Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tényleg ki kell venni a babát...

Tényleg ki kell venni a babát a kocsiból ha vonatra szállunk?

Figyelt kérdés
Holnap orvosi vizsgálatra kell vinnem a babámat vonattal. Sajnos egyik ismerős se ér rá, hogy megkérjem, hogy vigyenek el kocsival. Nekem sajnos nincs jogsim. Olvastam egy oldalon, hogy elvileg ki kell venni a kocsiból a babát és úgy utazni vele. Ez télleg így van? Most utazok vele elöször vonattal.
2021. jan. 6. 21:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
73%

Milyen szabály írná ezt elő?

Hol olvastál ilyet?

Magyarországon élsz egyáltalán?

Úgy szállítsd, ahogyan biztonságos. Szerintem legjobb helye a babakocsiban lesz. Jó eséllyel a vonat elringatja és egy nagyot fog aludni!

2021. jan. 6. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
75%
Én se venném ki. Nem is hallottam még ilyenről.
2021. jan. 6. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem a kocsiban utazna, akkor hol? Ott a legbiztonságosabb. Még én sem hallottam ilyenről, mi akárhányszor mentünk, mindig a babakocsiban volt.
2021. jan. 6. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
76%
Én kocsiban hagynám.
2021. jan. 6. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon-nagyon règen a buszon kellett kivenni a babàt. De vonaton, manapsàg nem kell. Arra vigyàzz, hogy el ne guruljon. Lehet, hogy hordozva kènyelmesebben tudnàd cipelni, de ez tőletek is függ, hogy hogyan szerettek közlekedni.
2021. jan. 7. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszi a választ mindenkinek. Valami hasonló fórumon olvastam egy bejegyzést és ott írta valaki. De az jó h nem kell kivenni.
2021. jan. 7. 04:08
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Azt hiszem, hogy mozgólépcsőn ki kell venni, mert balesetveszélyes.


Lehet, hogy a vonatnál is a fel/leszállásra gondoltak, de ez csak tipp.

2021. jan. 7. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
71%
Igw3n, ki kellene venni -buszon is, hacsak nincs külön babakocsi rész, biztonsági ovvel- mert balesetveszélyes. Egy veszfekezesnel vagy végiggurul az egész kocsin, vagy lazan fejre áll a babakocsi. Jobb, ha nincs benne a gyerek.
2021. jan. 7. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
22%
8-as, és ha anyuka fél kézzel tartja kezében a kisbabát, aki folyton lecsúszik, mert az orkán bundazsák piszokul tud csúszni; másik kezével kapaszkodik; a busz kanyarodik jobbra-balra, fékez-gyorsít, vészfékezésnél meg együtt esnek el, anyuka rá a kisbabára: hát ha ez biztonságosabb, mint a babakocsiban tartani......
2021. jan. 7. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
38%

Nem vettem ki. Lehet a helyhiány miatt mondhatják. De ott van a négyes ülőhely ha esetleg valakit zavar. De van egy eset amit soha nem felejtek el.

Amikor már 2,5 éves volt a kisfiam felvonatoztunk a nagyszülőkhöz. Ez egy durván 1 órás út volt. Mögöttem ült egy anyuka a Down szindrómás kisfiával kb egyidősek lehettek az enyémmel. Szegénykém már nagyon unta az utat és mivel bevolt szorítva az ablakhoz amikor megmozdult mindig a kukát felemelte a lábával vagy belerúgott és kicsit hangosabb volt. Az egyik "hölgy" elkezdett hangosan megjegyzéseket tenni a kisfiúra és az anyukájára mert ő nem tud aludni a vonaton és még fél óra van az útból neki. Nem értette a kisfiú szegény mi a baj. Ugyanúgy hangoskodott hiába nyugtatta az anyukája. Az "hölgy" megkeresete a kalauzt és egy sor hiszti után a kalauz felszólította!!! ráadásul alpári módon az anyukát, hogy vigye ki a kisfiút a kocsiból mert szegény a 20 emberből egynek megzavart az alvásban. Szegeny kiakarts vinni már amikor az egyik utas aki mellékesen rendőr volt kicsit rendre utasította a kalauzt és a idős hölgyet is,hogy egy értelmileg sérült gyereket ne tegyenek ki ilyen szinten megkülönböztetésnek. Borzasztó undorító volt amit műveltek. Soha nem fogom elfelejteni szerintem.

2021. jan. 7. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!