Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kit tartotok ősanyának?

Kit tartotok ősanyának?

Figyelt kérdés
Véleményeket szeretnék kérni, kinél mit jelent az, amikor valakire rámondja, hogy ősanya? Csak a gyerek létezik az életében, minden mást elhanyagol? Vagy hogy fogalmaznátok meg?
2020. dec. 21. 08:57
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
83%

Aki semmiért se szól rá a gyerekre, még akkor sem, ha a gyerek másnak kárt okoz. A gyerek mindig jó, mindenki más mindig hülye.

Akinek minden és mindenki megszűnik (férje is, barátai is) és csak a gyerekkel foglalkozik minden másodpercben.

Aki még a 6 éves gyerekét is szoptatja, és közben bárhol, bármikor, bárki előtt, direkt feltűnően kicsapja a mellét.

2020. dec. 21. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
88%
Nálam az ősanyának pejoratív a hangzása, így azokat tartom annak, akik valamiért túlzásba viszik az anyaságot. Ez bármi lehet, de a lényeg, hogy túlzással. Pl túlzottan félti, túlzottan szoptatás mániás, túlzottan megszűnik miatta külön álló személynek lenni, túlzottan mártírkodik, túlzottan beszűkül az érdeklődési köre, stb. Az, hogy valaki szívesen anyuka, és élvezi is az anya szerepet, de úgymond az arany középúton, nálam nem ősanya, legalábbis nem a pejoratív értelemben.
2020. dec. 21. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
75%
Aki úgy érzi mindenkinél mindent jobban tud, és sokszor tudja is, de azt a tényt nem veszi figyelembe, hogy a kutya se kérdezte, és hogy minden gyerek más.
2020. dec. 21. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
77%

Én senkire. Nem szeretem ezt a kifejezést.

Biztos van olyan terület a gyereknevelésben, amit eltúlzok és van, amit lazábban kezelek.

Akivel nem értek egyet, azt egyszerűen elkönyvelem magamban, hogy szerintem hülyén gondolja és én tuti nem így csinálnám\csinálom és kész.

2020. dec. 21. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
61%

Gyakoris, valamint valos szemelyes peldak alapjan egy kis össze allitas:


- akar ovodas koraig is szoptatja a gyereket, mert az nagyon jooooo...

- akinek a cukcsi mukcsi gyereke vegig bőgi egy eskuvo szertartasat, de keptelen az anyja felalni es bevinni pl a szallora/etterembe, mert hat a gyerek dolga hogy sirjon

- aki egesz nap panaszkodik hogy jaj de faj mindene, aztan elárulja hogy jaaaa, hat en egesz nap kezben tartom a gyereket, mert ha lerakom sír

- aki nem tud enni, ne adj isten xarni is akkor megy el ha haza jon a ferje, mert a gyereket nem hagyhatja egyedul 5 percre sirni, es errol is panaszkodik

- aki szerint a 1,5-2 eves gyerek hulye meg ahhoz, hogy megertse, hogy ha sir, az anyja jon es felveszi (hiszti siras, ok-okozat kifejlodese a gyerekben), es eppen ezert amint nyekken egyet a gyerek azt mar fel kell venni, mert erzelmi sokkot lehet vele okozni. ( lol )

- akinek a gyereken kivul semmi nem szamit, baratsagokat veszt el miatta, mert keptelen a gyerektol elvonatkoztatni, es lexarja mi van masok eletevel, csak a gyerek a fontos tenyezo

- aki nem tud feleseg es nő maradni, csak anya, a ferj meg le van tojva, neadj isten, gyerek2-nek lesz nyilvanitva.

- akinek a gyerekere nem lehet raszolni (meg anyuka sem), mert hadd csinalja csak, az a dolga hogy rosszalkodjon (wtf)

2020. dec. 21. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
60%
Lelettem szazalekolva azert, mert leirtam a kerdesre a valaszom. :D Egy olyan temaban ami amugyis erosen nezopont kerdese. Gondolom nehany anyukanal beutottem vele. Koszi. ;)
2020. dec. 21. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
69%

én azt tartom annak, akinek apróságok miatt ilyen mindenttudó megnyilvánulásai vannak:


"dehát tudtad előre, mire vállalkoztál"


"miért szültél az ilyennek"


"mit gondoltál, milyen lesz"


aki úgy terjeszti a nevelési módszereit, mint egyetlen kizárólagos követendő példát, természetesen mindenki mást hülyének nézve.


szerencsére élőben nem láttam ilyet, csak itt gyakorin.

2020. dec. 21. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
76%

Azt a paleolitikumban, mezolitikumban vagy neolitikumban élt nőnemű ősembert, aki gyermeknek adott életet.

Hagyjátok már ezt a hülyeséget.

2020. dec. 21. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
78%

Leírom, hogy engem mi miatt neveztek már annak (annak ellenére, hogy nem tartom magam ősanyának):

-extra hosszú festetlen hajam volt, amit befonva hordtam (első gyereknél még nem ószültem) 😂,

-nem sminkelek csak szökőévente,

-nem tudtam megmondani, hogy mi a 1,5 éves kedvenc mesefilmje, mert nem tévézik,

-otthon maradtam 3 évet és nem volt bölcsis.

2020. dec. 21. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:
8as, ha valami nem tetszik, görgess tovább, szerintem van még kérdés itt gyakorin, amihez tudsz szólni, nem muszáj egy olyan témához, ami nem érdekel :)
2020. dec. 21. 10:18
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!