Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Muszály választanom ha a...

Muszály választanom ha a gyerek is fontos?

Figyelt kérdés
sok ismerősöm otthon kellett legyen 8-10 évet is,(2-3 gyerekkel)mert nem talált olyan munkát hogy tudja vinni-hozni a gyerekeket oviba suliba főzni,stb. 1 éves a gyerekem,többet tervezünk,de nem akarok itthon lenni 5-10 évet,tudom sokan 3-4 gyerekkel is dolgoznak teljes munkaidőben,én még éjszakázom vele,nappal is aktiv,eggyel se tuom elképzelni hogy dolgozzam,pláne több gyerekkel,és látom hogy sok gyereket 4-5-kor visznek haza este,(ilyenkor már sötét van) s ekkormunka után kezdeni bevásárolni,főzni,mosni,mosogatni,alig vannak együtt,fürés vacsi és kész.én erre még nem lennék képes...férjem hajnalban kel vagy este 10-ig dolgozik tehát nem fog még akkor mosni,főzni,gyereket horai nem tudja. viszont 4 órában tudnék dolgozni,olyan rossz hogy itt nem divat a részmunka,sok anya kereshetne pénzt pedig.én nem mondok le a gyerekekről.3-4-et tervezünk,dedolgozni is szeretnék elejétől..miért kell választanom?munka vagy gyerek...de sok gyerek és házimunka mellett nem tudok estig dolgizni,többet velük akarok lenni,tehát akitudja milyen szakmákban lehet 4 órában dolgozni kérem irjon.akár tovább tanulok érte,bármit.férjem is támogat ebben.léteznek olyan munkakörök amiben van 4 órás műszak is?fel tudnád sorolni ?tényleg bármi lehet.sajnos csak rokkantaknak ,diákmunkásoknak látok,meg takaritásban is csak este stb.hol kereshetnék? köszönöm a segitséget..
2017. nov. 27. 15:03
 1/9 anonim ***** válasza:

A 4 órás munka kb semmit nem ér. Se fizetésileg, se a nyugdíjadba. Arra elég, hogy mégis csinálj valamit, ne otthon ülj.

Szerintem min. egy hat órás munkaidőt be lehet vállalni gyerek mellett. Az átlag mégis rendes 8 órás munkát vállal. Főleg ha már iskolás lesz a gyerek. Minden megszokás, belerázódás kérdése.


Mellesleg felénk se divat ez a 4 órás munka. Ha mégis, akkor nyugdíjast vagy diákot alkalmaznak így, nem véletlenül...


De a fő kérdésedre válaszolva. Például egy egyszerű gyárban is van kismama műszak a gyerek 14 éves koráig.

Eladói munkakörben is többször láttam már 4-6 órás munkát.

2017. nov. 27. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Én teljesen átérzem amit mondasz.Nekem ugyan 3 gyerkőc van, a fiú már nincs itthon ő 18 éves, a lány 11, a kisfiú 5 hónapos.Terheség előtt 7-től 3-ig dolgoztam csak hétköznap.Ezzel nem is lenne gond.De 2 éves korában vissza kell mennem majd dolgozni a pénz miatt.Olyan pici még egy 2 éves gyerek.Igen bele lehet rázódni, meg lehet oldani de mégis kinek jó az??Ha tehetném simán itthon maradnék 5 éves koráig vele.És ahogy az előttem író mondta valóban szinte semmire sem mész részmunkaidővel.Még teljes munkaidőben sem sok a fizetés na persze kinek mi a sok.

Úgy tudom nagy áruházakban vannak részmunkaidők pl. Tesco, Lidl.

2017. nov. 27. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Vagy ami még eszembe jutott telefonos ügyfélszolgálat, esetleg nyelvtudással fordítás akár otthonról végezhetően.
2017. nov. 27. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Kedves 1. válaszoló, sajnos a legtöbb gyárban sincs már kismamaműszak, gondolom nem éri meg a cégeknek így foglalkoztatni embereket.

Miskolcon élek, sok gyár van errefelé szalagmunkára, 1-ről tudok ahol még működik a kismamaműszak, de ott is régi emberek vannak, frissen bekerülni már lehetetlen.


