Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Vállaknátok úgy gyermeket,...

Vállaknátok úgy gyermeket, hogy nektek úgymond "semmitek sincs", csak a párotoknak?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Ti vállalnátok úgy gyermeket, hogy nektek nincs megtakarításotok, lakásotok, hanem csak a párotoknak van?


2020. dec. 29. 10:18
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
28%
Én így vállaltam. Második gyermekünket várjuk. 12 éve élünk együtt, lényegében olyan, mintha házasok lennénk, a papír semmit nem jelent. Sajnos kevesen vannak, akiknek van saját lakása, autója. Ha ehhez kellene kötni a gyermekvállalást, 35-40 éves korig nem is tudnának gyereket vállalni az emberek. Rengetegen albérletben élnek.
2020. dec. 29. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
26%

Ha komoly a pasi, akkor igen.

(Eddig az volt a sláger, hogy albérletbe ne, mostmár egy saját lakás se elég a gyerekhez? Értem az aggodalmaid, de akkor is túl van parázva.

2020. dec. 29. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
37%

Szerintem ha nem vagy biztos ebben a kapcsolatban akkor ne vallalj, de valóban házasodni is felesleges.

Beszeljetek a pároddal arról, hogy aggaszt téged, hogy nincs se közös se saját vagyonod, nem tudnátok e nyitni közösen pl megtakarítást. Vagy haszonelvezonek megtenni a leendő gyereket.

2020. dec. 29. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
87%

Aztán ebből a sok igen válaszból lesz később a 30 évesen szülők höz haza költöző, kesergő szingli anyák tömege. Még azoké, akik a GYK-n sírnak, hogy csalja, alázza a férjük őket, de nincs hova menniük, mert 100%-ban a pasi a ház, mit csináljanak...


Miért olyan nehéz gyermekvállalás előtt egy kis pénzt félretenni, legalább egy kis egzisztenciát teremteni?

2020. dec. 29. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
14%
Egy mai átlag fizetésből nem lehet 20 milliós panelra kuporgatni! Ne hagyd, hogy a sok magányos öreglány lebeszéljen a gyerekvállalásról. Mindig azok ellenzik a gyereket, akik maguk is kicsúsztak az időből, addig válogattak.
2020. dec. 29. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
20%

Igen.

Ha nem kell albérletet, hitelt fizetni, akkor több lesz a megtakarítás. Ez viszont közös vagyon, mindketten dolgozunk, tehát egy válás esetén nem nullával indul a másik fél sem.

2020. dec. 29. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
100%
Egy kollèganôm ugyanebben a helyzetben ugyanettôl tartva ugy csinàltàk vègül a fèrjèvel, hogy a megtakarítàsàt a fèrjènek adta ès ügyvèddel közjegyzôvel amivel kell a lakàs egy rèsze, szàzalèka neki is a nevère került. Magyaràn vàsàrolt magànak tulajdonrèszt. Sima ügy volt ès így tiszta is így. Eladni is eladhattàk volna hogy újat vegyenek kettôjük pènzèn de abban a lakàsban akartak csalàdot.
2020. dec. 29. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
79%

Ha van munkád, ahova vissza tudsz menni, vagy olyan végzettség, amivel felvesznek máshova, akkor igen. Lehet, hogy albiba kéne menned válás esetén, ami nem mindig egyszerű gyerekkel, de áthidalható, ha van munkád. Úgy nem vállalnék, hogy még nem dolgoztam 2-3 évet, minimális tartalékom és tapasztalatom sincs és magamat sem tudnám eltartani a pasi nélkül. Minimális tartaléknak kb 3 havi megélhetést gondolok, ezt elég hamar félre lehet tenni, ha nem napról napra éltek. Amúgy meg beszéld meg ezt is a pároddal, hogy félsz az anyagiaktól. Nem az örgödtől való ez a téma, én is mondtam az enyémnek, hogy nem akarok kiszolgáltatott lenni gyerekvállalás miatt, szépen megbeszéltük, nem volt probléma.


Ha nagyon kell a pénz, akkor az is opció, hogy ne legyél otthon 3 évet, hanem mondjuk csak kettőt, mert két év után lesz megalázóan kevés az állami támogatás. Rengeteg nő megy vissza kényszerből, csak titkolják, mert ez megbélyegzéssel jár ma, pedig nincs benne semmi szégyen, szerintem az szégyen, hogy mások lenézik őket meg szaranyáznak.

2020. dec. 29. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
96%

Nem. Tudatosan figyeltem erre, csúsztattuk is a gyerekvállalást, hogy legyen elegendő megtakarításom nekem is. Beletoltam az összeset a közös lakásba. Nem lett fele-fele, de úgy került bejegyzésre (házasságkötés után vettük).

Nekem fontos, hiába bízom most is benne, láttam már csúnya történeteket.

2020. dec. 29. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
79%

Nem!

Sajat tapasztalat hidd el.Nagyon szivok ez miatt.Kiszolgaltatottsagtol rosszabb nincs.Orok eletre megtanultam,hogy csak az enyem,amiert en szenvedtem/dolgoztam meg.Ha az idoben vissza mehetnek maskepp csinalnam.

2020. dec. 29. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!