Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen kimenetele lehet...

Milyen kimenetele lehet annak, ha tudom előre, hogy a szülési szabadság után nem akarok visszamenni a munkahelyemre és ezt előre közölnöm kell a főnökömmel?

Figyelt kérdés
Egy olyan helyen dolgozok, ahol számítanának rám később viszont annak függvényében keresnének embert a helyemre, hogy én hogy tervezem a későbbieket. Na most ha még a szabadság előtt közlöm, hogy köszönöm, de nem valószínű, hogy itt folytatnám a munkám, akkor lehet bármilyen problémám belőle? Megbonthatja a munkaszerződésem vagy ilyenkor mindegy, mert úgyis inaktív leszek és csak a GYED után papírozzuk le a kilépésem? Ez hogy szokott működni?

2020. dec. 10. 09:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
91%
Nem tud kirúgni terhesség alatt, ha nem mész oda vissza, akkor tökmindegy. Csedet, gyedet mindenképp fogsz kapni.
2020. dec. 10. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
89%
ne szólj neki, nem tudhatod, mi lesz pár év múlva. sok ebben az országban a bizonytalanság. így csak magad alatt vágod a fát.
2020. dec. 10. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Igen, okosabb lenne nem firtatni ezt a kérdést, viszont távmunkában dolgozok, ingázni is kell időnként és 2 gyerekkel nem fogok tudni megfelelni az elvárásaiknak és nem is hatékony nekem az otthoni munka. Emiatt fontos a kérdés, mert lényegében el van döntve már ez bennem. A cég nem egy multi, akkor szúrok ki velük, ha azzal áltatom őket, hogy úgyis visszamegyek, ne vegyenek fel fix embert amíg nem jövök vissza.


Viszont nem ismerem ennek a lehetőségeit, szerintem ritkán állapodnak meg munkavállalók a főnökkel előre, hogy oké, ahogy lejár a GYED vége a "kapcsolatnak". És nem tudom mire számíthatok ha ezt beközlöm.

2020. dec. 10. 10:05
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Én már akkor tudtam, hogy nem megyek oda vissza dolgozni, amikor még terhes se voltam. 6 évet lehúztam ott, szerettem is, de családdal nem egyeztethető össze. Most 1,5 éves a gyerek, tervezzük a másodikat, szóval még pár évet itthon leszek úgy, hogy van náluk munkaviszonyom. Nem mondtam a főnöknek, hogy nem megyek vissza, eszem ágában sincs, magammal kiszúrni.

Amúgy se tudja, hogy én tavaly döntöttem így vagy majd 3 év múlva fogok. De amúgy sem árt a mai helyzetben, ha mégis megvan a lehetőség visszamenni. Ha úgy alakul az élet, visszamegyek oda. Inkább egy szar állás, mint a semmi

2020. dec. 10. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
21%

Ha szólsz, hogy nem mész vissza nagy az esély rá, hogy azonnal fel is bontja a szerződésed, nem fogják feleslegesen finanszírozni a pénzed terhesség alatt&után úgy, hogy máshol akarsz dolgozni (vagy épp sehol). Felvesznek inkább egy állandót, főleg így vírushelyzet alatt.


Szerintem egyenesnek lenni fairebb vele szemben is, talán így bele megy, hogy csak akkor rúg ki, ha már máshová akarsz menni.

2020. dec. 10. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Tudtommal nem fizet utánam semmit közben, mert az első gyereknél is az OEP-től kaptam az utalást, nem a cégem utalta a CSED-et, GYED-et. Az hogy inaktív munkavállaló után kell-e valamit fizetniük azt nem tudom.. Lehet hogy kell?

Amúgy egy kis cég, 20an vagyunk összvissz.


De felbontani fel tudja a szerződésem úgy, hogy én nem írom alá, illetve hogy várandós vagyok? Ilyen létezik?

2020. dec. 10. 10:36
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező. Fizetnie kell a felgyűlt szabadsagaidat és a táppénzed 1/3-ad részét.

De ez most más kérdés.

En nem szólnék. Felvesznek valakit határozott időre, max majd allndosítjak, ha nem mész. Nem olyan nagy kaland. 2-3 év hosszú idő.

2020. dec. 10. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
72%
Igaz, ez már 10 éves történet, de elmesélem... amíg kismamaként Tp-en voltam, szülés előtt, addig a tpzem 1/3-t fizette munkáltatóm OEP nak. OEP utalt nekem. Amíg TGYÁS-on voltam (180 nap) állományban maradtam, viszont egy ft.-ot sem kellett utánam fizetnie a munkáltatónak. Amint GYED-re mentem közös megeggyezéssel felbontottuk a munka szerződésem (nem tudtam volna gyerek mellett ott dolgozni). GYED lejárta után ismét TGYÁS-ra mentem, várandós voltam a 2. babával. Második gyerekkel ugyanabból számolták a jutattásom, mint előtte, de valamivel mégis nőtt az összeg (pár ezer ft.)Lényegében a második TGYÁS, GYED időszakban nem volt munkáltatom....
2020. dec. 10. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Azonnali hatályú felmondással rúghatna csak ki, de azt nem lehet csak úgy, indokolni kell, és ha megtámadod, akkor bizonyítania is tudni kell, hogy valami súlyos dolgot követtél el. Extra költséget valóban a terhesség utáni Ha normális a főnököd, és jó a viszonyotok, akkor szerintem e-mailben (hogy írásos nyoma maradjon), akár tájékoztathatod is, ha aggódsz, hogy visszaélne az információval, akkor viszont csak akkor, amikor már megkezded a terhesség utolsó heteiben a szülési szabadságot. Onnan már bérköltsége nem lesz veled, be sem jársz, tehát nem lehet rendkívüli indoka a felmondásnak.
2020. dec. 10. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
46%
bocs. Szóval extra költséget valóban a terhesség utáni, felgyűlt szabadságok kiadása vagy kifizetése jelent neki. Mondjuk személy szerint úgy gondolom, hogy ez nagyon szemét húzás a munkáltatókkal szemben, és nagymértékben oka annak, hogy egyesek nem szívesen vesznek fel szülőképes korban lévő nőket.
2020. dec. 10. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!