Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi alapján választjátok a...

Mi alapján választjátok a keresztszülőket?

Figyelt kérdés

Jelenleg nem áll fent a "probléma", nincs útban sem a gyerkőc. De elgondolkoztam már, hogy ha jönne, kit/kiket kellene keresztszülőnek felkérni... csak 1 gyereket tervezünk.


van egy bátyám, aki stabil kapcsolatban van, házas. a férjemnek van egy húga, akinek élettársa van, az is stabil kapcsolatnak tűnik. ilyen esetben, ha nem házasok, azt hiszem csak egyikőjüket kérnénk fel, bár az ember el is válhat, nincs garancia...

szóval mindkettőjükkel jó a viszony, ugyanolyan vallásúak vagyunk, templomba egyikünk sem jár túl gyakran.

barátokon is gondolkoztam, de azt hiszem nem annyira mély a viszony, hogy már-már családinak mondjam.

az is felmerült, hogy bátyám és sógornőm legyenek, de nem akarom, hogy a gyerek később majd a keresztanyu keresztapu szóból egy párnak gondolja őket.

gondoltam, ha esetleg valamelyiküknél előbb jönne a baba mint nálunk, akkor már könnyebb lenne mert csak "visszahívjuk" őket, de a családi kapcsolatokat ismerve, valószínű mindkettőjüknél mi leszünk a keresztszülők - hacsak nem barátokat hívnak, bár kétlem hogy annyira mély barátság lenne.


ti milyen szempontok alapján választottatok? nem volt sértődés? van valami "íratlan szabály" rá hogy ki legyen a keresztszülő?


2021. ápr. 7. 07:02
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
12%

Mi mindenképp családban gondolkoztunk.

2-2 testvérünk van és azt kérjük fel akit a leginkább alkalmasnak gondolunk erre. Igazából ez nálunk soha nem volt kérdés. Az első a férjem bátyja, a második az én nővérem. Ha lenne 3. gyerekünk akkor a másik nővérem lenne. Valahogy ezt sose kellett megbeszélni.

Egyébként érzelmi alapon dőlt el alapvetően. Sógoromék minta család, a nővérem pedig fantasztikus Anya. Nyilván szeretjük a másik két testvért is, összetartó családot alkotnak ők is, de rengeteg dologgal nem értünk egyet, és az érzelmi vonalat sem úgy viszik... Illetve a keresztszülőség nálunk annyit tesz, hogy ha velünk történne valami akkor ők gondoskodnak róluk. Természetesen nem lenne elszakítva egymástól a két gyerek, és valószínű nem is ők neveljék őket, hanem az én szüleim, de anyagi támogatásról ők gondoskodnának, így szüleim nem egyedül vinnék a terhet.

2021. ápr. 7. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
37%

Nekem két nővérem van, férjemnek két öccse.

Az első gyermekünk születésénél a férjem kisebbik öccse még csak 13 éves volt, a nagyobbik 17, így egyértelmű volt számunkra, hogy ők még gyerekek ehhez a “feladathoz”. Így a nővéreim közül az idősebbet (és a férjét) választottuk.

A második gyereknél férjem kisebbik öccse részéről volt egy kis sértődés, de nem izgatott minket, mert ebből is látszik, ő még mindig gyerek egy ilyen szerepre, ahogy a nagyobbik öccse is. Így a másik nővérem és férje lesznek a keresztszülők.

Mi amikor keresztszülőket választottunk, akkor az is néztük, hogy ki az, akire nyugodt szívvel bíznánk a gyerekünket, ha velünk bármi történne. Számomra a keresztszülőség nem csak annyi, hogy lefotózkodunk a templomban, és elmondhatjuk, hogy ők a keresztszülők, de amúgy nulla a kapcsolata a gyerekkel.

Számomra komolyabb jelentősége van ennek.

2021. ápr. 7. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
88%
Nálunk nekem van egy öcsém, a gyerek apjának két fiútesója. Nem akartam, hogy csak az én testvérem legyen keresztapa (bár ez tűnt a leglogikusabbnak minden szempontból) így felkértük mindhárom testvért. Melléjük lett egy keresztanyuka, barátnőm. Ebből volt felháborodás, mert a barát a család egy része szerint nem lesz jó keresztszülő, mert le se fogja sz*ni a gyereket egy idő után. Hát nálunk ő az meg a tesóm, akik napi-heti szinten tartják a gyerekkel a kapcsolatot. Amúgy én a magam részéről olyan szempontból választottam, hogy tesóm és barátnőm is hívő, nem csak mondják, gyakorolják is, és mindkettőjükkel olyan a viszonyom, hogy tudtam figyelni fognak a gyerekre meg érdekelni fogja őket mi van a gyerekkel.
2021. ápr. 7. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
100%

A gyerek nem fogja egy párnak gondolni őket, ne ez legyen az akadály, látni fogja hogy keresztapunak is van párja meg keresztanyunak is, azt is hogy nem együtt élnek, nem együtt érkeznek hozzátok... a gyerekek tök okosak :)

Nálunk nem lesz keresztelő. Szeretem ha egy hagyomány a maga teljességében tud élni, és mivel mi nem vagyunk vallásosak,ezért a keresztelőnek ezt nem tudnánk biztosítani.

