Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Lelki és fizikai bántalmazás?

Lelki és fizikai bántalmazás?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Igen, sajnos a párkapcsolatomról lenne szó. Hosszú lesz úgyhogy készülj fel! :) :) 2 éve vagyunk együtt párommal (vőlegényemmel), viszont a kapcsolatunk egyre rosszabb. Fél éven keresztül próbálkoztunk babával, nagy nehezen össze is jött, jelenleg 16 hetes kismama vagyok. Viszont már a baba előtt is egy-két hónappal gondjaink voltak de eddig azzal nyugtattam magam hogy biztosan a feszültség miatt mert nehezen jött a babó. Viszont a terhességem alatt már talalkoztam párszor meg egyszer a terhességem előtt a párom agressziojaval. Ebben leginkább az az aggasztó hogy még csak nem is azért bánt mert én hibáztam hanem az exei után iszom én jelenleg a levet. Együtt élün kmár 1 éve. Kimutatta már párszor a foga fehérjét, viszont ezeket sem nagyon vettem fel gondoltam ez még egészséges egy kapcsolatban. Egy bizonyos szintig az is volt. Viszont többször kaptam magam azon hogy erőszakosan elzarja körülöttem a lehető legtöbb külső kapcsolatot. Barátaim már nincsenek. Családom még kiall mellettem meg segítenek, de úgy érzem nekik is fogytán a turelmuk, amit nyilván megértek, viszont nem tehetek róla hiszen kényszerítve vagyok. Tehát ott tartok hogy segítségért senkihez sem tudok fordulni. Dolgozni a szakmámban sem tudok már mert nincsenek "kuncsaftjaim" (cukrász vagyok ha ez számít valamit, és otthon szoktam megrendelesre sutogetni alkalmakra". Egyre többször tapasztalok lelki bántalmazást. Valójában szerintem depressziós is vagyok. És eddig a terhességemet végig görcsöltem, gondolom az idegeskedés miatt, meg a félelem miatt hogy mikor mi fog rajtam csattani. Konkrétan addig fajult ez hogy fájdalom csillapítóval kelek és fekszem. Naponta többször alszom. Éjjel is korán alszom és későn kelek. Ami szerintem nem egészséges. A baba az orvosok szerint makk egészséges. De nagyon féltem őt. Önbizalmam ami eddig volt egy egészséges szint, az már a föld alatt van 80 méter mélyen legalább. :) Semmi mást nem hallok csak hogy "teher vagy" "senki vagy" "nulla vagy" "nem érsz semmit" "már megint egy szar nőt fogtam ki" "elveszem tőled a gyereket" "nem is enyém a gyerek" "megverlek" "szét ruglak" "ne játszd magad" "balf@sz" "k.rva" és még folytathatnám. És igazából az ég adta világon semmit nem csináltam amivel kierdemeltem volna. 18 éves koromban már szakmám volt, 18 éves koromban már rendesen dolgoztam, rengeteget tuloraztam és persze csináltam az otthoni sutogeteseket. Sokszor se nappalom nem volt se éjszakam. 2 hónap kokemeny munka után kivettem egy igényes szép albérletet, és 1 hónap alatt kompletten berendeztem. Tehát 18 évesen már egyedül éltem, magamat tartottam el, mondhatni 2 helyen dolgoztam, szakmám volt, és komplett lakásra való felszerelésem. Hitel nélkül és nem pont a legolcsobb kütyük. Nem vagizni szeretnék csak ez alatt az idő alatt is velem volt már. Többet is keresett jóval vallalkozokent mint en sz@ros operátorkent, túlóraval és otthoni sutogetesekkel, de mégis ahogy betoltottem a 18at összesen 7 hónap alatt több mindent szereztem meg magamnak a kevesbol mint ő a kenyelembol hogy el tudjuk indítani a saját kis életünket mert ez motivált a leginkább. Soha nem csaltam meg még csak nem is kacsintgattam más fele. Itthon is elé van rakva a meleg friss étel, meg a fürdő vize is kész mire haza ér (ezeket hozzá tennem elvarja) és egy rossz szavam nem volt sosem hiszen szívesen megcsináltam. De ha nincs egyszer elmosogatva mert beteg vagyok például vagy épp csak a görcsölök és olyan szinten hogy néha szoszerint levegőt venni is fáj, kapom az ívet mert "lusta vagyok" és csak "szinlelem a betegséget" meg hogy a terhesseg nem mentség mert az nem betegség hanem állapot és nem lehet hogy fáj. Az utóbbi pár hónapban már fizikai bántalmazást is tapasztaltam. A legutóbbi pont ma reggel volt. Az is azért mert nem szerettem volna hogy kocsival levigyen a boltba mert jó idő volt és aprosagokert nem szeretem folegesen járatni az autót pláne ha 10 perc alatt ott vagyok a boltba. Ez miatt annyira beragot hogy odaig fajult hogy megint az exeivel vagdalozott és lökdösött nem is egyszer, rangatott össze vissza mint egy rongy babát. Lett rajtam pár zöldes folt, ami abból a szempontbol ciki hogy holnap több orvoshoz is mennem kell. Háziorvoshoz EKG-ra, belgyógyászatra és nőgyógyászatra. Alul-felül látnak. Szemmel látható hogy nem esés okozta a foltokat. Nem tudom mit csináljak. Félek tole. A szeretetet már kiolte belőlem. A baba miatt nem merek lépni. Ragaszkodik hozzá és félek hogy túl nagy lesz a következménye annak ha inkább kiöltözök a SAJAT albérletembol (öt nem tudom kirakni már párszor elkuldtem de mindig mártírkent tért vissza pár óra eltelte után). Kérlek segítsetek. Félek hogy a baba issza ennek a levét. És ha én esetleg mégis ki érdemeltem volna ezt a viselkedés formát, a pici akkor sem érdekli hisz egyáltalán nem ő tehet róla. Szép estét nektek!

