Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van rá esély, hogy az óvodában...

Van rá esély, hogy az óvodában nagyon visszahúzódó gyerek megváltozik?

Figyelt kérdés
Általában egyedül játszik, segítséget sosem kér senkitől, ugyanakkor különösen érzékeny, makacs és nem barátkozó típus. Attól tartok, a nehéz természete miatt sok gondja lesz az iskolában. A képességei ugyanakkor nagyon jók, szépen rajzol, húsz alatt összead fejben, gazdag a szókincse, tehát remélhetőleg a tanulás terén nem lesz baj.
2015. febr. 18. 11:23
 1/4 anonim ***** válasza:

be lett szoktatva aamior ezdte a bölcsit, ovit? és kislétszámú csoporttal?


csak mert én is ilyen vagyok (engem csak "bedobtak" rengeteg gyerek közé, mert mindig költöztünk, azóta nem ijesztő nekem a tömeg (pl munahelyi gyűlés, megbeszélés)nem találom fel magam és zárkózot lettem)


mindenképp szorgalmaznám kisebb közösségebe is vinni, csoportfoglalkozásokra, plusz vendégségbe, meg állatokkal barátkozni, hogy ismerkedjen a társadalommal, környezetével. valamint szülinapjára is egy pár társát, barátját meghívni, stb

2015. febr. 18. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
*nekem ijesztő a tömeg
2015. febr. 18. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ugyanilyen voltam gyerekkoromban az óvodában. Aztán jött az iskola és imádtam! Nagyon jól éreztem ott magam, teljesen más volt, könnyen beilleszkedtem és jól tanultam. Szóval a saját példámból kiindulva igen, van rá esély :)
2015. febr. 18. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Persze, be lett szoktatva. A nagyobbik gyerek homlokegyenest más, pedig teljesen egyformán nevelem őket, az óvónők is ugyanazok. Már csecsemőkorában látszott, hogy más természet, nem is értem, hogy lehet két gyerek ennyire különböző. Szerencsére a sulis osztálya kis létszámú lesz, talán tízen, ha lesznek. Köszönöm az eddigi válaszokat!
2015. febr. 18. 12:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!