Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha 25 évesen nem szeretne...

Ha 25 évesen nem szeretne valaki gyereket, akkor mennyi az esély arra, hogy ez később megváltozzon?

Figyelt kérdés

Arra lennék kíváncsi, hogy itt vagy az ismerősi körökben van-e olyan, aki ennyi idősen mindenféle szempontból ellenezte azt, hogy gyereke legyen? Nem vágyott rá sosem, mert csak a terhet, a szabadság elvesztését látta benne, de aztán később ez megváltozott, elkezdett vágyni rá, és végül lett is gyereke. Olyanokra gondolok, akik az egyik legborzalmasabb dolgot látták a gyereknevelésben, aztán később ez teljesen megváltozott. Vagy aki ennyi idősen minden porcikájával tiltakozik, az valószínű, hogy sosem szeretne majd szülő lenni?

Illetve még arra lennék kíváncsi, hogy aki ennyi idősen szeretne majd gyereket, az valószínű, hogy később is fog vágyni rá?



2021. ápr. 1. 19:08
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
81%

25 évesen annyira nem akartam, hogy csak. Tudatosan gyerektelennek vallottam magam, annyira utáltam a gyerekeket, messzire elkerültem őket.

30 évesen pedig már vágytam rá. Nagyon. Azóta a másodikat várom.

2021. ápr. 1. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
25 évesen biztosan nem akartam, 36 évesen szültem. Láttam a hátrányokat mindig, de azért nem voltam gyerekutáló soha, inkább kényelmes és jó sokáig halogattam a dolgot.
2021. ápr. 1. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
70%

Én sem voltam gyerekutáló, szívesen vigyáztam hébe -hóba fél órát,órát a rokon gyerekekre, de napi szinten nem csináltam volna.Láttam azokban a rövid időkben is ,hogy macera,lemondás is van benne, meg nem is mindig fogadnak szót:D

32 évesen kezdett valami változni és 35 évesen szültem az első gyerekem.

2021. ápr. 1. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
81%
Nem akartam, sőt.. képes voltam vitatkozni anyával miatta, hogy fogja fel innen nem lesz unoka.. most 30 vagyok. Nagyon-nagyon szeretnék..
2021. ápr. 1. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
71%
25 évesen én se akartam, a rokon babákkal se tudtam mit kezdeni. Most 31 vagyok terhesen, tervezett babával. Sose lehet tudni mikor üt be a muterhormon.
2021. ápr. 1. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Örülök, hogy van esély arra, hogy később meggondoljam magam, vagy a párom gondolja meg magát. A barátom szeretne majd, de még nem most, jóval később. Én nagyon nem szeretnék, egyáltalán nem vonz az az élet. Viszont nagyon szeretjük egymást, és ezért nem szeretnénk szakítani, beszéltünk is róla.
2021. ápr. 2. 06:49
 7/13 anonim ***** válasza:
Ezeket miert nem beszelitek meg az elejen?
2021. ápr. 2. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
66%

Bocs, hogy ezt mondom, de előfordulhat, hogy a barátoddal van valami bajod, ami miatt tudat alatt nem akarsz neki szülni. Én 25 évesen egy akkor már elég rosszul működő kapcsolatban voltam, a hetedik évet tapostuk, és ő mondogatta, hogy szeretne tőlem gyereket, de engem nagyon taszított a gondolat, hogy szüljek. Minden porcikám ellene volt. Viszont aki most a férjem lett, vele sose éreztem ezt. Most se vagyok egy babarajongó, más gyereke továbbra se nagyon érdekel, nem olvadok el a facebookos babafotóktól sem, nem is tervezem, hogy valaha is főállású ősanya legyek, viszont a -nem akarok gyereket szülni-érzés teljesen elhagyott amióta a férjemmel vagyok. Felváltotta ezt egy olyan gondolat, hogy a gyerek “beemelése” a kapcsolatba egyfajta minőségi váltás, amit ezzel az emberrel meg akarok lépni, míg az előzővel nem akartam.

Ez persze nem jelenti azt, hogy nálad is ez a helyzet, de nálam ez volt.

2021. ápr. 2. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
51%
Én se akartam 25 évesen. Aztán nem sokkal 32 évesen egy csodálatos kislány Apukája lettem. Más kérdés, hogy azóta elváltunk.
2021. ápr. 2. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
51%

8-es: Én ugyanazzal a férfivel vagyok, akivel 25 évesen is voltam. Nem miatta nem akartam gyereket, hanem úgy általában. 11 éve szeretem őt.

1-es voltam

2021. ápr. 2. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!