Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van itt olyan, akik eredetileg...

Van itt olyan, akik eredetileg több gyereket terveztek, de végül az első gyerek során kiderült, hogy jobb, ha nem lesz több?

Figyelt kérdés

Itt nem arra gondolok, hogy nem szeretjük a lányunkat, mert imádjuk. De... Mindketten már az új generáció fiataljai vagyunk, akik kicsit önzők is, és kell a boldogságukhoz az a napi 2-3 óra közös vagy egyedüllét, amikor kikapcsolhatunk... Plusz hát nem is vagyunk annyira türelmesek sem, pl én már attól kiakadok ha menni kell valahova, teljesen rástresszelek a baba öltöztetésére, stbstb... 🤦‍♀️ Szóval, lehet, hogy mások tök jó anyák 4 gyereknek is, de nekem ez az egy úgy néz ki, hogy teljesen elég lenne.

Férjem volt az mindig is, aki több, akár 4 gyereket is akart, de most meg azt látom rajta (nem leszólás, mert én is ilyen vagyok!) hogy egyre többet menekül videónézésbe, játékba, látom hogy nagyon hiányzik neki. És ő nem olyan, mint az apja, aki egész nap dolgozik otthon is, bár a gyerekekkel sokat nincsen... Szóval a férjem inkább pihen itthon, játszik a lányommal, és amikor azt nem kell, mert én vagyok vele stb, akkor pedig beletemetkezik a kis dolgaiba. Még egyszer mondom, hogy ez engem nem zavar, de így azt látom, hogy mintha ő is elfáradt volna ebben az egészben, és nem biztos, hogy vállalna még többet, de ott van a nyomás a szülők felől, hogy ők hiába vannak négy testvérek, ő neki van egyedül egyelőre gyereke (és ugye lány, hát az nem elég, kell egy fiú is! 🤦‍♀️🤦‍♀️). A többieknek párkapcsolata sincs, tehát nincs a közelben több unokára lehetőség... És úgy gondolom, hogy inkább emiatt tart ki amellett, hogy legyen sok-sok gyerek...

Szóval az a helyzet, hogy lehet, hogy boldogabbak lennénk, hogyha inkább mégis csak egy maradna, mert neki MINDENT meg tudunk adni, ami csak kell: idő, szeretet, pénz. Egy dolog szól ellene, hogy egyedül lenne, a környéken nincs játszó, viszont van két rokon gyerek, de az egyik 10 éves fiú (ő nagyon szereti, babusgatja stb) meg egy 3 éves lány, vele azért közelebb vannak korban (lányom 10 hónapos), plusz van három szép nagy kert egymás mellett (mind rokon), amiben sok - sok állat, és autóval is elmehetünk akárhova.

Na jó, hát jó részletes a helyzetleíráso....

Tehát a lényeg: többet terveztünk, de kiismertük magunkat, lehet, hogy a boldogságunk érdekében csak egy marad, plusz így a lányunknak is meg tudunk adni mindent.

Volt valaki így, vagy mindenki kitartott a tervei mellett, esetleg volt, aki eredetileg csak egyet tervezett, de végül több lett, mert olyan jól bírta?


2020. dec. 30. 02:40
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
31%

Nagynéném mondta, hogy nem akar még egyszer átesni ezen, meg türelme sincs a gyerekhez, ok nélkül kiabált vele mindig, idegesítette.

Szóval nem vállalt be még egyszer 2-3 olyan évet.

2020. dec. 30. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
92%
Csak félve kérdezem, ugye tudjátok, hogy a gyerekvállalás egyáltalán nem kötelező?
2020. dec. 30. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
98%

Még csak 10 hónapos a gyereketek, teljesen normális hogy le vagytok fáradva tőle, és nem gondolkodtok második gyereken. Épp elég ezt az egyet is túlélni. Ráértek gondolkodni tesón később is. Mi kettőt vállaltunk, van köztük 4 év különbség, de nekem az a tapasztalatom, hogy a legtöbb amit adhattunk a gyerekünknek, az az, hogy lett tesója. Furán hangzik, de sokkal könnyebb lett így a naggyal. Nagyon elvan a kicsivel, egymással jól elvannak, így nem kell folyton szórakoztatnunk az eggyet. Soha nem gondoltam volna hogy kettővel könnyebb mint eggyel, persze bizonyos szempontból. Amikor nagyobbak, könnyebben otthon tudod hagyni őket egyedül, mint eggyet. Együtt könnyebben elengeded őket majd bárhova. Ők mindig ott lesznek egymásnak, mi szüleik nem.

