Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha választanod kellene, hogy...

Ha választanod kellene, hogy a gyereke(i)d veled lehet, de nyomorban fog élni, vagy elveszik tőled és egy olyan családnál lakna, akik tudják biztosítani a megfelelő anyagi dolgokat, akkor melyiket választanád?

Figyelt kérdés

Nyomor alatt azt értem, hogy gondot okozna az élelmiszer megvásárlása is, csekkek befizetése, penészes ház, beázott tető, télen nem lenne fűtés, stb.


A döntésed végleges. Ha a második lehetőséget választod (örökbeadás), akkor nem láthatnád utana többet a gyermeked.


2021. jan. 30. 19:49
A kérdező szavazást indított:
Elsőt választanám: nyomorban, nélkülözve velem
Másodikat választanám: normális körülmények között élne a gyerekem, de nélkülem
38 szavazat
 1/9 A kérdező kommentje:
Ne gondoljatok rosszra, a kérdés elméleti.
2021. jan. 30. 19:50
 2/9 anonim ***** válasza:
82%
Nézd, kérdező, ha az emberek a második válaszra hajlanának, nem lenne ennyi sz*r körülmény között élő gyerek. Közben a többség még akkor sem mond le a gyerekről, ha az állami gondozásba kerül a körülmények miatt, nem engedi jobb helyre jutni.
2021. jan. 30. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
76%
Ez nagyban függ a gyerek korától. Ha még szülés előtt állnék ilyen rossz körülményekkel, akkor valószínűleg örökbe adnám a babát. Ha már nagyobbacska korában kerülnénk ilyen helyzetbe, amikor már kötődik a szükeihez, akkor biztosan nem dobnám el magamtól. Azért ahol egyszer már kiépítettek egzisztenciát, csak valamiért lecsúszott a család, az nem olyan reménytelen helyzet, amiért el kellene vágni a gyerek legerősebb kötelékét. Értelmes emberek meg nem vállalnak gyereket ilyen körülmények közé.
2021. jan. 30. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
31%

Egyest valasztanam. Semmi sem tart orokke. A rossz sem. Ajanlom mindenkinek aki meg nem latta, videan megnezheto.


[link]

2021. jan. 30. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
71%
4-es, hát az én szüleimnél valahogy örökké tartott...
2021. jan. 30. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
85%
#4 en voltam egyedulallo anya 2 gyerekkel munkahely nelkul, a szemelyes targyainkat eladogatva. Ha akkor feladtam volna, most nem elnenek kulfoldon +3 nyelvet beszelve az anyjukkal es az uj csaladjukkal. Nem banom hogy kitartottam es kizarolagos felugyeletet kertem. Nekik velem a legjobb, barmi jon. Sajnalom h a szuleid nem keveredtek ki belole.
2021. jan. 30. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
61%
Eleve nem szülnék csóróságba, de ha ennyire lecsúszott lennék, akkor továbbadnám a gyereket. Nem hiszek a szeretet mindent legyőz, nyomorban, de boldogan, meg a gyereknek mindig a szülő / anyja mellett a legjobb rózsaszín blabla szövegekben. Nagyon racionális, ésszel élő, mindent előre megtervező családból jövök, ezt a mentalitást pedig örököltem. A fent vázolt helyzetbe soha az életbe nem fogok kerülni.
2021. jan. 30. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
61%
Nem szülök nyomorba. Abba kerülni meg nem hagynám magunkat,mert a gyerekemért bármit
2021. jan. 30. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Háát nehéz kérdést. Nem tudom a választ mivel nem vagyok szülő. De ismertem pár ilyen családot és vannak akik mindig reménykednek és mindemt megtesznek azért hogy a gyereket ne vegyék el. Pl van olyan lehetőség hogy amíg a szülő nem tudja megteremteni a megfelelő feltételeket a gyerek számára addig a gyerek nevelő szülőkhöz kerül s majd ha felcsövel a szülő visszaadják. Ezt így vállalnám bár időtől is függ a rokonságban vannak nevelö szülők és a gyerek 3-5 éves kora között volt ott. Utánna mikor visszavitték a gyereknek és a nevelő szülőknek is nagyon rossz volt.

Ahol úgy indul a dolog hogy elveszik örökre ott nem csak az eltartással van gond hanem valami menthetetlenről szülő alkesz stb

2021. febr. 4. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!