Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Paramami vagyok, ha megkérem,...

Paramami vagyok, ha megkérem, ne hozza ide a kutyáját, ha jönnek? Hogy jöjjek ki ebből jól?

Figyelt kérdés

Az öcsém barátnőjének van egy kutyája, csivava. Egy kézben elfér az egész kutya, de igazi kis haramia. Ugat, csahol mindenkire, ha a lány is felvenné, vagy nem teszi le, amikor a kutya akarja, akkor morog, harapja a kezét (és nem játékból). Nagyon kiszámíthatatlan, senkire nem hallgat.

A mi lányunk pedig 11 hónapos, nemrég indult el és a "mindent felfedezek" korszakában van. Tudja, hogy az állatokkal finoman kell bánni, mindig figyelem, hogy nem-e kezd durvulni itthon a két cicánkkal, olyankor rászólok, mutatom, hogy finoman stb. De ezzel a kutyával kapcsolatban ez nem működne, mert annyitól nekiszalad az embernek, ha rá néznek, vagy ha hangosabban nevetünk stb.


Nem szeretnék balesetet és mondtam már, hogy esetleg tegyenek bentre pórázt a kutyára, vagy tegyék hordozóba, de az volt a válasz, hogy egyiket sem szereti és mindig kézben van. Oké, csak ahogy megjönnek, a kutyát elengedi és randalírozik szabadon nálunk is, viszi el a játékokat, textilpelusokat, vagy amit éppen elér.



2021. márc. 8. 14:55
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Te vagy otthon. Az van, amit te kérsz. Ha nem tetszik, akkor nem kell menni. Ennyi.
2021. márc. 8. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
95%
Imádom a kutyákat és szerontem semmi baja sem lesz a babáknak ha állatok között van , de jelen esetben abszolút neked adok igazat. Mindenképpen beszélned kell tesoddal és a lánnyal , hogy nem lenne jó vége ha a kutya is jönne. Próbáld elmagyarázni, hogy a babad most van abban a korszakban, amikor felfedezi a világot és nem akarod hogy baleset történjen. Amikor még csak kúszott a baba akkor nem találkozott a kutyával?
2021. márc. 8. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Ebben az esetben én igen, megkérném, hogy ne hozza. Imádom a kutyákat, nekem is van egy mopszom a gyerekek mellett (egy 9 éves és egy 6 hónapos), de van ő jólnevelt, nem harap. Idegbeteg kutyának nem tenném ki a gyerekem. Ha megsértődik a lány, majd megbékül.
2021. márc. 8. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
96%

Akkor hagyja otthon. És menjen el vele kutyaiskolába, ha nem tudja fegyelmezni.


Mindenképp mondd meg nekik, te vagy otthon, a te gyerekedrôl van szó, ôk meg vendégek.

2021. márc. 8. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
94%

Ez nem paramamiság! 3 gyerekem van, hidd el már nem izgat h ha a gyerek megnyalja a padlót stb. DE hogy a kutya szájából a sajátjába vegye a játékot az már nekem is sok.

Egyébként is ha ilyen kis agresdzor a kutya, akkor nincs keresni valója egy totyogó, felfedező mellett!

Ebből tényleg csak a baj lesz!

Védd meg a lányodat! Nehogy már megsértődjön a vendég azért mert elakarod kerülni h arcon harapja a gyerekedet a kutyája!

2021. márc. 8. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
95%

Csivit mondjuk nehezen hagyják otthon egész napra, szóval ebből a szempontból érthető. De egyébiránt neked van igazad jelen esetben, kb időzített bomba a szitu. Ha hordozóba nem hajlandók tenni, akkor hozzanak magukkal szobakennelt, olyan helyen felállítva, hogy ne tudjon semmit ellopni, szétcincálni - és ezzel a gyerek is védve lesz tőle.

Ha erre se hajlandók, és a kutyát is otthonhagyni se, akkor nem nagyon van megoldás azon túl, hogy a csajszi ne jöjjön, amíg nem neveli meg a kutyát.


Imádom az állatokat, és nem vagyok a túlféltés híve, de nem vagy paramami, ebben a szituban tök igazad van.

2021. márc. 8. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
98%

Max megpróbálhatod úgy tálalni, hogy a gyereked éppen az erőszakosabb korszakát éli, nem tud igazán még bánni a kutyákkal és nem szeretnéd ha bárkinek baja esne. A kutyának se hiányzik, hogy megcibálják a fülét és a gyereknek se, hogy a kutya a keze után kapjon.

Én is szeretem az állatokat, nekünk is van macskánk, de az ilyen neveletlen, szociopata kis patkánykutyákat amik minden és mindenki felett állnak, nem bírom.

2021. márc. 8. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
96%
Nem engedném. A mobil kenel jó ötlet, ha erre sem vevők, akkor kész, a kutya nem jön.
2021. márc. 8. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
89%

Le leszek pontozva, de én hozzám alapból senki se hozza a kutyáját. Én elvagyok a kutyákkal, de a férjem nem szereti őket, fél tőlük gyerekkora óta, szóval én simán elmondanám az igazat, ha nem tetszik neki, így járt.

Úgy kezdeném, hogy:


Ne haragudj, de nem szeretném ha hoznád a kutyád, mivel kistermete ellenére agressziv, és félek, hogy megharapja a babát. Remélem nem haragszol.

2021. márc. 8. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

Én olyan vagyok, aki felhúzoma szemöldököm, ha valaki ok nélkül felkapja a gyerekét, mikor meglát kutyát és gyereket (12 hónapos) sétáltatva. A lányom a kutyáimmal nő fel. Reggel azzal ébred, hogy menjünk, engedjük be őket (mert az előszobában alszanak, hogy ne mászkáljanak éjszaka). De ez, amit leírsz nekem is gáz. És hogy se a tesód, se a barátnője nem kap észbe saját maguktól az még inkább.

Boxba csak olyan kutyát lehet betenni, amelyik hozzá van szoktatva, különben vagy nem teszed be, vagy üvölt benne végig.

Én egyszerűen megmondanám, hogy amíg nem nevelik meg, addig nem kell jönni, ha nem tudják otthon hagyni.

2021. márc. 8. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!