2021. ápr. 7. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk nehéz volt a dolog, mert az én családom vallásos, mind megvagyunk keresztelve (1 nővérem van), viszont párom családja egyáltalán nincs, náluk csak névadó volt. Neki egy bátyja és egy nővére van.


A fiam születése után fél évvel volt a keresztelő. A nővéremet biztosan szerettük volna keresztanyának, viszont nem akartunk sértődést a párom családja részéről, így onnan is kellett valaki. (kereszt tanú lett ugye mivel nincs keresztelve)

Azt választottuk aki többet foglalkozott a gyerekkel úgymond. A párom nővére hetente legalább egyszer felhivott minket vagy meglátogatott, és nem velünk beszélgetett, hanem a gyerekkel játszott stb. A bátyja ezzel ellentétben egyszer látogatta meg abban a fél évben, 10 percig, abból 8 perc cigizés volt az erkélyen.

Szóval azt választottuk, aki foglalkozik a gyerekkel, törődik vele. Erre való a keresztanyu végülis.

2021. ápr. 7. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
61%

Van egy egyszerű megoldás: hagyjátok meg a gyereknek a döntést felnőtt korára, szeretne-e megkeresztelkedni és akkor nincs vita.


Ha egyébként sem igazán vagytok vallásosak nincs értelme keresztelőt tartani 2 Facebook fotóért, ezzel csak kicsúfoljátok azokat, akik komolyan gondolják.

2021. ápr. 7. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
73%

A mi családunkban a nagynénik-nagybácsik a keresztszülők hagyományosan, viszont annyi a hátrány, hogy egyik se lakik elérhető közelségben. Szegediek vagyunk, a legközelebbi nagybácsi pesten lakik (de ő elég felelőtlen, nem is kérnénk fel) van még egy családos nagynéni a dunántúlon (három gyerekes, nem hiszem, hogy gyakran jönnének látogatni, sosem járnak erre.) valamint két nagynéni angliában, egy egyedülálló és egy családos. (ők évente jönnek hosszabb időre nyaranta látogatóba.) Ebből a választékból mi az angliai nagynénik közül azt választjuk aki családos.

Viszont erősen gondolkozunk, hogy a nagynénis verzió mellett egy baráti házaspár is legyen keresztszülő, mert ők a városban laknak és nagy valószínűséggel itt is maradnak, így lesznek a gyereknek keresztszülei a közelben is, nem csak úgy a távolban.

2021. ápr. 7. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
77%

Ha nem gyakorlod a vallásodat, akkor nem mindegy?

Őszintén kérdezem, a cirkuszon kívül milyen szerepe lenne a gyerek életében, hogy volt egy kis homlokvizezés 2 rokonnal?

2021. ápr. 7. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
89%

"templomba egyikünk sem jár túl gyakran" - akkor minek, de őszintén?

A keresztszülőség lényege pedig, hogy vallásos nevelést kapjon tőle a gyerek. Nálad minden szempont felmerült, csak ez nem, ami végülis a lényeg lenne. Nektek is csak a puccparádé kell, meg a lájkok, az érzelmi tartalom le van tojva.

2021. ápr. 7. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:

azért, mert valaki nem jár templomba, még lehet vallásos, hívő. szerintem ez nem ebben nyilvánul meg. járhat valaki minden vasárnap templomba, ha közben olyan világi életet él, olyan sz.rkavarásokat csinál, hogy majdhogynem lángolnia kellene mikor a templomba lép... szóval szerintem az se jobb, ha valaki képmutatóan jár templomba.


másrészt: baromira nem ismertek, nem kell támadni, mert szerintetek csak a lájkok kellenek, meg a puccparádé. hát k.pjátok be, már bocs. a facebookomat se láttátok, azt se tudjátok ki vagyok, de egyből megy az előítélet, hogy ezért kell. elmondom akkor, hogy a facebookomon (se a családomén) nincsenek megosztva minden féle-fajta személyes dolgok, az itt vagyok ott vagyok bejelentkezések. a hírfolyamomon kb. 1 éve osztottam meg utoljára valamit, ami egy barátomék eladó ingatlana volt. azért mert manapság már-már az a "normál" hogy mindent megosztunk, nem kell általánosítani és mindenkire ráhúzni ezt, hogy biztos ilyen.


aki normálisan válaszolt, annak köszönöm.

tesómék a közelben laknak, sógornőmék 80km-re, de kb 2hetente járnak haza. mivel gyerek nincs a családban senkinél, így ezt a részét nem látni, hogy ki milyen szülő. de majd eldől még akkor a jövőben, ha baba lesz már. :)

2021. ápr. 7. 13:57
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!