Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mai fiatalok ilyen helyzetben...

Mai fiatalok ilyen helyzetben is vállalnának gyereket?

Figyelt kérdés
Van egy 30 as pár akinek a bevétele a nagy magyar átlag fizetés fejenként kb 210- 240eft nettó,budapesti albérleti lakásban élnek,nincs félre rakott több millió forintjuk saját lakás hitelezés elkezdésre,szülőktől kb.15-20 év múlva fognak lakást örökölni,na most addigra 40-50 közötti évesek lesznek,nyilván MOST míg fiatalok nem akarnak nyomorogni úgy ha lenne egy plusz egy száj,de vágynának gyerekre. Szerintem a LEGTÖBB magyar fiatal ilyen helyzetben lehet akik nem tudtak félre rakni pénzt 20 éveiktől fogva,mert könnyen kirúgták őket ha nem voltak tökéletesek,vagy végre utazhattak és arra elment a pénz.Nyilvan több pénzért elmehetnének az egész napunkat kidolgozni,megszakadni,de akkor meg nem lenne életünk. Vegyünk fel hitelt a mai világban ahol alig jelentenek be? Simán kirúgnak? Úgy érzem ma Magyarországon nehez helyzetben vannak azok akik családok szeretnének alapítani,ilyen helyzetben. Nektek mi a véleményetek?

2020. dec. 5. 10:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
81%
Ődóguk.
2020. dec. 5. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
90%
nem nyafogi kell hanem csinalni, en egyedül vagyok a lányommal, vettem lakást hitelre, egt fizetés, de tolom. Csinald ahelyett, hogy sír a szátok.:) en a nulla alól indultam par eve, es megcsinaltam, azota egyre jobban megy.
2020. dec. 5. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
80%
Amíg a "nem akarunk nyomorogni" (gondolom azért vannak igények is jócskán) meg a saját kényelműk előrébb való, addig egyáltalán nincsenek megérve egy gyermekre.
2020. dec. 5. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
78%

Tudod, nem 30 évesen kell rájönni, hogy nem lesz lakása az embernek önerőnől...


Mi ezt tudtuk, éppen ezért mentünk ki külföldre pár évre a férjemmel, míg összespóroltuk az otthonunk árát.


Én biztos nem vállaltam volna ilyyen fizetéssel budapesti albérletbe gyereket. Ennél még az is jobb, ha hitelt vesztek fel (ha van önerő). Igen, kirúghatnak és? Az albérletet is fizetni kell, ha kirúgnak, nem csak a hiteltörlesztőt. A bankkal legalább lehet egyezkedni gond esetén, míg új munkát találsz, a főbérlővel nem.

2020. dec. 5. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
90%

Nem értem az ilyen embereket én sem.

Konkrétan majdnem kamatmentes hitelt adnak a bankok...

És igen, ha kirúgnak az albérletből is menni kell.

Én nem is értem honnan jön ez a legenda, hogy régen önerőből vettek pesti lakást az emberek pár év gyűjtögetés után.

2020. dec. 5. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
83%
amúgy azzal 400 500 ezer az egyáltalán nem rossz, abból egy szerény albérletben bőven félre tudtok tenni, meglesz az önerő, és utána kb ugyanannyit fizetek a törlesztőre, mint ami az albérletre. A gyerek mindenképpen lemondásokkal jár, ezt azért mérlegelte kell előtte. nemcsak az anyagi appra gondolva hanem a szabadidőre, tűrőképességre. nekünk tök jó az anyagi hátterünk. de nem hiszem, hogy ha újra kezdeném szeretnék gyereket, mert baromi sok lemondás....N
2020. dec. 5. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Mi fogtuk magunkat és elkoltoztunk Budapestről, mivel ott egyikünk penzet teljesen elvitte a lakhatás.

De szerintem harmincaskent nem ringatnam abba az illuzioba magam, hogy lehet úgy gyereket vállalni hogy az életszínvonalam nem csökken.

2020. dec. 5. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Derjaderja ***** válasza:
76%

5. Hát mert vettek. Vagy majdnem önerőből.

10 éve még kis panel nem centrált de kellemes környéken 8 millióból megvolt.

Ha vett is fel hitelt valaki, akkor 4 milliót a 4-hez. Nem 36-ot...

2020. dec. 5. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
33%
Vannak itt gondok, nem 30 evesen kell erre rajonni, hanem gondolom mar elobb tudtatok mi a helyzet.
2020. dec. 5. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
76%

"Hát mert vettek"


Álmodban.

Egy kis 8 millás panel most se 36.

2020. dec. 5. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!