Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Illik a Noémi név ezek mellé...

Illik a Noémi név ezek mellé a nevek mellé?

Figyelt kérdés

Két lányunk már van: Johanna és Beatrix.

Harmadik gyermekünk is lány lesz, Noémi név tetszik nagyon mindkettőnknek. Nagyon elüt a másik két névtől, vagy szerintetek nincs vele baj?



2021. jan. 11. 18:53
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem tetszik a Noémi név.
2021. jan. 11. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:
95%
Lány vagyok és két húgom van, a mi neveink közt szerintem semmi összefüggés nincs, kettőnké ugyanolyan betűvel kezdődik, de nem azért, mert ugyanolyat akartak a szüleim, csak egyszerűen az tetszett. Ha nektek a Noémi tetszik, szerintem nem baj, ha nem passzol tesóihoz. Bár szerintem a Johanna meg a Beatrix is elég különleges, számomra a Noémi is annak hat, tehát ha így egybe hallanám mindet, biztos azt gondolnám, hogy mind különleges, ez pedig már valami, ami miatt egy kupacba sorolhatók :)
2021. jan. 11. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
37%

A Johanna es a Beatrix szentek nevei, ha valami kozoset keresunk bennuk. Ezen a vonalon kiindulva egy harmadik szent neve jobb lenne. Amugy szerintem a Beatrix log ki, az nem bibliai. DE! azt adjatok ami tetszik, akkor is ha nem hasonloak!


(Nekem is Johanna az egyik lanyom a harombol:))

2021. jan. 11. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem jó, illik hozzájuk.
2021. jan. 11. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Szép név a Noémi.

Inkább a vezetéknévhez passzoljon valamelyest, mint a testvérek neveihez.

2021. jan. 11. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
83%
Gyereked lesz. Önálló emberi lény. Nem egy kollekció darabja. Nem is ertem a kérdést.
2021. jan. 11. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
75%
#6 azért szerintem számít, hogy egymáshoz illő nevük legyen, nekem pl. fura volt egy játszótéren az Alex és Koppány ikerpár.
2021. jan. 11. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
10%

Hát ne haragudj, de ha kettőnek normális nevet adtál akkor a harmadikkal jol kicseszel.

Itt most a Johannára gondolok. Ezt az öregasszonyos ulteagáz nevet hogy sikerült összeszedni?

A Noémi és a Beatrix rendben van.

De Johanna mindig kilóg a sorból.

Legyen a harmadik Maris vagy Bözsi és akkor a Beatrix lesz a kakukktojás

2021. jan. 11. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
78%

Hogy lenne öregasszonyos a Johanna? Névadásban 3-4 generáció szokott számítani, tehát ami a gyerek anyja korosztályának a neve, az még nem öregasszonyos, nagyanyjáé mérsékelten, dédanyjáé nagyon, de ami ennél régebbi, annak már van egyfajta romantikája.

Tehát pl.

most születik: Jázmin, Hanna, Norina

anyja: Nikolett, Anita, Mónika

nagyanyja: Márta, Katalin, Éva

dédanyja: Mária, Erzsébet, Ilona

régebbiek: Antónia, Johanna, Rozália

2021. jan. 11. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
97%

#8 csak szolok h a Johanna pontosan egyidos a Noemivel ami szerinted rendben van:) Sot az Anna is vagy a Hanna, amelyek a vilag leggyakrabban adott nevei 2020ban es 2021ben is igy lesz sejtesem szerint.

En meg Norinat, Ninat, Mirat, Narat, Zarat nem adnek de nem fikazom aki ezt valasztotta.

2021. jan. 12. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!