Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Elfelejtettem mikor vegyem be?

Elfelejtettem mikor vegyem be?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Elfelejtettem bevenni időben a fogamzásgátlómat, 12 óra telt el azóta, már inkább 13. Sosem fordult meg elő ilyen az évek alatt. Bevegyem most? És utánna hogyan tovább? Folytatom ugyanúgy mintha misem történt volna? Kell mellé kiegészítő védekezés? Roxanelle-t szedek. Köszönöm a válaszokat.
2021. jan. 9. 21:13
 1/8 anonim ***** válasza:
55%
Szia. A beteg tájékoztatóban benne van, de általában azt írják, hogy ha nem vetted be időben akkor azt hagydi és a kövit akkor edd amikor amúgy is időszerű. Tehát az kimarad aztán szedd ugyanúgy ahogy addig.
2021. jan. 9. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
66%
Olvasd el a tájékoztatót .....
2021. jan. 9. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Nincs nálam a tájékoztató. Azt hittem egyértelmű 😒

Az elsőnek köszönöm, de ha nem veszem be, akkor kell mellé védekezés pluszban ugye?

2021. jan. 9. 21:40
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
A net-en fent van minden gyógyszer tájékoztatója is....
2021. jan. 9. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
88%

Egy betegtájékoztató leírás tényleg jó volna. Neten se találod?


Az első válaszoló rosszul tudja.


Ha elfelejtetted a szemet és már kifutottál a 12 órából és most éppen eszedbe jutott, hogy kimaradt a tegnapi adag, akkor most beveszed a szemet. Nem maradhat ki egy szem se.


Aztán folyatod a tabletta szedését a megszokott rend és idő szerint. Így időben közelebb lesz ez a két adag egymáshoz, vagy akár egyszerre is történhet. De nem maradhat ki szem, ismétlem.


Kiegészitő védekezést ajánlok, akár a hónap végéig (ami azt jelenti, hogy beveszed a mostani levelet, megjön az áttöréses vérzésed, utána a következő levél első szeménél már nem szükséges gumit használni).


Kimaradt szem esetén, nem mindegy az se, hogy hanyadik héten maradt ki a szem. Az első hét a legrizíkósabb és az utolsó hét a "legbiztonságosabb".


Nyílván, ügyelni kell arra, hogy a tablettát pontosan szedd.

2021. jan. 9. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! A 15-ik szem maradt ki, de már bevettem :) holnap beveszem normál időben. Igyis kell akkor a védekezés pluszban?
2021. jan. 9. 22:41
 7/8 anonim ***** válasza:
73%
IGEN !!!😬😬😬
2021. jan. 9. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm😊 és bocsánat a tudatlansagert, soha nem volt ilyen, pedig 10 éve szedem a fog. Gatlot😅
2021. jan. 9. 23:24

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!