Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akiknek lejar a gyed, nektek...

Akiknek lejar a gyed, nektek hogyan tovább?

Figyelt kérdés
Ősztől jár le a gyedem, aztan mar csak gyest kapok, ami nyilván nem sok. A régi munkahelyem idő közben elkoltozott nagyooon messze, így nem tudok vissza menni dolgozni. Ugye azért nem egyszerű munkát találni, mert nem mindegy a munka idő a bölcsőde miatt... Vinnem, hoznom kell a gyereket. Akik hasonló helyzetben voltak/vannak, ti, hogy oldottátok meg?
2021. márc. 28. 00:06
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
62%
Olyan munkát keresni, ami mellett oda lehet érni a gyerekért, apukát bevonni, bébiszittert felvenni, aki elmegy a gyerekért.
2021. márc. 28. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
63%

Nekem lejárt a szerződésem terhesség alatt, de oda amúgy sem tudtam volna visszamenni, úgyhogy mindegy is.

Azóta sem dolgozom (8 éve), a párom munkája miatt úgy kellene, mintha egyedülálló szülő lennék 0 segítséggel (nagyszülők fele messze, a másik aktívan dolgozik). A nagyért már 4 előtt az iskolában kell lenni, a kicsiért is legkésőbb 4re, így 4ig sem tudnék dolgozni, itt helyben csak több műszak van vagy takarítás, úgyhogy ez van.

2021. márc. 28. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
21%
2-es, és miért nem mész el egy közeli városba dolgozni, és veszel fel valakit, aki elmegy a gyerekeidért, és vigyáz rájuk 1,5 órát. Keresel 150 ezret, kifizetsz neki 30-at, és még mindig marad 120 ezred.
2021. márc. 28. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
53%
#3 Semmiképpen.
2021. márc. 28. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
93%

Ugrottam egy nagyot kötél nélkül és bíztam a szerencsében.

Felmondtam a munkahelyemen. Kifizették a szabikat és az időkeretben ragadt 110 óra túlórát. Ez eleve több volt, mint a GYES egy évre összesen. Aztán elmentem munkanélkülire, és a férjem kapta a GYES-t. Mellette ugye változatlanul dolgozott.

Közben kerestem ezerrel az alternatívákat. Ebből az lett, hogy elkezdtem újságot hordani reggelente. Ezzel végeztem, mire a férjem indult dolgozni. Aztán szerencsém lett, felmondott a szomszéd faluban az újságos, egyből lecsaptam. Innentől kocsival terítettem, a gyerek a kocsiban aludt a gyerekülésben. 7-re értem haza, úgyhogy utána be tudtam vinni később oviba is.

Évek óta csináltam a saját körmöm. Egyre többen dicsérték. Gyors csináltam egy sulit, hogy legyen papírom és elkezdtem kiépíteni a vendégkört. Közben délután Providenteztem. Utóbbit utáltam, de az a havi fix kis alamizsna jól jött, amíg a napi 3 vendég össze nem jött. Innentől csak a körözés és az újsághordás elég lett, egy elég tisztes bevételt sikerült összehozni.

Szerencsére az se gond, ha a gyerekeknek nincs ovi és suli, hála ennek a csodás koronának.


Csak azért írtam le, hátha tudsz ötletet gyűjteni, hogy merre indulj. Ha van egy kis pénzed, akkor gyógypedikűrt is érdemes tanulni. Rengetegen keresik. Vagy gyógymasszőr, kutyakozmetikus, kozmetikus, ezekre is ki tudsz építeni egy vendégkört egy éven belül.

Esetleg dajka okj-t tudsz elvégezni a munkaügyin keresztül. Akkor kis szerencsével és hátszéllel a gyerkőcöt is oda veszik fel, ahol te dolgozol, és a szüneteket is meg tudod oldani. Nem keresnek sokat, de a semminél több, és amíg kisiskolás, nagyon jól fog jönni, hogy szünetek alatt vele tudsz lenni.

2021. márc. 28. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
70%

En is keresem az alternatívákat.

Baromi jó fizetésről, imádott munkából jöttem el.

De nem tudok visszamenni.

Itt nincs bébiszitter, 15:30-ig lehet menni a gyerekért.

Férjem 5-után vagy este 8-kor er haza

Közeli városból pedig én sem érek haza ( mi magunk is város vagyunk, de gyári munkan kívül nincs lehetőség.

De ha azt bevállalom ( diplomásként, hogy betanított munkaskent wc-papírt gyàrtok)

sem tudja senki vinni őket oviba, bár legalább el tudom hozni őket. (2 gyerek van)

2021. márc. 28. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
56%
A szabikat szamold hozza, az jopar honap is lehet.
2021. márc. 28. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha tudod hogy már ősszel lejár akkor nyáron kezdj el munkát keresni. Eleve eltarthat egy darabig plusz karácsony előtt már offos a munkaerőpiac a szabadságolások problémája, zarasok stb miatt.

Nyilván nem egyszerű ez a helyzet sajnos, de muszaj valahogy elébe menni.

2021. márc. 28. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
56%
3-as vagyok, miért lettem lepontozva? Ha csak műszakos munka van, és az ovi, iskola 4-kor zár, akkor a többi anyuka hogy oldja meg? Vagy ők sem dolgoznak? Akkor pont meg lehet kérni egyet, hogy vigyázzon addig a gyerekre pénzért. Míg kicsi volt a lányom, másik 2 anyukával összefogtunk, és elhoztuk egymás gyerekeit felváltva. Most meg egy 3000 fős településen lakunk, és a középiskolás lányom pont ezt csinálja, vigyáz egy kisfiúra, míg anyuka haza nem ér a munkából. Az anyuka fizetésének kb. 1/6-át kapja meg, így bőven megéri az anyukának is dolgozni. Van aki csak kifogásokat keres, van aki meg a lehetőségeket, mint pl. az 5-ös. Nincs bébiszitter a városban? Legyél te az. Vigyázz te mások gyerekeire, míg haza nem érnek. Egy ismerősöm ezt csinálja a saját gyerekei mellett.
2021. márc. 28. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
53%

#2 vagyok, nálunk a párom akarja főként, hogy itthon legyek, hogy intézni tudjam a gyerekeket normálisan, hogy ne kelljen már az ügyelet nyitására ott lenniük

Az meg teljesen elképzelhezetlen, hogy bárkinek is adnék kulcsot, hogy figyelj már, én elmegyek dolgozni, ébreszd már fel őket 7kor, intézd őket és vidd el, aztán majd menj értük.

Nem csak azért, mert simán meg is lophatna, hiszen senkiben nem lehet bízni, de a gyerekek is csak ordítanának, meg mi sem viselnénk el ha bárki a házunkban lenne amikor mi nem vagyunk otthon.

Bankot meg előbb rabolnék, mint hogy plusszban más gyerekeire is vigyázzak.

Tudom, másnak ez jó, nekünk teljesen kizárt.

Anyagilag szerencsére nem okoz nehézséget, hogy én nem dolgozok, így nekünk nem annyira gáz

2021. márc. 28. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!