Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Rettegek, hogy mit fognak...

Rettegek, hogy mit fognak szólni a munkahelyemen, ha bejelentem, hogy szülési szabadságra megyek!?

Figyelt kérdés
Még nem vagyok terhes, csak tervezzük, de nagyon félek a munkahelyen való bejelentéstől. Még egy éve sem dolgozom a jelenlegi munkahelyemen, de nem szeretnénk tovább várni a babavállalással. Volt valakinek valóban negatív élménye vagy teljesen feleslegesen izgulok ennyire? Hogy fogadta a főnök, kollégák?
2021. jan. 5. 18:23
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom, a munkahelytől függ, hogy fogadják. Jogod van gyereket vállalni, ez nem ciki. Terhesen meg nem rúghatnak ki (kivéve próbaidő, vagy ha vállalkozóként vagy ott, vagy ha határozott munkaidejűvel, azt nem fogják meghosszabbítani). Egy többszáz fős cégnél biztos nem leszel pótolhatatlan, egy kicsinél viszont általában jobban keresik a kiskapukat, hogy ne kelljen ezt-azt fizetni, de ha olyan a munka, lehet ajánlgatják majd, hogy gyerek mellől is dolgozz. A szemedbe valószínűbb, hogy mindenki gratulálni fog. Nekem nem volt negatív élményem.
2021. jan. 5. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
91%
Ha valaki évekig dolgozik egy cégnél, majd elmegy szülni, akkor azt általában nem fogadják negatívan. De én dolgoztam egy varrodában, ahol sok nő épp hogy letelt a próbaidő, bejelentette, hogy terhes, és megy táppénzre. Ott a főnöknek érthetően elege lett, és már csak idősebb, vagy gyerekes nőket vett fel.
2021. jan. 5. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk jól fogadta, bár én már évek óta dolgoztam ott. Tudja minden munkáltató, hogy benne van a pakliban, hogy egy fiatal nő előbb-utóbb babát szeretne. Felesleges ettől tartani. Ha összejön a baba, csak jelentsd be és kész. Mitől félsz pontosan? Ha attól, hogy emiatt később nem vesznek majd vissza, akkor mérlegeld, mi a fontosabb.
2021. jan. 5. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
79%

7 hónapja dolgoztam ott, amikor bejelentettem, hogy terhes vagyok (13 hetes múltam akkor). Terveim szerint kb a 30-32. hétig dolgoztam volna, de jött a pandémia, és a 19. héttől otthon voltam. Jól fogadták egyébként, mindenki örült, várnak vissza. Azóta voltam is már benn a babával.

Szerintem ne aggódj, ha már nem vagy próbaidőn, akkor úgyse csinálhatnak semmit. Csak emiatt ne várjatok.

2021. jan. 5. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
62%
Nekem a főnököm a nyakamba ugrott. Kicsit bántó is volt 😂
2021. jan. 5. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
75%

Nem szabad felni.

Én úgy mentem a munkahelyemre hogy akkor már terhes voltam, csak nem tudtam 🤷‍♀️ januárban kerültem oda, májusban meg eljottem mert túl megterhelo volt. Tudtak hogy próbálkozunk, és évek óta sikertelenül így örültek amikor bejelentettem hogy babát várok.

2021. jan. 5. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
74%
1,5 évet dolgoztam az új munkahelyemen mikor összejött a baba. Valószínű épp az új hely is közrejátszott, hogy sikerült. Nagyon örült nekem a főnököm, abszolút pozitívan állt hozzá, és szívből.
2021. jan. 5. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
30%
Nem is biztos, hogy azonnal összejön. Nem kívánom, de lehet hogy majd már öt éve dolgozol ott, mikor be kell jelentened, ami nem is ártana, mert rettentően éretlen vagy, ne haragudj. Kit érdekel, hogy mit szólnak. Szar lesz úgy gyereket nevelni, hogy ki mit szól. Én 7 hónapja dolgoztam a munkahelyemen, mikor hirtelen kórházba kerültem, mert véreztem, és maradtam is táppénzen utána 7 hónapig, a szülesig. Nem örültek, de nem is ették meg, még élek.
2021. jan. 6. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
30%
Ne haragudj, de ostobaság rettegni valamitől előre. Így rémálom lesz az anyaság, meg a terhesség is.
2021. jan. 6. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!