2021. febr. 15. 18:14
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
98%

Hát nagyon gyorsan kapd össze magad és költözz vissza a szüleidhez. Nem kell egy vadbarommal együtt élni, eddig se kellett volna.

A fájdalomcsillapító szedést is nagyon gyorsan felejtsd el.

Most a baba a legfontosabb.

2021. febr. 15. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
97%

És erre szülsz.

Komolyan nem értem az embereket

2021. febr. 15. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
100%
Fájdalomcsillapítót nem szabad szedni terhesen napi szinten. Azt nem tudom miért csinálsz gyereket egy barommal. Rabszolga se voltam egyik kapcsolatomban sem, úgyhogy ehhez nem tudok hozzászólni. Keress egy helyet ahova mehetsz, pakolj össze holnap, amikor dolgozik és lépj le, nem kell ezt elviselni és sosem fog működni egy kapcsolat, ami erre a szintre eljutott, úgyhogy amikor könyörög, akkor se menj vissza.
2021. febr. 15. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
98%
Nézd, én vsak az elejét olvastam el. 2 éves xar kapcsolatba gyereket vállalsz. Hát, így jártál. Egyedülálló anya lesz belőled nagy eséllyel meg a szülés előtt. Remélhetőleg nem félholtra verve hagyod ott, hanem mondjuk ma össze pakolsz és ott hagyod.
2021. febr. 15. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
100%

Amit első hsz. írt, azt tedd!

Ez sajnos csak rosszabb lesz, változni nem fog. Hidd el, esküszöm semmi rosszindulat nincs bennem, csak átéltem. Pedig azt hittem, 30 évesen majd én megváltom a világot. Hát 5 évig tűrtem, tört bordámtól kezdve orromig minden. Te ne akard, menekülj nagyon gyorsan! És ezt vedd komolyan!

Te babát vársz.

2021. febr. 15. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:
Igen, csak az a baj hogy mint írtam a kérdésembe is, nem a kapcsolat elejen kezdődtek a problémák. Legalább is a nagyobbak. Természetesen voltak vitáink, de nem haladta meg az egészséges szintet. A terhességem alatt mutatta meg ezt az oldalát is. Egy agresszív embernek nem szívesen vállalnék gyermeket.
2021. febr. 15. 18:39
 7/28 anonim ***** válasza:
100%
Nos, épp azt teszed. Egy agresszív emberrel vállalsz gyereket.
2021. febr. 15. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
49%

Hát én a szerencsetlen gyereket sajnálom aki meg sem született de te már elbasztad az életét👏🏽👏🏽👏🏽 (Eleve nem is értem, ennyi idő alatt nem lehet kiismerni egy embert) nagyon meredek hogy te egy ilyen embernek akarsz gyereket szulni, főleg hogy korábban is bántott. Az van hogyha te ennyire nem becsulod magadat és te ezeket eddig is mindig eltűrted megérdemled, de azt is hogy úgy elverjen legközelebb hogy elvetélj, a gyereknek is jobb lenne úgy mintsem egy ilyen pasihoz meg beteg nőhöz szülessen!!


Mindig azt a szerelmet fogadjuk el, amiről azt gondoljuk hogy megérdemeljük.

2021. febr. 15. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:

Kedves 8as!


Mint külső szemlélő megértem ezt a fajta válaszodat. Viszont nehéz úgy ki ismerni valakit hogy latastol vakulasig dolgozol és épphogy fingani van időd. Egyrészt. Másrészt meg ha valaki "megjatsza" magát ha megfeszulok sem tudom ki ismerni a valódi énjét. A legnagyobb problémaja szerintem egyébként az lehet hogy eddig az én össze kapart pénzembol éltünk relatív kényelmesen. Most meg otthon csucsulok mint a jó gyerekek és a terhes tappenzes fizetésen a meg később a gyed, családi stb forrásom nem elég neki.

2021. febr. 15. 18:47
 10/28 A kérdező kommentje:
Ami hozzá fűzni valóm lenne, az pedig az hogy egy kedves őszinte, élet vidám férfiként ismertem meg, és jó ideig is tartotta ezt a szintet.
2021. febr. 15. 18:48
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!