Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van itt olyan, aki vakcinát...

Van itt olyan, aki vakcinát kapott a vírus ellen, és utána terhes lett?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy nem szabad egyből babát tervezni, nem is vagyok érintett ezügyben, csak érdekel, hogy történt-e ilyen, és ha igen, akkor volt-e belőle probléma?!
2021. márc. 26. 18:19
 1/9 anonim ***** válasza:
80%

Elvileg már tudják, hogy terhes nőkre is biztonságos a moderna és pfizer.

Bocsi, hogy nem tudok saját tapasztalattal szolgálni.

Amúgy mi is szeretnénk babát, de várunk még egy évet, hétha több lesz az oltott/kevesebb a beteg, mert várandósan nem szeretném elkapni. Elég ha olyankor a gyereke miatt izgul egy anyuka.

2021. márc. 26. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Igen, én is szeretnék a jövőben babát, nagyjából egy év múlva, csak nem szeretném, hogy mégis probléma legyen.
2021. márc. 26. 18:28
 3/9 anonim ***** válasza:
43%
1. vagyok: Azt mondják, hogy oltás után pár hónapok ajánlott várni. Tehát ha idén beoltanak (amit én sajnos kétlek), akkor jövőre már semmi baj sem lesz belőle.
2021. márc. 26. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
40%
sajnos eléggé tanulatlan az átlag ember... azt kellene megérteni, hogy biztosra senki de igazán senki nem tudja megmondani h biztonságos-e vagy sem a vakcina... ilyen gyorsan kifejlesztett vakcinákkal ált. évek múlva szoktam bajok lenni bár azt is hozzá kell tenni h ezek a bajok ált. egy szűk réteggel fordulnak elő (lehet h a terhes asszonyok gyerekeivel)
2021. márc. 26. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Igazad van
2021. márc. 27. 17:22
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Én 1 hónappal a 2. oltás után terhes lettem. Nem védekeztünk, mert 10 év, rengeteg papír, és sikertelen lombik van a hátunk mögött, ami meddőségemről szól. Elzáródott petevezetékek mellett méhen belül van a babám🤷‍♀️ Esély erre kb. annyi volt, mint a lottó 5-ösre.

Egyébként minden orvos megnyugtatott, hogy nem lesz emiatt gond. A lombikos külön ki is emelte, hogy Amerikában nincs is benne a protokollban, hogy bármennyit is kellene várni a teherbeeséssel; és azért egy néhány 100 millióval nagyobb lakosságról beszélünk.

Ott még a lombikoknál is csak annyit kötnek ki, hogy a stimuláció alatt, és előtte 1 héttel lehetőleg ne oltassanak; minden más esetben pedig nagyon ajánlott.

Én is utánaolvastam ezeknek amerikai oldalakon; és nekik hiszek, mert:

-jóval nagyobb lakosság mellett, jóval nagyobb tapasztalatuk van;

- nem hinném, hogy ők lennének évtizedekkel lemaradva a gyógyításban hozzánk képest

- az ő biztosítási rendszerük, és jogalkotásuk mellett senki sem merne ezzel alaptalanul, vagy felelőtlenül játszadozni.

2021. márc. 27. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
68%
Erdekes h pont amerikaban volt vmi nagy gyogyszerbotrany a 60aa evekben vmi oltas miatt nagyon gyakran szulettek testi fogyatekos gyerekek
2021. márc. 27. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, hogy pontosan milyen "vmi"-ről beszélsz -szerintem te sem-; de ha így is lenne, akkor is eltelt azóta 60 év...


Másrészt az egész világ utánuk megy ebben a témában (lsd. terhesek oltása -ők már december óta oltják a terheseket is). A publikációk, és kutatások jelentős többsége amerikai.

Már csak ezért is hallgatok inkább az ottani hivatalos álláspontra, mint laikus fórumozók szobjektív véleményére, amelyet nagyrészt a fb-ról szereztek be, névtelen szerzőktől származó cikkek megosztogatása alapján...


Az egyik ilyen minden tudományos alapot nélkülöző hír pl. az, hogy meddőséget okoz. Nos, erre azért én vagyok az egyik élő ellenpélda...


Harmadrészt: genetikus, és immunológus ismerőseim egyaránt megnyugtattak e helyzet felől, és azt gondolom, hogy Nekik egy 'kicsit' több rálátásuk van erre az egészre (de biztosan akadnak 'képzettebb' fórumozók is...)

2021. márc. 27. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%
Én is szeretnék babát nagyjából másfél év, két hóhap és egy óra múlva. Addig csak elmegy ez a fránya vírus nehogy szegény kisbabám zika kóros legyen már.
2021. márc. 28. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!