Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan bízhatnánk magukat az...

Hogyan bízhatnánk magukat az ügyeletes szülészorvosra és szülésznőre?

Figyelt kérdés
Alapvető tény azok számára, akik már igénybe vettek egészségügyi ellátást, hogy az eü. dolgozók több, mint fele nagyképű, kioktató semmibevevő stílusú és nemtörődöm ember. Azt mondják, hogy igenis bízzunk meg az ügyeletes csapatban és szűnjön meg a hálapénz és az jó lesz nekünk. De, ha eddig is a nagy többség bunkó módon bánt azzal, aki nem fizetett akkor most mi fog változni? Eddig is baromi sokat kerestek mégsem voltak cukik, motiváltak és lelkiismeretesek - csak azzal akik perkáltak - most viszont hiába lesz 1 millió a fizetésük, ha elveszik a másik 1 milliót, amit feketén kerestek. Összességében kevesebb lesz a bevételünk és még kevésbé lesznek normálisak a kismamákkal. Mi lesz velünk? Kezdjek spórolni a magánkórházra 1,5 millát, ha azt szeretném, hogy ne kerüljek veszélybe a gyerekemmel együtt szülés közben?
2021. jan. 21. 08:44
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:
Bocsánat javítok: magunkat
2021. jan. 21. 08:44
 2/22 anonim ***** válasza:
24%

Most hozzák a törvényt, hogy a szülő mamák igenis a választott orvosuknál szülhetnek. Okafogyott a kérdésed.


"EMMI: a hálapénz kivezetésére hivatkozva sem korlátozhatják az intézmények a szabad orvosválasztást

Nem korlátozhatják a szabad orvosválasztást a Debreceni Szülészeti és Nőgyógyászati Klinikán a hálapénz kivezetésére hivatkozva, közölte az Emberi Erőforrások Minisztériuma

Gulyás Gergely szerint indokolt, hogy egy várandós nő megmondhassa, kinél szeretne szülni

A Miniszterelnökséget vezető miniszter a kormányinfón beszélt arról, hogy a szülészet-nőgyógyászat területét külön szabályozzák majd.

2021. jan. 21. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
70%

Kétszer szültem fogadott orvos és szülésznő nélkül. Semmi rossz tapasztalatom nincs. Kedvesek, segítőkészek voltak.

Milyen veszélybe kerülnél? Azt hiszed majd hagynak meghalni titeket egy esetleges komplikácio során, mert nem perkáltál? Amúgy a maga kórházakban nincs PIC, ergó ha valami baj történik, vagy koraszülött lesz a baba, ott nem tudják ellátni, ellenben egy állami intézménnyel.

2021. jan. 21. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem ezt nem merik meglépni a választások elôtt 1 évvel.


Valamilyen köztes megoldást tudok elképzelni, pl. hogy az orvos adjon számlát a “készenléti díjért”, vagy nevezzük, ahogy akarjuk.


De azt, hogy egyáltalán ne lehessen orvost/szülésznôt fogadni, nem tartom reálisnak. Kétszer szültem, fontos volt, hogy a saját orvosom ott legyen, benne megbíztam.


Sokaknak az ügyeletessel is jó tapasztalatuk van, de az, hogy a szabad orvosválasztás lehetôségét elvegyék, veszélyes lépés lenne a kormányra nézve 2022 elôtt. Legalábbis remélem...

2021. jan. 21. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
19%
Én is ezt kérdezem. Én még csak 17 vagyok, de akarok gyereket (nyilván nem most, csak később). Én ilyen körülmények között biztos nem fogok szülni Magyarországon, mert nem akarok évekig járni pszichológushoz, hogy feldolgozzam a szülés utáni traumát. Nem azzal van a baj, hogy nem lehetnének megbízhatóak vagy jófejek az orvosok, hanem a bizonytalanság. Lehet kifogok egy olyan orvost, aki kedves, normális, de csak akkor lát életében először, nem ismeri a kórtörténetemet, és valami balul sül el? Ráadásul meg lehet nézni a legelső szülésvideókat Hada Kriszta yt csatornáján, hogy ott hiába volt kamera (gondolom fizettek az orvosoknak, hogy forgathassanak), ott is ment a bunkózás, a nem tájékoztatás, ha a kismama nem kérdezi meg, nem is tudja, hogy éppenséggel burokrepesztés történik (igen, ilyen videókat nézek ennyi idősen xdd)
2021. jan. 21. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
78%

3-mas, nem az a probléma, hogy az ügyeletes mind szar lenne, nagyon sokaknak kifejezetten jó tapasztalatuk van.


A szabad orvosválasztáshoz viszont joga van mindenkinek, és ennek így kellene maradnia.


4-es voltam

2021. jan. 21. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
73%
Ha minden flottul megy egy szülésnél, orvosra igazából nincs is szükség, odamegy, összevarr, csókolom, 5 perc az egész, ezért kár orvost fogadni (nálam ügyeletben ez volt, nem éreztem hiányát többnek). A szülés igazából nem egy orvosi jelentőségű folyamat, jó dolog, hogy kórházban zajlik és azonnal közbe tudnak lépni, ha komplikáció van, megnyugtató és biztonságot ad, de az esetek döntő többségében igazából orvosra nincs szükség. Ha meg probléma van, akkor meg nem az a lényeg, mennyire babusgatja a lelked, hanem hogy azonnal és szakszerűen ellásson, amire az ügyeletes orvos is tökéletesen képes. Nyilván nem fog senki sem ott hagyni elvérezni csak mert nem fizető "vendég" vagy.
2021. jan. 21. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
82%
Nem volt fogadott orvosom, de második terhességem alatt jártam magán orvoshoz is. Ügyeletben császároztak, először sürgősségi, másodszor normál császár volt. Nekem mindkét alkalommal szerencsém volt, mert nagyon jó orvosokat fogtam ki. A császárhegek is szépen és hamar gyógyultak. Jó tapasztalataim vannak.
2021. jan. 21. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Látom sokan nem értitek. Először is, ahhoz, hogy problémamentesen történjen egy szülés, ahhoz igenis szükség van a NŐ lelki egyensúlyára. Ha úgy beszélnek az emberrel, mint egy darab szarral és úgy is kezelik, akkor egyből kizökken ebből és bestresszel, ami már egy gát a normális szüléshez. Nem!! babusgatásról van szó, hanem arról, hogy embernek tekintsék. Ez igenis nagyon sok helyen hiányzik, az EMBERSÉG! Hogy elmondják a szülő nőnek, hogy mi fog történni, nem pedig hogy fél óránként egy idegen benyúl a hüvelyébe szó nélkül. Nyilván az orvos nem szükséges a szüléshez, de egy jó támogató SZÜLÉSZNŐ igenis szükséges. És ha egyedül van hagyva a nő, minden segítség nélkül, mert az ügyeletes (bár nincs is más vajúdó nő) inkább pletyizik - SAJÁT példa) és néha benéz és gúnyosan közli, hogy mennyire szarul megy a folyamat, akkor akár tragédia is lehet a végén. És nyilván kijön az a gyerek valahogy, csak nem mindegy hogy, se a babának, se az Anyukának.
2021. jan. 21. 09:03
 10/22 A kérdező kommentje:
Tök jó, hogy van akinek jó élménye volt ügyeletben, de remélem tudjátok, hogy nagy szerencsétek volt. Nem ez az átlag..
2021. jan. 21. 09:03
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!