Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyermeknek személyi igazolvány...

Gyermeknek személyi igazolvány készítéséhez mindkét szülő kell?

Figyelt kérdés
2021. jan. 20. 16:14
A kérdező szavazást indított:
Mindkét szülő kell, vagy meghatalmazás attól a szülőtől, aki nem tud jelen lenni.
Elég csak az egyik szülő jelenléte, meghatalmazás sem kell.
25 szavazat
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Kell a meghatalmazás. Nem is akármilyen, hanem amit ott adnak.
2021. jan. 20. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
72%
Igen, mindkét szülő kell.
2021. jan. 20. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A meghatalmazás letöltehető, nyomtatható.

De anélkül nem megy.

2021. jan. 20. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
80%
Ha elváltatok/külön éltek és tied a kizárólagos felügyeleti jog, akkor nem kell apuka hozzá, úgy tudom.
2021. jan. 20. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Kell mindkét szülö hozzá vagy meghatalmazás .bár ha elváltak akkor nem tudom hogy megy .
2021. jan. 21. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Először is, a gyereknek törvényileg 1 napos korától kell a személyi. Szóval akkor még nagy valószínűséggel együtt vannak a szülők.


Ha mégsem, akkor pedig egy hivatalos papír, hogy a gyerek kinél van elhelyezve, de akkor is kell a másik fél meghatalmazása (kivéve abban az esetben, ha a gyerek kizárólagosan csak anyukánál/apukánál van elhelyezve)


Minket nem érint, barátnőmtől tudom.

2021. jan. 21. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!