Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ki hogy vásárol a gyermekeknek...

Ki hogy vásárol a gyermekeknek játékokat?

Figyelt kérdés

Ugye nyilván mindenki próbál megadni mindent a gyermekének. Én is. Két gyerkőc van. Egy fiú és egy lány. Mindig hasznos játékokat vettünk, kértünk nekik. Meg mostanában ahogy nőnek, ami tetszik nekik, amit szeretnének. De ezeket ésszerű keretek között. Szerencsére a boltban se hisztiznek semmiért. Vagy nem hiányolják. Úgy értve, hogy nem emlegetik minden nap, hisztiig, hogy de nekik akkor is az kell.

De nyilván így is van lista, amik jók lennének. Főleg fejlesztős játékok. Próbálok itthon is csinálni, amit megtudok.

Ebből lenne a kérdésem, hogy ti hogy gondoljátok? Mennyi az ami kell, ami elég pl a fejlesztősökből. Vagy pl meddig használják? Mert kislányom már ovis, ott már inkább lapon mennek ezek a fejlesztősök. Meg iskolában megint más lett. Nyilván itt majd a kreatívitás lesz a fontos. Higy azt csinálja amit szeret, legyen egy kis hobbija.

Meg más játékok. Gondolok itt a mindenféle barbira, autóra, mancsőrjárat, stb. Ezeket pl hogy veszitek? Mert nagyon drágák. Meg szeretik is ezeket. Nagyobb dolgot amúgy karácsonyra, szülinapra kapnak. De ugye csak 1-1 fér ebből is bele. Meg közösen.

Vagy ti "ráálltok" időszakosan? H pl most a mancsőrjárat a kedvenc, akkor abból mindent? Legyen az bármi?

Vagy csak a kedvenc dolgok?

Mert pl kisfiam nagyon autós, kislányomnál most unikornis mánia van. De más is tetszik nekik, eljátszanak ezzel azzal.

Amúgy bocsi, hogyha valakinek ezek egyértelműek, de én sokszor túlbonyolítom a dolgokat, aztán csak nagy káosz van.

Míg csak a kislányom volt, könnyebb volt választani. De ugye most 2 felé kell venni, mint nemben, mint korban. És így már nehéz. 🙂



2021. márc. 14. 18:54
 1/6 A kérdező kommentje:

Ezzel igazából csak azt akarnám, hogy kikerüljem a fölösleges dolgokat. Hogy nem muszáj ez vagy az. De pl tudom milyen az ha valamire vágyakozunk. Nem mostanról van szó, de gyerekként sokszor volt velem. Nyilván azt is megértik, mikor mondom, hogy most nem lehet, vagy az nem kell, mert nincs haszna stb. Így szerintem nincsenek elkényeztetve azt gondolom. Meg arra tanítom őket, hogy vigyázzanak a játékokra, mert nem lesz másik. Stb.

A fejlesztősökkel még. Mind a ketten jártak/járnak beszédfejlesztőre. És ott is rengeteg szuper dolog van. Így ugye mégtöbb az, ami de jó lenne.

És ezekkel nem az együtt töltött időt akarom megspórolni. Mert ugyan úgy babázok autózuk velük. Meg tanítom a színeket, szmáokat.

Csak szeretném, ha jó lenne nekik.

2021. márc. 14. 18:59
 2/6 anonim ***** válasza:
67%
Azt vettem ami tetszett neki vagy nekem. Kifejezetten fejlesztő játékot soha. Hacsak nem fogyatékos, a papirdobozzal való játék is fejleszti
2021. márc. 14. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Én máshogy közelítem meg. Nem gondolom hogy azzal adok meg mindent, ha minden játékot megveszek. Másokhoz képest szerintem kevés játékuk is van. Többnyire hasznos, indirekt fejlesztő (hinta, babaház, kiskonyha, benti csúszda, dömper, kirakók, gyöngy... stb.)

A mesehősös cuccokat is eddig nagyszerűen sikerült elkerülni eddig azzal, hogy a kicsi még egyáltalán, a nagy pedig nagy ritkán néz csak tévét. 5 és 2 évesek. Még a nagy is csak most kezdi, hogy "ezt és ezt szeretnék".

2021. márc. 14. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Kislányom 4 éves, most tart ott, hogy már konkrét kívánsága van, hogy mit szeretne. Ha kér valamit szülinapra, karácsonyra, névnapra stb, akkor azt kap. Rokonoknak, barátoknak,ismersőröknek nem szoktam megmondani, hogy mit vagy mit ne adjanak, ő döntésük. Mikor kisebb volt akkor sokkal több fejlesztő játékt vettem neki, próbálunk a hasznosságra menni inkább.
2021. márc. 14. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
50%

Soha nem akartam mindent megadni a gyereknek Csak ami szukseges es fontos. Felesleges kacatokra nem koltottem


Fejleszo jatek felesleges. Magatol a jatszastol fejlodik. Fejlodik ha nem tiltod feleslegesen.


Legjobban a csomagolodobozokat szeretik, kifestik, vagjak, mar ez is szuper idotoltes. Es var autopalya alagut miazmas lesz belole.


Babaja barbi is volt 1-2db (nem eredeti) kisautoja mind a kettonek volt de nem elemes ! Nalam tiltott az elemes jatek.


Ha zene kell van xilofon csengo kisdog de lehet a dobolni a fakockakon is. Egyeduli kivetel a lego. Abbol tonnanyi mennyiseg van, komplett varosokat epitunk belole ha olyan van (igen apa anya es a ket gyerek)


Alapvetoen nincs es nem is volt sok jatekuk. Tarsas az igen vagy ezer fele. Imadjak.

2021. márc. 14. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Azt veszem meg, ami tetszik nekem és úgy gondolom neki is tetszene, van fejlesztő játék is, ha az tetszik meg és más is.

Ennyire nem szoktam túllihegni, mint ahogy a kérdésfeltevésböl tűnik.

2021. márc. 14. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!