Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák! Van itt köztetek...

Anyukák! Van itt köztetek olyan, aki terhesség előtt/alatt “megfogadta” azt, hogy nem veszíti el a nőiességét, nem kizárólag anyaként fog tekinteni magára? Ha igen, mennyire sikerült megvalósítani ezt a tervet?

Figyelt kérdés

Mennyiben változik meg az a nő, aki alapvetően csinosan öltözködik, ad magára, miután anyuka lesz?

Érdekel a véleményetek, a történetetek. :)



2021. márc. 11. 19:51
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem az, aki nőies terhesség előtt, még inkább nőies lesz terhesség alatt és nem feltétlenül az öltözködésben. Én a 4. hónapban vagyok, alapvetően mindig voltak gondjaim a testemmel, életemben először szeretem a testem.
2021. márc. 11. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
95%

Én terhesség alatt nagyon elhanyagoltam magam sajnos, nem érdekelt hogy hogy néz ki a hajam, hogy ki vagyok e sminkelve, persze tiszta ruhába jártam meg alapvető higiénia megvolt mindig csak a plusz dolgokat hanyagoltam.


Szülés után kb 2 hónappal volt fodrász, kozmetikus, a körmömet is festem, meg ha itthon vagyok szemceruza és sprál mindig van rajtam, sokkal jobban is érzem magam.

2021. márc. 11. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
80%
Én szülésig kicsit lenéztem azokat az anyákat, akik kicsit lepukkannak a baba után. Mióta megszületett a gyerekem pár hónapja, kicsit másképp látom. Konkrétan tényleg volt olyan az elején és néha most is, h.tolódik pl. a hajmosás. Egyszerűen a szoptatás, pelenka, mi van a babával, enni kéne nekem is valamit, kicsit legyek a férjemmel is, meg mostmár nem kapcsolok hajszárítót, mert végre alszik(kis lakás egyik baja) stb..Dolgok miatt, sajnos saját magam a háttérbe szorul(t). Tudatosan kell figyelni erre. Szerintem a legtöbb nő ténylegesen nem igénytelen alapból, de annyira a gyerek viszi el minden gondolatodat kezdetben, hogy észrevétlenül eltelik úgy egy nap, h.nem néztél tükörbe (mint anno én pl.napi százszor.n)
2021. márc. 11. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
93%
Az első trimeszterben én szétestem. Hánytam, émelyegtem, amikor éppen nem, akkor állva elaludtam, és minden szagtól szenvedtem. Egyáltalán semmi hangulatom nem volt nőiesnek lenni, kb csak túléltem a napokat, szörnyű volt. Mikor ezek elmúltak, újra tudtam magammal is törődni, utána már jól esett. De nem számítottam rá, hogy ennyire nehéz lesz az első trimeszter.
2021. márc. 11. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
98%

Szerencsés voltam, olyan vékonyan jöttem ki a kórházból, mint amilyen lánykoromban voltam. Ez hatalmas löketet adott, hogy figyeljek a megjelenésemre, egy kis smink, csinos ruhák, magassarkú(hisz abban is lehet babakocsit tologatni) . Aztán a lányom első szülinapja után bezuhantam, teljesen magamba fordultam, fáradt voltam és hiányzott a régi életem. Nem volt motivációm arra se, hogy fejet mossak, így én lettem a zsírosfejű, kinyúlt pólós mami a játszótéren.

Mióta visszamentem dolgozni újra a régi vagyok. Csinos ruhák, frizura, minimális smink. Így érzem jól magam.

2021. márc. 11. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
95%
Amíg a lányomat vártam, ugyanúgy sminkeltem, igyekeztem csinosan öltözködni az egyre nagyobb méretem ellenére. Viszont rengeteget híztam, ilyen téren elhagytam magam. Szoptatás alatt visszanyertem az eredeti súlyom és edzettem is, ilyen téren nincs gond. A vírus előtt néha kicsíptem magam boltba menet is, úgy mentünk a kisasszonnyal vásárolni. Mivel mostanában nem mozdulunk nagyon ki, a szép ruháim a szekrényben, a sminkem is porosodik, de ha olyanom van, itthonra is "kikészítem"magam, a lányomnal együtt "csicsázunk":) Alapvetően magától az anyaságtól is nőiesebb lettem, bár azért vannak napok, amikor vállalhatatlan vagyok :D
2021. márc. 11. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
22%

Akinek meg kell fogadni, az igazából nem egy igényes, nagybetűs NŐ.


Ha nem vagy önazonos, akkor kell megfogadni, odafigyelni rá.


Ha viszont az vagy, te érzed magad rosszul, piszkos ruhában, smink nelkul, mosatlan hajjal stb.


A külsőmmel kapcsolatban semmi nem változott a terhessegem alatt és azóta totyogóval sem.

Soha nem volt rajtam piszkos, lebüfizett, kajás ruha 2 percnél tovább, körmömet magamnak festem, hajam ápolása alap dolog.

Soha nem hordok melegítő, utthon is passzos, csinos ruhában érzem jól magam, nem akadályoz a játékban, kint szaladgálásban.

Szexi fehérneműket folyamatosan vásárolok, imádom őket, párom is, minden este igazi nő lehetek vele, ha szerencsénk van napközben is 😏


Szoptatok mai napig, este sokszor felvan, főzök, takaritok minden nap. Nincs segítségem. Ugyhohy ezek nem kifogások.


Nem kell erőltetni ezt, akinek nem természetéből adódik, ugyis csak erőlködés és nevetségessé válás lesz a vége.

2021. márc. 11. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
85%

Én nem "megfogadtam", hanem eszembe sem jutott, hogy szülés után megszünnék nö lenni és csak anya lennék!

A terhességeim alatt is odafigyeltem magamra, meg szülés után is, minden nap reggel ugyanúgy lezunanyoztam, megfésülködtem, felöltöztem tiszta, csinos de kényelmes öltözetbe, eszembe sem jutott volna egész nap hálóingben/pizsamában, átizzadtan, kócosan mászkálni.

Ez nálam alapvetö igény magammal szemben, nem kellett sem megfogadni ,sem erölködni a betartásával.

2021. márc. 11. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
29%
#7 itt nem szeretik a bezzeganyákat :) akinek ennyire tökéletes minden
2021. márc. 11. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
98%

Középiskolás korom óta sminkelem magam (semmi extra egy kis szemceruza meg spirál)

Még a gyárba is magassarkúba jártam be dolgozni.

Terhesség alatt is nőiesen öltöztem. Szülés után sem volt ez másképp.

Az a típus vok, akinek a reggeli rutinjának a része a sminkelés.

Szerintem nincs is melegítőm meg edzőcipőm.


Ettől függetlenül úgy gondolom hogy attól még lehet valaki nőies hogy nem topog tűsarkúban sminkelve a babakocsi mögött.

Egy nő lehet nőies mackónaciban is. Ha igényes, és és magabiztos (jól érzi magát a testében és a ruháiban) már olyan kisugárzása van ami önmagában nőiessé teszi

2021. márc. 11. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!