Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért nem érték már a hagyomán...

Miért nem érték már a hagyományos családmodell?

Figyelt kérdés
Gondolok arra, hogy nem "gáz", bocs, nem tudok jobb szót erre, ha egy férfinek szana szét már van 1-2 gyermeke, majd új kapcsolata lesz, de ott a nőnek van... és csupa patchwork kapcsolatok-családok vannak. Hogyan történhetett az, hogy ma már teljesen általános, sőt elfogadott, senki által furcsának nem tartott az, hogy össze-vissza születnek gyerekek bármilyen kapcsolatokból?
2010. aug. 17. 15:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
68%
Őszintén szólva nem nagyon értem, hogy miről beszélsz. Régebben is ugyanígy voltak összevissza gyerekek, sőőőt megkérdeztem pár nagyöreget és ők mesélték, hogy az ő korukban teljesen normális és elfogadott volt az, hogy a férfiak qrváztak míg a feleség hazavárta őket és senki egy rossz szót nem szólt érte. Azért hálát adok az égnek, hogy ez ma már nem divat.
2010. aug. 17. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
82%

Régen nagyon sok boldogtalan ember élt úgynevezett hagyományos családmodellben. Szerintem itt az a lényeg, hogy előre nem láthatod, milyen lesz, és ha későn derül ki, hogy nem ezt akartad, akkor van választásod. A régi hagyományos családmodell csak annyiban volt jó, hogy nem több család keletkezett, csak egy, de abban esetleg szenvedtek a felek.

Komolyan azt gondolod, hogy ha az ember tervez, akkor azt mondja, hogy az én családképem három férj, két válás, és mindhárom kapcsolatban vegyesen gyerekek összevissza? Természetesen nem, de míg manapság van bátorsága az embereknek váltani, ha valami nem működik, régen nem volt.

Amiben igazad van, hogy túl könnyen lép tovább az ember, egy csomó helyzetben meg sem próbálja a meglévő kapcsolatot menteni. De ez régen is így volt, csak kevesebbszer.

Nem baj, ha az ember változtat, egy életünk van, nem élhetünk azért boldogtalanul, hogy megfeleljünk egy hagyományos modellnek.

2010. aug. 17. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
62%
Nem tudom,hogy miért lett ez ennyire elfogadott dolog,nekem nem tetszik.Azok,akik nem tudják egy emberrel leélni az életüket,ne is próbálják,főleg ne gyerekekkel.Persze más az,ha egyik fél miatt menthetetlen a házasság(játékgép,alkohol,agresszió).Talán azért kezdik az emberek ezt annyira elfogadni,meert állandóan azt hallani,hogymilyen jó szinglinek lenni,hogy ne kössük le magunkat egy embernél.Sokan vannak úgy,hogy szerelmük jelképe egy baba,de ez a szerelem még annyira fiatal,hogy nem működik,vagy csak "Becsúszott",megszüli a lány,és majd lesz valami.Ez a gyerekekre nézve igazságtalanság,mindenkinek joga van/lenne a saját szüleivel felnőni és élni,nem össze-vissza a nagyvilágban.És Ha már ennél a témánál vagyunk,én megértem Kovács Lázár volt szeretőjét is,hiszen írt,és mondott neki fűt-fát,megcsinálta az a kisgyereket,és lelécelt.Lehet,hogy a csaj helyében én is kiteregettem volna.Csinál neki egy gyereket,aztán oldja meg,kész.Ez a véleményem...
2010. aug. 17. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
53%

Utolsó válaszoló:

"Azok,akik nem tudják egy emberrel leélni az életüket,ne is próbálják,főleg ne gyerekekkel."

Szerinted honnan lehet azt tudni mondjuk 25 évesen, hogy még 80 évesen is együtt leszünk? Főleg ha minden csodás, jönnek a kicsik boldogok vagyunk, majd mondjuk 15 év elteltével az egyik fél megbolondul, és kiszáll? Ha mindenki előre látná, hogy mi lesz, akkor kihalna az emberiség:))

2010. aug. 17. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
73%

Szerintem nem gáz. Mármint nyilván jó lenne, ha mindenki úgy kötné össze az életét a gyerekei apjával/anyjával, hogy utána együtt is maradnak, de hát azért ez nem mindig sikerül így, hol ezért, hol azért. Akkor akinek már van gyereke, annak ne is legyen utána boldog kapcsolata, hiszen az már "patchwork kapcsolat"?

