Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miben más kislányt nevelni,...

Miben más kislányt nevelni, mint kisfiút és miben más kisfiút nevelni, mint kislányt? (Kisbabakorukban, óvodáskorukban, kisiskoláskorukban, kiskamasz és kamaszkorukban)

Figyelt kérdés
2021. jan. 21. 17:38
 1/2 anonim ***** válasza:
94%

Egy kisfiam van és egy kislányom.

Igazából nem neveljük őket másképp. Ők kicsit mások, ezért kell kicsit más "kulcsot" használni a "felnyitásukra". De ennyi különbség lehetne azonos nemű gyerekek között.

Pl. a kislányom sokkal akaratosabb és hisztisebb, mint a kisfiam. De mivel nem neveltem más gyerekeket, nem tudom, ez mennyire jellemző nemi különbség.

2021. jan. 21. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Alapvetően semmiben. Az alap nevelési módszer ugyanaz volt mindegyiknél (1 fiú, 2 lány), apróbb eltérések a gyerekek egyéniségéhez, személyiségéhez mérten vannak, nem tudnám pontosan részletezni őket, meg nem is szeretém, mert nyilván az én gyerekeim nem ugyanolyanok mint másoké, ezért ami nálunk működött, az másnál nem feltétlenül fog.


Goldmund, nem jellemző nemi különbség az akaratosság és a hiszti, nálunk a fiam volt extrém hisztis, de tényleg nagyon durván nyomta.

2021. jan. 21. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!