Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A férfiak többsége miért nem...

A férfiak többsége miért nem akar/ akart gyereket vállalni?

Figyelt kérdés

Nem általánosítok, csak rövid kérdést tettem fel.


Környezetemben élő férfiak többségénél azt látom nem akar gyermeket, miután megszületett a gyerek azután se igazán foglalkozik vele.


Tudom ez egy rohanó világ, szeret az ember pihenni, de tényleg ekkora nyűg egy kisgyerek? Bevállalni nem érdemes?

Náluk már nem szólalnak meg az ösztönök?

Vagy csak simán látják a nehézségeket másnál és nem éri meg a jó részéért bevállalni?


2020. dec. 11. 10:20
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
26%
En egyetlen férfit sem ismerek aki nem akar. Mindegyiknek vagy van vagy épp tervezik. Hol teremnek ezek a legényemberek? Mert csak itt gyakorin hallok róluk.
2020. dec. 11. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
91%

7!

Ez nem így van, és tedd össze a két kezed hogy a tiéd nem többemberes, ítélkezés helyett.

Nem nevelés kérdése, arról nem beszélve hogy a válaszoló gyereke 9 hónapos, mit nevelsz egy ennél kisebb babán?

2020. dec. 11. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
17%

kéhérlek szépen 12-es - vállalom a lepontozó dühödt, vérmes macákat még egyszer (pl. 50% gazembert, aki mindenkit lepontoz, ez az élete értelme), akik olyat állítanak "nárcisztikus " válj el" anélkül, hogy tudnák milyen emberekről beszélünk, ítélkezenk állatmódra stb. -

tehát, remélem, nem beteg a kisbaba, akkor egy csecsemőt bizony lehet "nevelni"- ritmust kialakítani az életében az evés-gondozás-játék- alvás terén. És gyönyörűen alszik és játszik féléves kora után, ha van napirendje.

Régen a természet adta a ritmusokat - az évszakok, a napszakok. Ma nagy a keveredés. De a szűlőknek nevelőknek kell kialakítani ritmust a gyermek életében.

Sok előnye van: pl derűs, nyugodt lesz, belső órája van, arra mi következik a nap során, nem össze-vissza mellencsüngve kapkodni vele.

Van egy még mélyebb értelme is: ennek a ritmikus rendszerekre kifejtett hatása hatalmas érték (légzés, keringés, később a járás sőt a beszéd, olvasás is összefügg a ritmussal.

Köszönöm, hogy elolvastad.

2020. dec. 11. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
78%
13 szép gondolat csak nem igaz. Az én fiam is több emberes, egészséges. Rendszer van az életében első perctől kezdve, nyilván mindig korának megfelelő mértékben. Magától evett időre, baromi hamar lett napirendje amit szintén ő állított be magának, 3 hónapos korától nem eszik éjjel. Idáig maga a megtestesült szuper világ. Ennekellenére többemberes volt első perctől kezdve. Ma is az pedig már 2 éves csak most már keményebben kezelem hiszen már nem magatehetetlen csecsemő. De ma sem képes játszani egyedül 5 percet sem.
2020. dec. 11. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
90%

"anélkül, hogy tudnák milyen emberekről beszélünk"


Ne haragudj, te olvastad egyáltalán a 4-es kommentjét?! Bőven sokat is tudunk a drága kirakat apuciról, aki erősíti azon "férfiak" csoportját, kiknek csak azért kellett a gyerek, hogy mutogassák és dicsekedjenek vele ismerősök meg rokonok előtt, de foglalkozni vele már derogál.

Elvárja egy 9 hónapos (nem 9 éves, 9 HÓNAPOS!!) gyerektől, hogy órákig legyen el magában és kb lássa el magát önállóan, ő nem veszi fel, ő nem foglalkozik vele munka után, ő nem kel fel hozzá, akkor sem mikor másnap nem megy dolgozni stb stb. Hát azért álljon már meg a menet! Az ilyentől szó nélkül válnék el, sőt eleve össze sem házasodtam volna vele, főleg nem szültem volna neki gyereket. Egy gyermek ugyanis 2 ember KÖZÖS feladata, nem csak a nő dolga ellátni, némelyik pasi mégis ezt gondolja. Szégyellhetnék magukat.