A gyerekek általában nem "bármilyen" kapcsolatból születnek, csak nem biztos, hogy a szülők helyesen mérték fel a helyzetet akkor, amikor babát vállaltak.

2010. aug. 17. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Kedves 15:43!

Ezt írtam én is,ha az egyik fél miatt megy tönkre a házasság(olvasd el mégegyszer),az más.Én arról beszélek,hogy mindenki bulizik,dolgozik,meg él,mint marci hevesen,közben,hopp,ettől egy gyerek,meg hopp,ettól egy.Vannak olyan ismerőseim,akik pasifogónak használták(volna) a gyereket,persze nem jött be,vagy a csávó megcsinálta,és a második uh után már le is lécelt.Ez nem tetszik,erről beszélek!!!

2010. aug. 17. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Bocsi, akkor én értettem biztos félre, bár számomra az egyik fél boldogtalansága miatti lelépés nem feltétlenül jelent sem alkoholproblémát, sem depressziót, sem agressziót - ugyanis te pont ezeket írtad, mint elfogadható indokot.

És szerintem régen is nagyon sok nő próbálta gyerekkel megfogni a pasit, ez egyáltalán nem új keletű probléma. Én teljességgel megértem, ha valaki aki boldogtalan a kapcsolatában, akkor változtat, még úgy is, hogy én is egy életre tervezek a párommal.

A másik fél becsapása (pl. a gyerekkel megfogás) meg sosem lehet egy kapcsolat alapja.

A szórakozás meg kell az életben, csak ésszel kell csinálni.

2010. aug. 17. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
54%
A nagyszüleim együtt öregedtek meg,8 gyerekük született,nagyapám még 70 évesen is nőzött,de soha 1 rossz szót nem hallottam tőlük egymást illetően.A szüleim házassága 1 nagy sz..,már rég el kellett volna válniuk,de ők ránk hivatkozva nem tették.1 tesóm elvált,a másik tesóm és én is élettársi kapcsolatban élünk.Nem vagyunk házasság pártiak,annyi jó példa nem volt előttünk.Sztem inkább menjenek külön a párok és legyenek hétvégi szülők,minthogy a gyereket 1 halálraítélt házasságban neveljék.Annyira gyors most a világ, a pároknak nincs idejük egymásra,hamarabb besokallnak és különmennek.Mi ezt elkerülve párterápiára kezdtünk el járni.
2010. aug. 17. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

hogy miért van, azt nem tudom...

de nekem sem tetszik. én úgy választottam párt, hogy tudtam, hogy egy életre keresem a társamat. még nem házasodtunk össze, leginkább anyagi okokból, inkább a házunkra költünk és a babánkra, majd pár év múlva szeretnénk egy igazi nagy lagzit. de soha nem szültem volna neki gyereket, de nem lennék biztos abban, hogy ő is egy életre tervez velem. én nem hiszek abban, hogy "elromlik" meg hasonlók. azért vagyunk ketten egy kapcsolatban, hogy segítsük a másikat a helyes úton, visszarántsuk, ha rossz irányba indul. persze nem ítélem el, akinek ez mégsem jön össze, mert ma ez a trendi, ilyen a világ, de ettől én még ilyen maradi vagyok, és a párom is az.

2010. aug. 19. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia mindenki!

Lehet sokan meglepődtök majd rajta, de szerintem ennek az oka a hit. Régen mindenki úgy hitte, hogy ez után az élet után majd lesz egy másik és azon múlik, hogy milyen lesz hogy ebben az életben hogyan éltünk. Magyarul mondva inkább szenvedtek az emberek egy rossz házasságban minthogy kiléptek volna abból mert hitték hogy ezáltal nekik majd egyszer jó lesz. A másik meg hogy mivel akkoriban nagyon sokan hittek ebben senki nem mert lépni mert féltek hogy megszólják őket a többiek. Mostanra nagyon sok vallás elterjedt és az emberek különböző dolgokban hisznek. Most inkább az a "divat" hogy élj a mának, érezd jól magad, 1x élünk. Ezért már bátrabbak az emberek és elfogadottabb, hogy van akinek 2 vagy több házassági is volt már.

2010. aug. 19. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!