Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyerektartás igénylése hpgyan...

Gyerektartás igénylése hpgyan működik?

Figyelt kérdés

Exemmel 4 éve nem vagyunk együtt. Gyerektartást 20ezret kapok. Ezen kívül semmit soha nem vesz a gyereknek, születésnapra sem. A saját pénzemért én futkározok minden hónapban, én "könyörgök", hogy adja ide. Nem az a lényeg nekem, hogy többet adjon, hanem hogy rendszeresen. Hol adja hol nem. Van mikor egy honap kimarad és azt sose látom többet. A gyereknek számlája van, azonnal teszem rá a pénzt neki. Apa nem utal, mert elvileg nincs számlája, kézbe kapja a fizut is. Nincs gyerek elhelyezési, akkor viszi amikor szeretné a gyereket. Bár ezzel se él sajnos :( a bíróságon ez hogyan működik?

Azt tudom, hogy be lehet hajtani rajta a 6 hónapot visszamenőleg. Így is lehet, hogy pl a 6ból csak 3at fizetet?? Vagy ez már köcsög dolog lenne?

Köszönöm


2021. márc. 14. 05:32
 1/5 anonim ***** válasza:
81%
Keress fel egy ügyvédet
2021. márc. 14. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
84%

Először is gyermekelhelyezesi pert kell indítani és abban kerni a tartásdíj megállapítását is. Jelenleg ah a heylzet, hogy nem kell tartásdíjat fizetnie, hiszen nincs hivatalosan megállapítva.

Visszamenőleg akkor lehet kérni, ha önhibádon kívül nem tudtad korábban inditaninaz eljárást. 4 éve vagytok külön, ez idő alatt lett volna rá lehetőséged, ergo nem igényelheted visszamenőleg.

Ügyvéd valóban intéz mindent, neked csak aláírni kell még megjelenni a tárgyalásokon, de nem olcsó és tulajdonképpen szükségtelen is.

2021. márc. 14. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
73%
Bíróságon kell kérvényezni, ahogy írták előttem. Viszont sok olyan eset van, hogy bíróság ítéli meg mennyi a tartasdij és meddig kell utalni (hónap 10. napja pl) és apuka mégis “elfelejti” fél évig küldeni. Ilyen értelemben ezzel nem leszel kisegítve, ha ilyen a gyerek apja, hosszas herce-hurca és többszöri bíróságra járás, behajtások eredmenye esetleg, hogy vonják automatikusan apa fizujabol az összeget, de addig meg az összes idegrendszered, etc rámegy arra, hogy folyton bíróságra járkálj emiatt. Próbáld meg persze, de sajnos úgy látom erre még nem létezik itthon tökéletes megoldás.
2021. márc. 14. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

3!


Ezt letiltásnak hívják és csak akkor engedik, ha már van ítélet és az nem megfelelően van teljesítve.

2021. márc. 14. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Köszi #4, ezt így konkrétan nem tudtam, hogy ez a neve, nálunk szerencsére apuka rendszeresen meg normális összeget utal.
2021. márc. 14. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!