Szóval semmi gond nincs azzal hogy most ezt érzitek mind a ketten hogy bőven elég az egy is.

2020. dec. 30. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Hát kb leirtad azt ami bennünk is van. De nálunk már 5 éves a gyerek és nem gondoltam még meg magam. Néha elcsábulok egy egy gondolat erejéig hogy mi lenne ha kettő lenne de hirtelen olyan gyomor görcsös szorongás jön rám hogy elengedem..képtelen lennék több felé koncentrálni azt hiszem. Már teljesen kialakult a kis életünk, végre minden a helyére került újra.
2020. dec. 30. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
72%
Mi is hasonlòan gondolkosunk, egy többemberes 14 hòs guerek mellett. 2 gyereket szerettünk volna, amikor jobb napok vannak szeretnèk mèg egyet, de a legtöbb nap nem ilyen. Ùgy vagyok vele, hogy idővel meglàtjuk. Sokat utazunk, 1 guerekkel minden könnyebb, stb. Sok pro ès kontra van, de nem kell most dönteni :)
2020. dec. 30. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
11%

Szerintem nem kell most azonnal döntenetek. Évek múlva is lehet még gyereketek (?)

Amúgy mindig beszédes, ha egy nagyobb családban a gyerekeknek nem nagyon lesz gyereke. Ez a férjemeknel is így van. Ok oten! testverek de csak nálunk van gyerek.

2020. dec. 30. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
95%
Mi nekünk most van egy 4 honapos kislányunk. 2 gyereket tervezünk. Rossz szülés élményem volt és hosszú ideig tartott mig rendbe jöttem annyira hogy mindent megtudjak csinálni itthon (császárral szültem) igy aztán kicsit elment a kedvem az egésztől de mindenképp szeretnénk kistesót csak lehet hogy bele fog telni legalább 3-4 évbe mire ráveszem magam. Nehezebb napokon mondogatom néha hogy biztos nem kell mégegy gyerek de tudom hogy ugyis lesz. Férjemnek is nagy családja van 5ev vannak tesók. Én nekem egy féltestvérem van de olyan mintha nem is lenne és nekem rossz volt igy "tesó nélkül"
2020. dec. 30. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
22%

Mintha rolunk irtal volna! Annyi kulonbseggel hogy mindig 1et akartam vagy 1et se erre is inkabb a ferjem beszelt ra:) nalunk meg csak 4 honapos es mar hozakodok elo a tesoval de en folyamatosan mondom neki hogy higyje el nem gondolom meg magam. O is ilyen de en is ha alszik a baba rohanunk jatszani vagy filmezni 😂 nekem se valo (nekunk se) igazan ez a gyerektema boven eleg egy is :) szerintem nem gond ha ezt valaki felismeri. A napokban volt hasonlo kerdes es valaki ezt linkelte: [link] szerintem teljesen leirja az elonyoket.


3: veszelyes ilyenekkel biztatni barkit hogy konnyebb kettovel mert lehet minden idoszakos egyreszt, masreszt van gyerek aki jol eljatszik egyedul (en is ilyen voltam) illetve csak a jatek resze konnyebb ugyanugy menedzselni kell oket plusz jo kis remsztorikat hallottam a testver feltekenysegrol az meg durva tud lenni ha elharapodzik. Na meg ugye az emlekek megszepulnek:)

2020. dec. 30. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Hozakodik elo bocsi*
2020. dec. 30. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
94%

Én sem akartam. Eladtam a babakocsit, hordozót stb. Aztán meggondoltam magamat 😁

De harmadik biztosan nem lesz

2020. dec. 30. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!