki lenyomott neki egyet, aztan kibőgte magat és utána rendben volt. (Általában mondjuk ilyenkor minket provokált a testvéreit, nem a szüleinket, de azért olyan is volt).

Nem hiszem, hogy van olyan, hogy egy módszer mindenkinél beválik. En nagyon tartok tőle, mi lesz a kisfiammal mert ő is az egyik fülén be a másikon ki. Meg kicsi, szóval nem tud nagyon veszélyes dolgokat csinálni, de ha mondjuk, hogy nem szabad (amit már megért) vigyorog és szép lassan megismétli a tevékenységet amíg a szemed e röhög. Na ez már az a kategória, ami szerintem nem tolerálható. És fogalmam nincs hogy ertessem meg vele most, hogy amit csinál az olyan szinten agylobbanto, ha nem hagyja abba bizony lesz belőle baj később. Ahhoz pici, hogy meg büntesse

, úgysem értené. Talán az használna ha a kezére csapnék, de sajnálom és nem teszem meg. Így viszont újra és újra rángatja pl a kábeleket. Szóval, ha valaki megmondja a tuti módszert hogy amikor egy gyerek direkt provokálja a szüleit, akkor hogyan lehet megtartani a tekintélyt és “lebeszélni” a hülyeségéről, hálásan fogadom. (A büntetés nem játszik)

2020. dec. 2. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
79%
A veréssel vagy a veréssel való fenyegetéssel halálra rémített, szorongó gyerek megtévesztően hasonlít a "jó" gyerekre. Fél a szülőtől, ezért kerüli, mindent megtesz, hogy nehogy provokálja, lábujjhegyen jár, a suliban hány az idegtől, ha hármast kap, ezért inkább a belét is széthajtja a tanulással, stb. A szülő meg veregeti a saját vállát, hogy milyen nagyszerűen nevel :/ Ebben nőttem fel, úgyhogy sosem tennék ilyet a saját gyerekemmel. Egyszeri alkalommal ütés pedig nincs, mindig csak első alkalom van. A gyerek nem tudja, hogy nem lesz-e bántva legközelebb is. Ezért ha véletlenül elkapna valami olyan köd, ami miatt megütném, amint lehet, bocsánatot kérnék tőle, elmondanám, hogy nagyon-nagyon sajnálom és sosem fogok ilyet tenni mégegyszer. Eszemben sem lenne azzal megideologizálni, hogy megérdemelte. Senki nem érdemli meg, hogy megüssék.
2020. dec. 2. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
38%
A feleselős, szófogadatlan gyereknek belefér egy pofon, szerintem.
2020. dec. 2. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
68%
Ilyen erővel akkor a feleselős, szófogadatlan gyereket felpofozó szülőnek aki képtelen az önuralomra is belefér egy pofon, kíváncsi vagyok mit szólnának az ilyen nagy jani szülők, ha megjelenne egy hozzájuk képest nagy benga ember, mint mondjuk a Hegy a Trónok harcából és izomból lekeverne nekik egy maflást.
2020. dec. 2. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
26%
Ha szemtelen lenne a belga Heggyel a Trónok harcából, és csak hergelné, akkor biztos megérdemelten kapna egy maflást. De egyébként akkor a felelős, szófogadatlan gyereket hogy tartja kordában? Sarokba állítja? Megvonja tőle a Play Stationt?
2020. dec. 2. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
0%
24 de itt már keverve vannak a dolgok. Senki nem beszélt izomból leverésről. Azt azt gondolom itt mindenki elítéli. Azt, hogy valaki kap egy tockost/a kezére csapnak mielőtt a kést magába bökné stb ne keverjük már azzal, hogy megveri.
2020. dec. 2. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
0%
A maflás szerinted verés? Mellesleg a kérdésben még mindig a verés szerepel, nem a csicskapofon és társai.
2020. dec. 2. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
3%
nekem az tetszik amikor a szülő eltiltja a gyereket a tvtől, játéktól? és ha ő hibázik? akkor magára is kiró egy hét büntit? mert úgy igazságos
2020. dec. 3. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
70%
28, kezdjük azzal, hogy a legtöbb szülő nem hibázik soha, vagy inkább a büdös életben nem ismerné el és főleg nem a gyereknek...
2020. dec. 3. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
48%
28-as, szerintem ennek ugorj neki mégegyszer :D
2020. dec. 3. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!