Én pont a gyerek miatt nem tudok normálisan elhelyezkedni, feketén takarítok, ez jutott, nagyszülői, rokoni segítségünk nincs, párom 12 órázik, nem tudjuk máshogy megoldani, természetesen megint a nő áldozza fel magát és nem tudok normális, bejelentett munkahelyre elmenni míg a gyerek nem lesz olyan nagy, hogy nem kell hozni-vinni iskolába :((

2017. nov. 27. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Persze, hogy nehéz összeegyeztetni a munkát a gyerekkel, főleg, ha több gyerek is van, de muszáj dolgozni, nem mindenki teheti azt meg, hogy évekig otthon van a gyerekekkel. A 4 óra munka nem ér semmit, ha több gyereket is akartok.
2017. nov. 27. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A részmunkaidő, az nekem is olyan, mint a semmi kb., zsebpénznek oké, de ha valaki a munkájában is szeretné vinni valamire, hát ahhoz édes kevés. Márpedig engem azért sok éven át nagyon nem elégítene ki, ha valahova bejárnék napi négy órát lötyögni, és semmi előrelépési lehetőség nincs.

Mindemellett persze, tök rossz, hogy elmegy az egész nap, és pár óra marad hétköznap a családra, de igyekezzük ezt hétvégén pótolni.

Olyan érdekes viszont, hogy egy férfi minden további nélkül dolgozhat hajnaltól késő estig, senki nem kérdezi, hogy ezt hogy egyezteti össze a családdal. Nálunk az ilyen munka a férjem részéről is ki van zárva, ha neki ilyet kéne vállalnia, csak hogy én otthon lehessek, inkább visszamennék hamarabb dolgozni, de akkor legalább ő is tudjon időt tölteni velünk. Szóval nekem inkább az nem fér bele, hogy a férj jóformán jelen sincs a családi életben.

2017. nov. 28. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
erről nem a férj tehet.enyém ügyfélszolgálatos kötelező tulorákkal.nem várom el hogy este 10-kor mosson vagy hajnal 4-kor mosogasson stb.gyerekért el se tud menni,vagy vinni.és sokan fizikai munkások is hajnalban kezdenek este végeznek,12 óráznak.a férfiak beosztása sok esetben rosszab.és hiába dolgozik a nő,és szegény gyerek is este ér haza,a nőre marad a házimunka még este,csak mert pl.1-2 órával hamarabb hazaér.hát igen azért 3 nagy gyereket is etetni,házit irni,mégtöbbet kell fözni és mosni rájuk peig pon akkor megy issza dolgozni az anya,mikor kb egyre nehezebb.sajnálom hogy nincs erre megoldás..
2017. nov. 28. 21:35
 8/9 anonim ***** válasza:

Ennek nem kell így lennie, csak a magyar társadalomban ez a berögződés nagyon tartja magát. Pedig érdekes módon a nőkben fel sem merül általában, hogy ilyen munkát vállaljanak, a férfiaknál meg magától értetődik, hogy ez is oké.

Piszok nagy szervezést igényel, de meg lehet oldani, hogy mindenki úgy dolgozhasson, hogy az tényleg érjen is valamit, és mellette mindkét szülő ki tudja venni a részét a családi életből is. De úgy nem megy, hogy evidenciaként kezeljük, hogy a férfiak munkaideje több, mint a nőké, és ezen nem lehet változtatni. Itthon pont emiatt a felfogás miatt olyan kritikán aluli a nők munakerőpiaci helyzete, mert apa munkája szent, anya meg akkor dolgozik, amikor emellett ráér, de ha a gyerek beteg, akkor a táppénz az ő "kiváltsága", munkaidő csak olyan lehet, amit a bölcsi-ovi lefed, és persze emellett maradjon ideje a háztartásra is. Így, hogy ez mind csak a nő feladata, nem lehet érdemi munkát végezni. Így persze, hogy választani kell, hogy munka, vagy gyerek.

2017. nov. 30. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
De nyugodtan ezt is lepontozhatjátok nullára, úgy látszik, nektek ez igazából tökéletesen megfelel, csak jó néha sajnáltatni magatokat, de közben tenni nem akartok érte, hogy jobb legyen.
2017. nov. 30. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!