Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szemüveges szülők, a gyerekete...

Szemüveges szülők, a gyereketeknek is rossz lett a szeme? Mikor derült ki ha igen?

Figyelt kérdés
2021. márc. 18. 14:15
1 2
 1/12 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
nem
2021. márc. 18. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
95%
Nekem mindkét szülőmnek jó a szeme (ill. a kor előrehaladtával alakult ki náluk tavollátás), én 12 évesen rövidlátó szemüveges lettem.
2021. márc. 18. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem mindkét szülő szemüveges, én és mindhárom tesóm is szemüveges.

A férjem négy testvére szemüveges, de ő egyedül nem az és a gyerekeink sem azok egyelőre. Mindkettő 14 év alatti még, úgyhogy még gondolom lehet hogy romlik a szemük.

2021. márc. 18. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk mindenki szemüveges, csak van, aki pluszos, van, aki mínuszos, van, aki mindkettő, van, akinek cylinderes is... A nagyszüleim és a szüleim is szemüvegesek, a négy tesóm is, és én is. Három tesómnak van már gyereke, ötük közül egyelőre csak a legidősebbnek kell szemüveg, de a többiek még fiatalabbak, szóval lehet, hogy nekik is kelleni fog.
2021. márc. 18. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Mindkét szülőm rövidlátó, és tinikorunkban én is és a húgom is rövidlátók lettünk. Van egy harmadik tesónk is, ő most van abban a korban, ő még talán megússza. Kicsiként többet játszott kinn, mint mi, és úgy tudom, hogy ez segíthet elkerülni a rövidlátást.
2021. márc. 18. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Nekem mindkét szülőmnek jó a szeme, húgommal mindketten felnőtt korunkra lettünk szemüvegesek. Nekem a szemész azt mondta inkább nagyszülőről öröklődik a hajlam, nagypapánknak volt nagyon rossz a szeme.

Férjem apukájának nagyon erős szemüvege van gyermekkora óta, férjemnek mégis tökéletes a szeme.

2021. márc. 18. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Az egyiknek igen, 4 éves volt mikor kiderült
2021. márc. 18. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
3 gyerekünk közül csak legidősebb szemüveges,pedig férjem szemüveges.
2021. márc. 18. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Magamról tudok nyilatkozni. Szüleimnek jó a szemük (csak 50 fölött kellett nekik olvasó). Nekem 9 éves korom óta folyamatosan romlik, 25 éves korom körül megállt -4,5 ; -4,75-nél, szóval "marha jó"... :((

Abban lehet valami, hogy a nagyszülőktől öröklődik inkább, mert apai nagyszüleimnek is rossz volt a szemük fiatalkoruk óta.

2021. márc. 18. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
A férjemnek 4 éves kora óta van szemüvege. A legkisebb gyerekünk már lassan 8 éves, és eddig mindegyik jól lát.
2021. márc. 18. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!