Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tőletek is kérték szülési...

Tőletek is kérték szülési szabadsághoz engedélyező levelet?

Figyelt kérdés
Közalkalmazott vagyok, a szülési szabadságot a szülésem napjától veszem igénybe. Erre nincsen formmanyomtatvány, csak a csed igénylő. Elvileg nem is engedélyköteles. Van itt olyan akitől hasonlóan kértek engedélykérő levelet? Mit írtatok bele?

2021. márc. 22. 18:24
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem a szülési szabadságot kell kérvényezned, félreértetted. Fizetés nélküli szabadságot a csed lejárta után. Ez nem csak a közalkalmazottakra vonatkozik, hanem mindenkire.
2021. márc. 22. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
*könyvelő közalkalmazottként írtam.
2021. márc. 22. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nem értettem félre, a főigazgatónak kérik a levelet címezni, mint munkáltató és az anyakönyvit mellékelve kérik a szülési szabadság engedélyeztetését. A fizetés nélkülihez kaptam nyomtatványt, amit gyed előtt kell leadnom kitöltve.
2021. márc. 22. 18:52
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Hülyeség
2021. márc. 22. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Hat figyelj... ha szeretik gyűjteni a papírt feleslegesen 🤷🏼‍♀️ Ezen en nem akadnék fenn.
2021. márc. 22. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Tudom hogy hülyeség, éppen ezért lövésem sincs mit írjak. Nem sok kedvem van ráírni az engedélyezős részt, így hogy nem engedélyköteles. Ezért szerettem volna mintát kérni valakitől, aki hasonlóan járt.
2021. márc. 22. 19:22
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Attól még ezt hivatalosan így szokták megfogalmazni. Nem oszt, nem szoroz, de gondolom beteszik a személyi anyagodba a többi papír közé. Nálunk is így van, semmi jelentősége, de ha kérik, hát kérik. Nálunk amúgy a legtöbbet én írtam alá, mint munkaügyes, nem a főigazgató, pedig neki volt címezve.
2021. márc. 22. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Írj annyit, hogy x-kor születendő gyermekemre tekintettel y dátumtól kérem kiadni számomra a szülési szabadságot.

Oszt kész.

2021. márc. 22. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, privátban várom, ha valaki segítene mintával.
2021. márc. 23. 01:20

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!