Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyaként hogy viseled a...

Anyaként hogy viseled a gyászt, a szomorúságot?

Figyelt kérdés
Meghalt a nagymamám, aki nagyon közel állt a családhoz. 3 gyerekem van, igyekszem nem sokat sírni előttük, de olyan nehéz.
2010. aug. 17. 11:34
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Megóvni sajnos nem tudod őket attól, hogy ne érezzék, hogy te szomorú vagy! Sőt! Nem is jó, ha eltitkolod a bánatodat! Az ő szintjükön mondd el nekik, mi történt és hogy te emiatt szomorú vagy! Ha titkolni próbálod, ők is feszültté válhatnak csak nem fogják tudni, mitől.. [link]
2010. aug. 17. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Bocsi, lemaradt! Részvétem!!!
2010. aug. 17. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a nagypapám hunyt el nemrég. Közel állt hozzám, de maga a gyász nem ért el. Ő nagyon beteg volt, tudtuk, hogy el fog menni, és jobb lesz neki, hiányzik, hogy nincs, de valahogy kevésbé fáj. Pláne, hogy gyermeket várok ismét, sok sok boldogság tölt el, a kicsi miatt, a nagyfiam meg tiszta dédi...

Nekem ez segített túl jutni. Szerencsére a dédimama nagyon stram, elpusztíthatatlan, nagyon kedves nekem, ő az "anyum", ha ő ment volna el, lehet nem viselném ennyire jól, és remélem még sokáig velem lesz, hogy ne kelljen az ő hiányát megérezni.

2010. aug. 17. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Először is őszinte részvétem!


Az én kisfiam 3 hetes volt, mikor meghalt a nagymamám. Sajnos várható volt, mert már régóta nagyon beteg volt. Anyáék nem merték először elmondani, mert elég nehezen boldogultam a babával az első hetekben. Császáros voltam, sokat sírt a babám, így nem akartak ezzel is terhelni. De azonnal megéreztem, mikor anyával beszéltem telefonon! Más volt a hangja, és rá is kérdeztem, hogy mi van a mamával. Utána elmondták, hogy meghalt. Nagyon szomorú lettem, de muszáj volt erőt venni magamon, mert tudtam, hogy nekem most a kisfiam az első. Nem tehettem meg azt, hogy idegeskedem és szomorkodom, mert annak a babám látta volna kárát! Nagyon nehéz, de a kicsik miatt muszáj tartanod magad amennyire tudod!

2010. aug. 17. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Részvétem!


Nekem tavaly halt meg a nagymamám, utána fél évvel a nagypapám, de még most is nagyon hiányoznak. Ez nem is fog változni szerintem.

Én elmondtam a gyerekeimnek, hogy miért vagyok szomorú és megértették a maguk módján. Amikor kitör rajtam a gyász általában a fürdőben kisírom magam, de az első pár hónap szörnyű volt. Próbáltam erőt venni magamon a gyerekek miatt, de nem könnyű az elején.

Nagyon közel álltak hozzám, hiszen ők neveltek és imádtam őket. Betegek voltak, de akkor is váratlanul ért a haláluk. Erre nem lehet felkészülni sajnos és nem telik el nap, hogy ne jutnának eszembe többször is.


A www.gyertyagyujtas.hu oldalon gyönyörű idézetek vannak és gyertyát is tudsz gyújtani érte, ha gondolod.

2010. aug. 17. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!