Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kismama ruha helyett megfelel...

Kismama ruha helyett megfelel elég nagy méretű ruha is, vagy van érdembeli különbség?

Figyelt kérdés
Lehet, buta kérdés, de első terhesség.
2021. márc. 3. 21:49
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
80%
Van amelyik ruhánál van, van, amelyiknél nincs. Pl egy alapból bővebb felsőnél, amiből pl. S-es kell, kismamaként meg mondjuk L-es, lehet a válla le fog csúszni rólad (nyilván azon az is nagyobb), míg a kismamaruhák általában csak a pocakon bővebbek. Azt mondanám próbálgass, volt fazon, amiből nekem csak a kismama ruha volt jó, de volt olyan felső, főleg ami jobban nyúlt, amiből simán jó volt az átlag felső, egy számmal nagyobb méretben.
2021. márc. 3. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem ez tőled függ.


Első babám szeptemberi, így nagy pocakkal nyáron voltam. Egy db kismama ruhám volt (Lidl), amúgy olyat vettem fel, ami mell alatt húzott/gumis volt. A "régi" ruháimat húztam fel.


Most a másodikat várom, vettem kismama nadrágot....hát nekem kicsit fura, annyi, hogy talán nem nyom úgy, de folyton olyan, mintha lecsúszna.


Szerintem olyan ruhát, nadrágot,pizsit hordj, ami kényelmes neked.

2021. márc. 3. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem attól függ hol kell megjelenned, ha irodában dolgozol kellhet csini kismamaruha, én kórházban voltam sokat, ott megfelelt az L-es férfi póló.
2021. márc. 3. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
75%

Télen szültem. Nem vettem nagyobb méretet semmiből (elvégre azt szülés után ugyanúgy nem tudtam volna kihasználni, mint a kismama ruhákat)

A nyúlósabb/kötött anyagú ruháim/tunikáim kiszolgáltak terhesség végéig, nadrágból és kabátból vettem kismama modellt, mert alapjáraton vékony vagyok, csak a hasam nőtt, így rajtam minden nagyobb számú ruha hülyén nézett volna ki. Kaptam egy 3 számmal nagyobb téli kabátot, hogy feleslegesen ne költsek kismama ruházatra, de én hiú vagyok, és annyira rusnyának éreztem magam abban a kabátban,hogy inkább ki se mentem az utcára. Nem vágott földhöz az a 10 ezer forint, amit végül mégis kiadtam egy kismama kabátért, cserébe minden nap nagyokat sétáltam benne szülésig.

2021. márc. 3. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
82%

Stíludtól testalkattól is függ


A legtöbb nagyobb ruhában valahogy fira formátlan lesz csak az ember

A kismamaruhák pedig a megfelelő helYen könnyítettek.


Más a szabás..



Viszont nekem az átlapolt ruhák szinte végig beváltak a sima női ruhák közül, és maradtam a méretemnél.


/ ügyfélkapcsolattartassal foglalkoztam 37. Hétig/

2021. márc. 3. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Nadragbol mindenkeppen kismamanadrag kell, es abbol is praktikusabb a rugalmasabb anyagu (tehat ne farmer-anyagbol keszult kismama nadragot valassz). Ruhabol a fazonjatol fugg.Eleg ciki, ha a 3 szammal nagyobb ruha vall resze a konyokodnel van es meg mindig nem tudsz kenyelmesen ulni benne.
2021. márc. 3. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
56%

Pólóból elég a nagyobb, de én pl. alapből bő ruhákat hordok, így sok pólómat tudtam hordani. Pulcsiból/kabátból viszont nem ajánlom ezt a megoldást, mert alul bemegy a levegő.

Nekem más tapasztalatom volt nadrággal kapcsolatban: vettem ugyan kismama nadrágot, de nagyon kellemetlennek találtam a pocakomnál; viszont rájöttem, hogy a csípőnadrágaimat továbbra is teljesen jól tudom hordani (öv nélkül).

De attól is függ, hogy mennyit hízol, vizesedsz.

2021. márc. 4. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
56%

Elso ket terhessegnel tokeletesen kiszolgalt par kismama farmernadrag, derekmelegito, hosszitott fazonu kotott pulover, melleny es a sajat felsoim amik nyulos anyaguak. Osszel poncso, telre kabatnak en is vettem kinaiban egy ket szammal nagyobbat. Februari babak, telen volt nagy pocakom.


Harmadiknal a nyar eltelt kismamarovidnadraggal es szoknyaval, nyulos anyagu 1 szammalnagyobb atletakkal, polokkal, szeptembertol voltam otthon, oriasi hasam volt, vettem 3 oversize pulcsit, 2 kismamafarmert es egy liliputi hordozos kismamakabatot a kinai helyett, mert azt utaltam. A kabat tokeletes volt a pocakbovito betettel, aztan a hordozos bovitobetettel es most h babakocsizunk, kivettem az extra reszt es sima kabatkent viselem, abszolut megerte az arat. Konkret kismamapolom egy db volt, szoptatashoz pedig sosem vettem mellnel kinyithatos fazonokat, dragak es nem szoptatok nyilvanosan.

Nekem amugy nagyon bejottek a kismamafarmerok a beepitett derekbandazzsal, de en combra fenekre nem hiztam, nem csuszott le.

2021. márc. 4. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
56%

Én vettem pár nagyobb méretű inget és azokat hordtam leggingsszel.

A kismama ruhák drágák, meg pont a hasamra tapadnak nekem nem.volt komfortos

2021. márc. 4. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Majd meglátod, hogy mi a kényelmes neked.

Én a sztreccs pólókat se tudtam sokáig hordani, mert hasban felcsúsztak vagy szorítottak, a nagyobb méret pedig lötyögött felül vagy mint egy zsák lógott. Otthonra felelt csak meg. Ellenben nagyon jók voltak az oldalt húzott kismama felsők. Még terhesség után is csinosak.

Nadrágból tinikorom óta nem hordtam csípőszabást, így muszáj volt cserélni, mert a normál derekút nem tudtam has alatt begombolni.

Egy nyári és egy tél végi gyerekem van. A nyárinál tudtam több normál ruhát hordani, főleg a mell alatt szabott nyari ruhákat. A télinél pedig még a kismama kabátot is majdnem kinőttem hasban a végére (csak hasra híztam és összvissz 6 kilót). Esélytelen lett volna simával végig vinni. Még a férjem kabátja se jött össze hasban, máshol meg háromszor belefértem, magasságra (158) eltüntem benne.

2021. márc. 4. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!