Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van olyan anyuka akinek a...

Van olyan anyuka akinek a gyermeke hagyományos nevet kapott?

Figyelt kérdés
A fiam András(Istvánt akartam, de nem illet a család névhez), ha lányom lesz Erzsébet lesz vagy Katalin, ha megint fiú akkor János vagy Attila. Van még olyan anyuka aki boldogan adta a gyermekének a hagyományos "tucat" neveket? Azért érdekel, mert a környékünkön mindenki Márk, Máté, Levente, Hanna, Zselyke, Dorka és Jázmin. Vannak még Lászlók, Istvánok, Józsefek, Ilonák, Szilviák, Máriák?
2011. márc. 11. 11:36
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
24%
Régen meg mindenki András,István,Erzsébet és Katalin volt.A mai kornak ezek nem felelnek meg.Szerintem a korral pedig haladni kell.
2011. márc. 11. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
100%
A fiam egyik neve István lesz!
2011. márc. 11. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
85%

szia

az András újra divatos lett. A Katalin, Kata mindig is kedvencek voltak.

Az én gyerekeim Ákos és Anna. Ezek is hagyományos nevek, de mindig népszerűek voltak.

A fiam bölcsis, a csoportjában van András és István is. Na meg Pál és László is. Van egy Mária és egy Júlia nevű kislány is.

Szerintem elég egyenletesen oszlanak meg ezek a nevek.

2011. márc. 11. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
100%
Ha lesz lányom a Máriát vagy az Évát szeretném neki adni.
2011. márc. 11. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
100%

A lányom Mária :)

HA fiam lesz, a Ferenc nevet (is) megkapja

2011. márc. 11. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat:-) Örülök, hogy vagyunk még páran, akiknek tetszenek ezek a nevek:-)
2011. márc. 11. 12:13
 7/28 anonim ***** válasza:
100%

Minket csak az érdekelt, hogy NEKÜNK TETSZIK,MÁS NEM!!

Ennél fontosabb szempontnak nem hiszem, hogy kellene lenni, azon kívül persze, hogy a vezetéknévhez valamennyire passzoljon és ki lehessen mondani

(Fiam Bence Márk, lányom Szonja Jázmin)

2011. márc. 11. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
100%

A lányaim: Anna és Júlia.

Az Anna mindenképpen hagyományos, bár inkább a szüleim, nagyszüleim korosztályában volt divatos, amikor mi születtünk kevés volt belőle. Meg is döbbentem, hogy mennyire felkapták az utóbbi pár évben. HOgy a Júlia hagyományos-e? Szerintem sosem volt tucatnév, de mindig is voltak belőle jópáran.

Én is gondolkodtam azon, hogy manapság annyian vágynak a különleges nevű gyerekekre, hogy már az a különleges, ha valaki a hagyományosat választja :)

Például felénk rengeteg a Kata, viszont Katalint nem ismerek a gyerekek közül. Az Erzsébet nekem személy szerint nem jön be, de tetszik például a Mária, Klára, Ilona, Ágnes, Tímea, fiú nevek közül az István, Pál, LÁszló, Tamás, Zsolt és hasonlók.

2011. márc. 11. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
70%

Kisfiam Attila. Szerintem eléggé hagyományos. :)) És iszonyatosan rá illik a neve. Szöszis haj, nagyon szép kék szemek, csókos száj... :))

[link]

2011. márc. 11. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
79%

Az én fiam Endre, pedig ez sem egy mai név.

Nem is nagyon ismerek Endrét

2011. márc. 11. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!