Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A férfiak többsége miért nem...

A férfiak többsége miért nem akar/ akart gyereket vállalni?

Figyelt kérdés

Nem általánosítok, csak rövid kérdést tettem fel.


Környezetemben élő férfiak többségénél azt látom nem akar gyermeket, miután megszületett a gyerek azután se igazán foglalkozik vele.


Tudom ez egy rohanó világ, szeret az ember pihenni, de tényleg ekkora nyűg egy kisgyerek? Bevállalni nem érdemes?

Náluk már nem szólalnak meg az ösztönök?

Vagy csak simán látják a nehézségeket másnál és nem éri meg a jó részéért bevállalni?


2020. dec. 11. 10:20
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
91%
Akkor tényleg ne általánosíts, hanem kérdezd meg a környezetedben élő férfiakat!
2020. dec. 11. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
84%

1. Általánosítasz

2. Manapság a nőkre ez ugyanannyira jellemző

2020. dec. 11. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
70%

Rengeteg nő is van, aki szintén nem akar gyereket, nem csak férfi.

Továbbá nem értem ez miért foglalkoztat, hisz a gyerekvállalás mindnekinek a magánügye és igen, rengeteg nehézséggel, stresszel, pénzzel és még lehetne sorolni mivel jár, van akinek ez érthető módon nem túl szimpatikus, nem bírja a gyereksírást, a nem alvást, az idegeskedést stb. Szíve-joga ezt mindenkinek eldönteni.

2020. dec. 11. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
59%
Ez egy jó kérdés, hogy miért csak megcsinálni tudják. Az én párom akart gyereket, jobban, mint én. Mondta, hogy mennyit fog segíteni, miután megszületett a pici, akkor meg úgy is az anyja kell neki. Úgy kell neki szólni, hogy köszönjön a gyereknek, de azon is meg van sértődve, mert én csak le akarom neki passzolni, hogy várhatom el, hogy ő munka után foglalkozzon még a gyerekkel is, pedig nem csinál jóformán semmit a munkában. Soha nem kel hozzá éjjel a szabadnapjain sem, vagy amikor kamutáppénzre megy. Itt vagyok egy többemberes babával kb tök egyedül. 9 hónapja nem aludtam egy normálisat, nem néztem meg egy filmet anélkül, hogy eleludnék 15-20 perc után, nem olvastam egy egy könyvet anélkül, hogy 2 lap után ne aludjak be. Egész nap a nyakamban lóg, nem lehet tőle semmit csinálni. Nem lehet rábízni a páromra, mert nem képes még csak felvenni sem, mert tanulja meg, hogy nem lesz mindig felvéve, meg ha felvesszük, akkor is fájni fog neki. Elvárja, hogy mindent egyedül csináljon már, legyen el órákat magában, egyedül aludjon el, egyedül egyen. Másoknak bezzeg mindig mutogatja, dicsekszik vele. Ha néhanap elmosogat azt hallgatom napokig, meg azzal dicsekszik, hogy ő mennyit segít, pedig csak hazajön, leül a gép elé, ha szólok neki, akkor pedig lefekszik aludni. És szeretne még egy gyereket... Hát tőlem biztos nem lesz.
2020. dec. 11. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
78%
Nem tudom, hol élsz, hogy csak ilyen férfiak vannak a környezetedben, de nkem pl. pont hogy azért van nehéz dolgom a társkereséssel, mert egészségügyi okból nem lehet vér szerinti gyerekem, és így egy férfinak se kellek. Pedig szeretnék én is gyereket, tervezek örökbe fogadni majd, de az nem jó a férfiaknak, nekik saját kell...
2020. dec. 11. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
85%
Én több nőt ismerek, mint férfit, aki nem akar gyereket. Szerintem manapság amúgy sincs ennek akkora népszerűsége.
2020. dec. 11. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
7%

van aki akar, van aki nem

"egy többemberes babával" a 4-es: te nevelted így, hogy nem elég az anya, 24 órában szórakoztatni kell. 1 - azaz egy - kicsi gyermek! régen 5-6 gyereket nevelt az anya, míg a férfi keményen dolgozott a kenyérért. Ez volt a munkamegosztás. Változott, de valami maradt: Ha valaki rendesen húz a munkahelyén - nem csak gyakorizik, kávézik, papírokat tologat, akkor éjjel aludni kell. Bonyolult, ugye?

2020. dec. 11. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
76%
Több ismerőstől hallom, hogy a család (vagyis a felesége) gyereket akart, ezért lett is. Babaként nem sok vizet zavart, cuki a képen, anya meg otthon elvan vele, munka után elég mosolyogni rá. Néhányan időnként kérésre megfürdették a sajátjukat. Ahogy nőnek a gyerekek, egyre érdeklődőbbek. Már apa is kell nekik, anya is kilépne néha a mókuskerékből és rábízza apjára. Itt jön az, amikor apa már nem ugorhat el csak úgy egész hétvégére a haverokkal vagy nem lehet büntetlenül sörözni pénteken, mert a gyerek szombat reggel is 6-kor kel. Akkor kezd nyűg lenni. Az apa szabadsága is csorbul és már nincs az a kifogás, hogy szoptatni csak az anyja tudja. A nyaralás, hétvégi pihenés, minden megváltozik, nincs léha semmittevés, mert a gyerekről akkor is gondoskodni kell, ha épp heverészni akarna a szülő.
2020. dec. 11. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim válasza:
15%

10.


Ha teheted, válj el, mert olyan lesz a fiad, mint én. :)

2020. dec. 11. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
69%
Én pont az ellenkezőjét tapasztalom. A férfi már szeretne, a nő még nem. Vagy szeretne második babát a férfi, a nő még húzza.
2020. dec. 11. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!