Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Vállaknátok úgy gyermeket,...

Vállaknátok úgy gyermeket, hogy nektek úgymond "semmitek sincs", csak a párotoknak?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Ti vállalnátok úgy gyermeket, hogy nektek nincs megtakarításotok, lakásotok, hanem csak a párotoknak van?


2020. dec. 29. 10:18
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
71%
Több éves házasságban vállalnék.
2020. dec. 29. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
51%
Házasságban csak.
2020. dec. 29. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
55%
Egyetértek, csak házasságban. A férjem húga ezt csinálta, neki bejött.
2020. dec. 29. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
64%
A házasságtól mi változik? Ha a pasinak házasság előtt megvolt a vagyona, a házassággal az úgyanúgy az övé marad, tehát egy esetleges válásnál is csak a gyerektartást kapnátok.
2020. dec. 29. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
71%
Ennyire kiszolgáltatott helyzetben biztosan nem, számomra ez óriási felelőtlenség. Ugyanis arra is gondolni kell, hogy egy esetleges válásnál mi lesz velem és a gyerekkel. Attól még hogy házasok vagyunk simán lehet a férfi vagyona egészében vagy részben házasság előtt szerzett, ami válás után is ugyanúgy az övé lesz. Ez semmire nem garancia.
2020. dec. 29. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! Pont amiatt kérdezem, amit az utolsó válaszoló írt: páromnak már van egy lakása, nem vagyunk házasok. Nagyon szeretne 2 éven belül egy kisbabát, de nekem még sokáig (kb 7-8 év) nem lesz lakásom (anyagi okok miatt), és az jutott eszembe, hogy ha valamiért különvállnánk, nekem nem lenne hova mennem a gyermekemmel.
2020. dec. 29. 10:45
 7/27 anonim ***** válasza:
27%
Minek mennél hozá, hogyha már most a váláson gondolkozol? Értem én, hogy előre gondolkozol, de így férjhez se menj.
2020. dec. 29. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
53%
Ha mindenki így gondolkodna, kihalna az emberiség. Kinek van manapság 25-35 éves korára (ideális kor a gyermekvállaláshoz) saját lakása? Ez baromság. Ezért csúsznak ki sokan az időből, mert lakás meg autó kell, mire megvan, addigra már a nők nagyrésze képtelen teherbe esni. Inkább abban gondolkodj, hogy ha már ennyire pesszimistán állsz hozzá a párodhoz, a jövőtökhöz, hogy a te munkádból származó jövedelem mire lenne elég. Hozzáteszed a családi pótlékot, gyerektartást és már tudsz kalkulálni. Szülők, testvérek, rokonok tudnak-e segíteni, ha bajba kerülsz?
2020. dec. 29. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
100%

Ha közben van egy normális, jól fizető munkám, ahova szívesen visszavárnak, úgy igen. Mi már a házasság után vettük a lakást, és a megtakarításaink is közösek, viszont ha nem így lenne, akkor sem féltem volna gyereket vállalni, mert amúgy nekem is fizet annyit a munkahelyem, hogy ha arról van szó, akkor tudjak egy albérletet fedezni és úgy egyébként minden fontos dolog kijöjjön belőle.

Ha csak annyit fizet a munkahelyem, hogy így is éppenhogy kijöjjek belőle, úgy nem valószínű, hogy ilyen kiszolgáltatott helyzetben bevállaljak bármit is. És nem csak a válásra gondolok, nekem mindig tragikusabb jelenetek játszódnak le ilyenkor a fejemben.

2020. dec. 29. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
79%

Nem vállalnék, és itt nem arról van szó, hogy addig ne vállaljon valaki gyereket, míg nincs saját lakása, de azért valami normális végzettség vagy megtakarítás legyen már, ha mégis úgy fordulnak a dolgok (mint az esetek nagy részében), hogy egyedül kell helyt állni.


Bár nem is értem, többen írják itt, hogy több éves házasságba... Hát, ha valaki több éve házas, akkor feltehetően több éve dolgozik és ha a férjnek van lakása, nyilván lakbérre sem kell költeni, akkor még hogyne lenne megtakarítást????

2020. dec. 29. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!