Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Adnátok ezt a nevet gyereketek...

Adnátok ezt a nevet gyereketeknek ilyen esetben?

Figyelt kérdés
Az utcában, ahol lakunk van egy kislány, akit ugyanúgy hívnak, mint az én lányomat. 1 hónappal kisebb a lányomnál. Nagy valószínűséggel ugyanoda fognak oviba és suliba is járni. Ennek a kislánynak lesz egy öccse, akinek ugyanazt a nevet választották, amit mi is, ha fiunk lesz. Én 10 hetes terhes vagyok, még nem tudjuk a nemét, de csak ez a fiúnév tetszik nekünk, nem lenne túl furcsa ez az egész, hogy ugyanúgy hívják a gyerekeinket? Rokoni kapcsolat nincs, de a 2 kicsi szeret együtt játszani.
2021. jan. 2. 09:01
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
25%
Furcsa lenne. Nagyon furcsa. Ilyesztően furcsa
2021. jan. 2. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
83%
De nagyon furcsa lenne. Válasszatok inkább más nevet.
2021. jan. 2. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
20%
Valahogy nem hiszem el, hogy csak 1 név ami tetszik. Én nem választanék másik nevet...főleg úgy nem, hogy nálam már úton van a gyerek. Válasszon ő másikat ha zavarja. Egyébként meg nem érdekelne.
2021. jan. 2. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
94%
Igen, adnám. A szomszédod nem a rokonod, nem a barátod. Lehet, fél év múlva nem is ott fognak már lakni, vagy ti költöztök el.
2021. jan. 2. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
89%
Adnám, lehet lennének furcsa helyzetek,de akkor is kialakulnának ha más lenne a kisöcsi neve.
2021. jan. 2. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
96%
3-as, a válasszon a másik család másik nevet nem jöhet szóba, mert ma értelmesen olvasod a kérdést, ott már elorehalafottabb a terhesség, ergo előbb fog megszuletni az a baba, lesz már neve, és pár honappal utána kérdező szeretne ugyanazt a nevet adni a babájának.
2021. jan. 2. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
71%
Hát ez így már nekem is a creepy kategória lenne.
2021. jan. 2. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Amikor a lányommal terhes lettem, rengeteget gondolkoztunk mi legyen a neve ha fiú lesz. Nem volt könnyű választás, de lett egy név ami mindkettőnknek tetszett és minden szempontból jó volt. Még csak nem is gyakori név. Talonba tettük, hátha a második fiú lesz. Erre meg ők is ezt választják. Ha a lányukat nem úgy hívnák, ahogyan a miénket, akkor nem agyalnék ezen, de így kicsit furcsa nekem. Náluk január végén érkezik a baba, nálunk júliusban. Lánynevet sokkal könnyebb volt találni.
2021. jan. 2. 11:02
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
6-os. Akkor sem érdekelne, hogy ugyanaz lenne a gyerek neve. Ahogy az egyik válaszoló írta nem rokonok, ergo semmi közük egymáshoz. Érdekes egybeesés aztán annyi. 50-60 évvel ezelőtt szinte minden harmadik embernek ugyanaz volt a neve és mégsem foglalkozott vele senki.
2021. jan. 2. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

4-essel értek egyet. Egy utcában laktok ..... MOST. Mire óvodába, iskolába kerülnek ezek a gyerekek, egyikőtök sem tudja, ott fog-e még lakni.

Na és akkor mi van, ha 2 év múlva költözik abba az utcába még egy család, akinek a gyerekei pont ilyen korúak és így hívják őket? Akkor elmenekültök onnan?

Vagy ha óvodában, iskolában derül ki, hogy egy csoporttársát, osztálytársát pont ugyanúgy hívják (de a változatosság kedvéért nem a ti utcátokban lakik). Akkor kiveszed abból az óvodából/iskolából csak emiatt??? Ugye nem?


Engedd el ezt az egészet, mert ez csak annak probléma, aki problémát csinál belőle.

Amit ti szeretnétek, az legyen a ti gyereketek neve, punktum.

2021. jan. 2. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!