"És gyönyörűen alszik és játszik féléves kora után, ha van napirendje."


Mondd csak, láttál te valaha közelről kisbabát? Nem, nem TV-ben, hanem a valóéletben. Mert ha láttál volna, ekkora baromságot nem jelentenél ki általános érvényű igazságként! Egyáltalán nem alszik fél éves kora után "gyönyörűen", napirend ide vagy oda. Hallottál már arról, hogy nem minden gyerek egyforma? Örülj neki, ha a tied fél éves kora után aludt magától, de rengeteg gyerek van, aki még 2 évesen is 3-4-5x ébred éjszakánként és nem, ez nem a szülő hibája, egyszerűen ilyen a gyerek habitusa. Van, aki éveken át igényli az esti mesét lefekvéskor, van aki 1 perc után elunja és szenved. Van, akinek segíteni kell az elalvásban hátsimizéssel, ringatással, van akit meg leteszel és már alszik is. Ez mind gyerekfüggő! Gondolod ha lenne egy általános megoldás, hogy ne keljen éjszakánként a gyerek, akkor nem tenné meg azt a szülő?? Szerinted ő jó kedvéből éjszakázik és nem alszik 3 óránál többet egyhuzamban? Ezt te sem gondolhatod komolyan.

Van, amire egyszerűen nincs ráhatásod, hiába erőlködsz, egy csecsemőt pedig nem lehet nevelni a tekintetben, hogy márpedig most aludni fogsz, márpedig most enni fogsz, márpedig most elleszel magadban 2 órát.


Szóval jó lenne, ha nem hordanál össze ennél több hülyeséget.

2020. dec. 11. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 Laylah ***** válasza:
100%

Szigorúan csak az ösztönöket nézve a férfi szerepe az utódnemzés, a nőé az utódgondozás. Nagyon sok férfi nem gyereket szeretne, hanem védekezés nélküli szexet, és ennek sokszor nincs is tudatában.

A gyerekvállalásnak tudatos döntésnek kellene lennie. Ebbe beletartozik az is, hogy tisztában vannak a felek a dolog az árnyoldalaival is, hogy férfiként is több feladatot kap mint amennyi jelenleg van. Akár a háztartásban, akár a gyerek körüli teendőkben, de ki kell vennie a részét, de ebbe nem gondolnak bele. Majd az asszony megcsinálja azt is, úgyis otthon ül egész nap a gyerekkel, ráér takarítani, főzni, háztartást vezetni stb. Nincs az, hogy hazajöttem melóból és azt csinálok, amit akarok, mert szabadidőm van. Azt kell csinálni, ami a gyereknek kell első sorban, aztán ha szükséges, akkor házimunka, és aztán lehet pihenni. Lényegében ez egy második munkahely, de ebbe nem gondolnak bele. Addig kell a gyerek, amíg nem kell vele foglalkozni, de azért anyuka is legyen ugyanolyan tip-top mint előtte, mert különben elhagyjuk.

Szerintem sok nő sem vállalna gyereket, ha tudnák, hogy maguknak szülnek, nem kettejüknek, hogy minden rájuk marad és a tetejébe az a hála, hogy félrelép a férj, vagy akár le is lép a szeretővel.

Nálunk egyikünk sem igazán akar gyereket, de főleg én nem. Sosem akartam, kicsiként sem játszottam a gondolattal (sem babákkal, sem családost, semmi ilyet), és a családi minta sem volt épp pozitív. Egyszerűen belőlem hiányzik az anyai ösztön, és százszor jobban értékelem a csendet és a nyugalmat mint a folytonos pörgést és zsivalyt, amivel egy gyerek jár. Párom, mikor összejöttünk, azt mondta, nem biztos benne, hogy akar-e vagy sem. Aztán azt, hogy hát inkább szeretne mint nem, de ez sem volt egy nagy elhatározás. Idén tavasszal késett pár napot a havim, így újfent előjött a téma és teljesen egyetértettünk abban, hogy egyikünknek sem való gyerek, nem vagyunk elég érettek hozzá (én 30 vagyok, ő 32) és nem is nagyon törekszünk rá.

2020. dec. 18. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!