Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nyugat-Európában liberálisabb...

Nyugat-Európában liberálisabb a gyereknevelés mint Magyarországon? Például Franciaországban?

Figyelt kérdés
Az oktatás? Például mennyire veszik komolyan Franciaországban ha egy gyerek késik vagy csúnyán beszél a tanárral? Most kornavírus alatt ha például nem jelentkezik be digitális oktatásra? Milyen a Franica gyereknevelés a magyarhoz esetleg a Némethez képest?

2021. febr. 13. 18:55
A kérdező szavazást indított:
Igen
Franciaországban nem
19 szavazat
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
81%
Vótmá!
2021. febr. 13. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Nem vót!
2021. febr. 13. 19:19
 3/14 anonim ***** válasza:
61%
Ja, mert furmányosan mindig picit másképp írod ki az ostoba kérdéseidet...🤣🤣🤣
2021. febr. 13. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
2021. febr. 13. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
2021. febr. 13. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
2021. febr. 13. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Ezeket a kérdéseket még nem olvastam de az én kérdésemet nem válaszolják meg. Miért feltételezed hogy ezeket én írtam?
2021. febr. 13. 19:52
 8/14 anonim ***** válasza:
66%
Mert trollszakértő vagyok. 😂😂
2021. febr. 13. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
77%

Volt szerencsém au-pair-ként dolgozni franciáknál néhány éve. Borzasztó neveletlenek a gyerekek ott. (Akikre én vigyáztam nem annyira, mert nem hagytam hogy a fejemre nőjének.) Ordibálnak, rohangálnak össze-vissza, mintha mindegyik hiperaktív lenne. A tetejébe még igénytelenek is: rendszeresen tetvesek, lóg a taknyuk stb. Ahogy kijönnek az iskola kapuján - szó szerint - letépik a szülőkről a táskát, hogy hol az uzsonna... még mielőtt köszönnének. Az iskolák olyan szinten átesnek a ló túloldalára ezzel az erőltetett integrálással, hogy kb. 0 elvárás van a gyerekek felé. Nem a gyengébb tanulókat zárkóztatják fel az erősebbekhez, hanem fordítva: leviszik a szintet a problémásakéra.

A járvány időszakról nem tudok, már nem ott élek. De el tudom képzelni, hogy most milyen lehet a színvonal...

2021. febr. 13. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
9-es Én eléggé változó dolgokat halottam Franciaországról a francia filmekben vagy franciák elmesélései alapján még az UK-ben élő gyerekeknél is elkényeztetebbek a francia gyerekek. Viszont azok alapján amit neten írtak a francia nevelésről vagy külföldi oldalakon olvastam azok alapján még a magyarnak is konzervatívabb az ottani nevelés. Állítólag ott már megtanítják őket egészen kicsi korban kérni köszönni udvariasan viselkedni jobban mint a magyarok. Na meg egy 18 éves francia lány azt írta hogy az iskolában már 11 éves kortól minden évben aláírás a gyerekek is az iskola szabályzatának elfogadását. A Németekhez képest is neveletlenek a francia gyerekek vagy akár az angolokhoz képest is?
2021. febr. 13. 22:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!