Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák! Nektek mennyi ideig...

Anett80 kérdése:

Anyukák! Nektek mennyi ideig tartott, amíg munkát találtatok kisgyerek mellett? Már aki munka nélkül maradt a gyes után.

Figyelt kérdés

A vírus miatt csődbe ment az étterem, ahol 4 évig dolgoztam,így a gyes után munka nélkül maradtam. Már egy éve munkát keresek, de semmi! Mindenhol a több műszakos munkarend, hétvégén is reggeltől estig dolgozni kellene,ezt kisgyermek mellett már nem tudom vállalni.Többnyire én vagyok a gyerekkel,a családi segítség korlátozott,azt pedig a nagymama sem vállalja hogy nonstop a gyerekkel legyen mert nekem a kisboltban hajnali 5-től este 11-ig dolgozni kellene, még a hétvégeken is.

Éveket dolgoztam a kereskedelemben is, kasszáztam, de mindenhol kötelező a több műszakos munkarend,a hétvégeken is, ezt nem tudom tovább vállalni. Más lehetőség meg egyszerűen nincs... pedig budapesti vagyok, a főváros "szívében" lakunk/laktunk mindig.

Emiatt egyre több a vita itthon hogy menjek már vissza dolgozni,mert nem fognak még 10 évig eltartani, amíg a gyerek önállóan is haza tud jönni a suliból.

Azt hittem, 3-4 hónap elég lesz hogy munkát találjak,de már egy év is eltelt... szinte semmilyen munkalehetőség sincs reggel8 és du4 között H-P.

A kereskedelemben és a vendéglátásban dolgoztam eddig,más területen nincs végzettségem, se tapasztalatom. Már lövésem sincs,hogyan, hova tovább... az tényleg nem lehet hogy még 10 évig itthon üljek.

Még a részmunkaidős eladói állások is több műszakosak vagy tömbösítik, lehetetlen összeegyeztetni a munkát az óvoda nyitvatartásával.



2021. febr. 12. 11:33
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
38%

Hát nézd, mivel mindenki a reggel 8-tól 4-ig tartó munkákra hajt, oda nagy a túljelentkezés még jobb időkben is, van miből válogatnia a munkaadóknak.


Miért be vennének fel mondjuk egy diplomás, gyermektelen, nyelveket beszélő fiatal lányt helyetted?

2021. febr. 12. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
84%
2 hónap alatt felvettek 9-17 közötti irodai munkára. 1 évig bírtam, utána kerestem egy 6 órásat (9-13) helyben, első próbálkozásra felvettek. Ez sajnos megszűnt 1 év után, és megint keresgéltem, 2 hónapon belül lett 6 órás, itthonról nagyjából rugalmasan végezhető munkám. Dél-pesti agglo, és még mindig csak alsósok a gyerekek.
2021. febr. 12. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
74%
*(9-15) elírtam
2021. febr. 12. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:
1/1-es: folyékonyan beszélek angolul és németül, 2 nyelvvizsgám van. Több, mint 10 év szakmai tapasztalat. 2 szakma,meg egy érettségi, nem vagyok képzetlen. A CV-m jól mutat,fel is vettek volna vagy 15 helyre, de nem tudok hajnaltól sötétedésig dolgozni, a hétvégeken is. Ezt csak az értheti meg, akinek kisgyereke van...
2021. febr. 12. 12:03
 5/27 A kérdező kommentje:
2/4-es: szerencsés vagy, nekem is a napi 6 órás munka lenne a legjobb egy óvodás gyermek mellett, olyan, ami reggel8 és du4 óra között van...
2021. febr. 12. 12:09
 6/27 anonim ***** válasza:
81%
Ilyen nyelvtudással nem is értem, miért akarsz kereskedelemben vagy vendéglátásban dolgozni. Egyik se lesz soha gyerekbarát. Rengeteg olyan ügyfélszolgálati meló van, ami normális beosztásban működik, vagy valami kereskedelmi ügyintéző, asszisztens kisebb cégeknél, ha tudsz árut rendelni a külföldi partnertől és iktatni a számlákat, már jó vagy. Ilyeneket keress inkább.
2021. febr. 12. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
97%

2 gyerekem van, 2 és fél és 5 évesek. A cég ahonnan szülni mentem megszűnt az első fiam születése után.


Fél éve jöttem vissza dolgozni, 3 hely közül mind a 3ba felvettek volna.

Az egyik 7-15óráig lett volna, 30km-re tőlünk.

A másik 10km-re, 8-16ig,

A harmadik, ahova eljöttem 9-15ig, így van időm hozni-vinni őket.

Irodai munkák, a végzettségemnek megfelelőek.

2021. febr. 12. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
95%

Azt hozzáteszem, nincs nyelvvizsgám, nem beszélek nyelveket nincs diplomám. 3okj-s szakmám van, és 5év gyakorlatom.


7es voltam.

2021. febr. 12. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
77%
Mommy works facebook csoport :)
2021. febr. 12. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
100%
Angol német nyelvtudással multikhoz jelentkezz, ott alap a 8tól 5ig, és még home office is van. Felejtsd el a kereskedelmet.
2021. febr. 12. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!