Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A vezetéknevünkben csak "e"...

A vezetéknevünkben csak "e" magánhangzó van, az utolsó betű pedig "s" - így S-sel kezdődő nevek nem jöhetnek szóba. Milyen szépen hangzó lánynevek passzolnak ehhez?

Figyelt kérdés
Régóta gondolkozunk valami szép, de nem régi, inkább vagány néven. Előre is köszi mindenkinek!
2007. dec. 18. 17:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
68%

A lányom -ha lányom lesz- Szabina lesz, de ez neked nem jó:-)

A Napsugár nagyon tetszett egy időben, szerintem ez csak pozitív lehet. Lehet haragudni egy napsugárra?:-)

Emese

Evelin

Elena

...

[link]

2007. dec. 18. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez teljesen a ti ízlésetektől függ, és rengeteg szép név van, de a családnevetekkel együtt kellene egymás mellé tenni.Szerintem nagyon szép nevek az Emese, Eszter, Orsolya, Csenge, Flóra, Fédra.... de ha a vezetéknevetek pl. "Kellemes" vagy "Hengeres" (nem viccelek, csak példaként hozom fel!!), akkor nem illenek össze a párosítások. Javaslom, nézzétek át az utónév-könyvet, ott aztán minden létező szép névváltozat előfordul.

(van egy szinronszínész a hbo-n, akit úgy hívnak "Középen Péter", hát ezzel a névvel sem lehet könnyű együttélni... ezért nem mindegy, mi a vezetéknév!)

2007. dec. 18. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Kinek mi a szép!

Nekem: Réka, Flóra, Fanni, Panni, Regina, Laura stb...

[link] itt nézz szét!

2007. dec. 18. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Noémi,Anna,Adél.

Nálam ez a top 3.:)

2007. dec. 18. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
76%
Alexa, Patrícia, Roxána, Írisz, Lejla, Laura, Kitti (szentem ez a legjobb), Ivett, Nikolett, Polli, Melinda, Jennifer, Hanna, Virág, Vanda, Martina, Fanni, Goldi, Vanessza. a napugár se rossz, de szentem az emese meg az eszter pl nagyon nem jó ide
2007. dec. 18. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha már a vezetékneveteknél tartunk: "Ne legyen benne rengeteg E"... De tényleg, nem hangzik jól, túl egyhangú neve lenne. Különleges név a Liána, a Molli, a Lotti, az Anna, a Noémi és a Csilla is. Természetesen úgy kell választani, hogy később ő is szívesen viselje a nevét. Nem vagyok meggyőződve, hogy a Napsugár milndenkire illik mondjuk 74 éves korában... Jó keresgélést!
2007. dec. 18. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Mi a Veronika Dóra nevett adtuk a "kics szerelmünknek". :)))
2007. dec. 18. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem simán kezdődhet S-sel. A Kovács Csaba is tök jól hangzik.
2007. dec. 18. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem: Viktória, Johanna, Csendike, Kornélia, Boróka, Dina (vagy Diana), Mina, Polla.

Nálam ezek voltak a kalapban, de aztén fiam lett :)

2007. dec. 18. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nekem: Lilla, Dorina most a befutó! :-))
2008. jan. 3. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!