Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyit engeded mobilozni 2,5...

Mennyit engeded mobilozni 2,5 eves gyermeked?

Figyelt kérdés
Ferjem es koztem egyre tobb a konfliktus, mivel szerinte nagyon jo, hogy odaadjuk a mobilt a gyereknek es azzal elvan. En ezt nagyon ellenzem es emiatt allando a vita koztunk. Sajnos semmi segitsegunk nincs, amire a virus is ratesz, igy ha picit nyugiban akarunk lenni, akkor igy lehet lefoglalni, vagy tvvel. Sajnos egyedul hamar elunja magat, keveset jatszik. De kezd visszajara elsulni a dolog, minnel tobbet mobilozik, annal kevesebbet jatszik el egyedul es annal nyugtalanabb. Ma nagyon osszevesztem a ferjemmel es megmondtam hogy kidobom a mobilt a kukaba, amit a gyerek szokott nezni....o nem ert velem egyet, meghogy tul van ez az egesz gondolva. A gyerek nagyon rossz alvo, siman van, hogy en meg a ferjem mar reg elalszunk, de o nezi a mobilt es ugy elvan, de kulonben fennt van es egyedul nem lenne el. Voltam mar gyogypedagogusnal is es mondta, hogy nagyon eretlen az idegrendszere es ezert tsmt tornazunk vele egy ideje, ami az idegrendszerre hat.De ugy erzem, ha utana meg nezetjuk a mobilt akkor semmi ertelme. Az a baj, ha nem nezi akkor csak olyanokat csinal, amit nem szabad... en rengeteget foglalkozom vele egesz nap, csak le vagyok mar faradva en is. Ferjem dolgozik, hetvegen meg pihenne ezert ugy van vele had nezze a gyerek. Mar felek erre megy ra a hazassagunk, a kulonbozo gyermeknevelesi nezeteinkre. Normalis, segito valaszt aki tud irjon.

2021. márc. 14. 22:40
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
83%
Nem minden nap szokott mobilozni a 4 évesem, heti kb 2-3x ha elkéri. Akkor játszik fél-1 órát is magától megunja
2021. márc. 14. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
87%

2 évesen az enyém még azt se tudja, hogy a mobillal lehet bármit kezdeni azon kívül, hogy anya-apa dolgozik rajta. Sose adtuk oda neki mesét nézni, játszani. Tudom, ezzel manapság mi vagyunk az ufó szülők, de van elég rossz példa a környezetünkben, hogy tudjunk gátat szabni és ne az éppen ebben a pillanatban könnyebb ellenállás felé menjünk el, hanem át tudjuk látni a hosszú távú következményeit.

Igen, biztos lesz majd egy pont, amikor már kikerülhetetlen, de az nem a 2 éves kor...

2021. márc. 14. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
85%

Szintén 2,5 éves lányom semmit sem mobilozik, mert egyszerűen még nem neki való.

Nekünk sincs semmi segítségünk, de eszembe se jutna, hogy este lefekvésnél a gyerek nyomkodja a telefont, amíg mi alszunk.

Nem vagyok szent, nálunk is van mesenézés napi 1,max 2 Mickey egér játszótere és ennyi. Háttérzajnak se kapcsoljuk be a tévét, a rádió szól. Menjetek ki az udvarra, játszótérre, bárhova a szabadba, hogy elfáradjon . Tudom, hogy nehéz, mi is mindketten dolgozunk, de most vegyétek el tőle a telefont, amíg nem késő! Nagyon, nagyon súlyosan rá tud szokni már egy ilyen kicsi gyerek is a mobilozásra és komoly elvonási tünetei lehetnek.

2021. márc. 14. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
94%

A gyerek nagyon rossz alvo, siman van, hogy en meg a ferjem mar reg elalszunk, de o nezi a mobilt es ugy elvan

H mi vaannn? Atyeeg

Kérlek mond h troll kérdés

Egyébként én nem ellenzem a mobilt teljesen elszokta venni a miénket de le van zárva így max a zseblámpa fénnyel játszik egy keveset vagy kamarezik pár percet. Időnként a képeket nezhegetheti rajta esetleg egy egy videó. És lehet h már ezt se kellene!

Én a helyedben fullre elvennem tőle. Az en lanyom is is jól el tud lenni szerencsere jó alvo is igy ennyi nalunk belefer!

2021. márc. 14. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
90%
Semennyit nem engedtem ennyi idősen. 3 éves kora körül nézett este pár mesét, de nem mobilon, hanem nagy képernyőn. 9 évesen kapott tabletet. Este, lefekvés előtt beszélgetés, meseolvasás volt.
2021. márc. 14. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
Sajnos nem troll a kerdes, es en is tudom hogy ez nem helyes, es rosszul erzem magam nagyon.Sajnos a ferjem ebben nem tamogat! Igen, van hogy 10 orakor mar esek ossze a faradtsagtol, ferjem mar reg elaludt, mivel o fel otkor kel, a gyerek meg meg vigan futkos, hangoskodik stb. es ilyenkor a ferjemet meg a kisbabam is felkelti. Ha oda adjuk a telefont legalabb lefekszik es csondben van. Sajnos nem tudom hogy lehetne ebbol kikecmeregni. Sok helyrol kertem mar segitseget. De teneg az lesz hogy teljesen beszuntetem,mert az alvasa is ugy latom egyre rosszabb..volt hoby par perc utan bealudt rajta, de mostmar ez sem mukodik, ugyhogy nem fogom engedni. Csak mondjatok hogy nem a ferjemnek van igaza. O ugy van vele ha nezi este sokaig akkor sincs semmi majd elalszik rajta., mev a gyerek szereti meg megnyugtatja szerinte.
2021. márc. 14. 23:01
 7/25 anonim ***** válasza:
34%
Ne haragudj, de egy darab gyerekkel hogy a fenében nem bírtok el ketten? Nekünk 4 van, 1-6 éves korig, se nagyszülő, se bébiszitter, de az életben nem kellett még semmilyen kütyüvel szórakoztatni őket...
2021. márc. 14. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
98%
Nyáron 5 éves lesz és egyáltalán nem telefonozik, de tényleg soha.Ha szeretne valamilyen mesét, akár youtube-ról akkor a tv-n megengedjük de azt is normál keretek között.
2021. márc. 14. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:
Ketto gyerek van, masik 9 honapos baba. A nagyobb sajnos kezdettol fogva rossz alvo, es picit tobbemberes baba is, illetve irtam hogy nagyon eretlen az idegremdszere. De nem tagadom, biztos hogy nevelesi hiba is van. De ma is pl 8kor kelt, es most 10kor sem akart aludni.
2021. márc. 14. 23:14
 10/25 A kérdező kommentje:
7-es akkor ird meg kerlek, hogy hogy csinalod. Voltunk kinnt ma a kertben, de esett az eso es egesz nap nem lehet kinnt lenni...gyurmaztunk, szineztunk is ma..
2021. márc. 14. 23:15
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!