Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Idegesít férjem családja!...

Idegesít férjem családja! Valakinél hasonló tapasztalat?

Figyelt kérdés

13 éve vagyunk együtt a férjemmel, 4 éve vagyunk házasok. Van egy 1 éves lányunk, most jön majd a második baba. A férjem családjával mindig is nagyon jó viszonyom volt, sose vesztünk össze, mindig segítettem nekik amikor tudtam. Szerettem őket és ők is szerettek engem.

Amióta megszületett a lányunk anyósom elviselhetetlen, borzasztóan zavar ahogy viselkedik a gyerekkel és sokszor olyan érzésem van hogy nem nyúlhatok hozzá a gyerekemhez, mert ha ott vagyunk ők akarnak vele lenni mivel keveset látják. Anyósom mindig lóg a nyakunkon ha ott vagyunk legyen az peluscsere vagy etetés vagy bármi. Veszi ki a gyereket a kezemből hogy majd ő de attól hogy ott vagyunk a gyerekem gyerekem marad és egyre jobban iritál a helyzet. Sógornőmmel szoktunk erről beszélni, ő is ugyan így látja a dolgot és őt is idegesíti anyósom pedig nekik még nincs is babájuk. Anyukáméknál vagyunk többet a babával ketten, az tény és való, és már a párom részéről is megy a számolgatás hogy hány napot van hol a gyerek. Néha úgy érzem talán én reagálom túl a dolgot... Volt valakinél hasonló szitu? Hogy kezelte? Előre köszönöm!


2021. ápr. 12. 08:14
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
73%

Azt mondják terhesség alatt kicsit beszűkül az agy. Lehet nálad is ez van.


Ritkán látja és ott akar lenni pelenkázáskor meg ilyenek? Azta, nagy dolog... Ha meg leszarná a gyereket, valószínűleg az lenne a probléma. Örülj neki, hogy olyankor átveszi helyetted a stafétabotot és hogy ennyire szereti...

2021. ápr. 12. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Nem csak a terhesség miatt érzem ezt, hanem amióta megszületett. Anyósom hiperaktív és be nem áll a szája közbe, 1000 kérdést tesz fel mire egyre tudok válaszolni. Az akkor nem zavart amikor nem volt gyerekem. Most általában arról kérdezősködik mit hogyan adok neki. És ha a gyerek nem akar hozzá menni, mert gondolom neki is sok néha akkor kezdi a féltékenykedést. Lehet ott pelenkázáskor, és általában ott is van de sose hagy minket nyugton, nincs magánszférám és arra szükségem van. Anyukám sokkal normálisabban viselkedik,pedig neki első unokája.
2021. ápr. 12. 08:38
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Hát én ebben nem látom a problémát. Ha édesanyám vagy anyósom itt van, akkor kb. mindent ők csinálnak a gyerek körül, mivel szintén keveset látják az unokájukat és szeretnék etetni, pekenkázni stb... Tehát nem én erőltetem, hanem ők szeretnék.


Ilyenkor ki kell használni a szabadidőt, nem azon problémázni, hogy segítenek. :) Nem attól leszel jó anya, hogy folyton a gyerek körül pörögsz.


Annak a számolgatása meg, hogy kinél hány napot vagytok engem is irritálna. Ennek soha sem láttam értelmét. Ha nem oltári nagy a különbség, mondjuk egyik mama hetente, másik évente párszor látja az unokáját, akkor ez teljesen felesleges. Én kedvelem anyósom, de anyámhoz attól még szívesebben járok :)

2021. ápr. 12. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
90%

Ugyanilyen az anyósom és engem is rohadtul idegesít 🙂😬

Szerencsére, a saját fiát is idegesíti ez a fajta viselkedés, ritkábban is megyünk mióta megvan a gyerek.

2021. ápr. 12. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Utolsónak: az én férjem is tudja milyen az anyja, de nem szól neki semmit. Sajnos mi minden hétvégén ott vagyunk, de nemsokáig mert előre jeleztem a második gyerek születése után én nem leszek hajlandó cikázni 2 gyerekkel ide-oda. Gondolom anyósom vérig lesz sértve, de magamnak az első helyen vagyok gyerekeimmel együtt. Majd beletörődik.
2021. ápr. 12. 08:50
 6/19 anonim ***** válasza:
72%
Örülnél neki basszus. Ebből alakul majd ki, hogy 2-3-4 évesen már simán ott tudod neki hagyni fél-1 napokra, akár ottalvásra, hogy együtt tudjatok lenni a férjeddel. Én prülnék egy ilyen hiperaktív anyósnak. Az enyém csak a sógoromék gyerekeivel ilyen.
2021. ápr. 12. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
85%

Mi egy helyen lakunk ők a földszinten mi az emeleten, külön bejárattal.

Nekem az a bajom hogy mióta a kicsi meg van reggel is délután is itt van. Régen heti 1-2 nap feljött az bőven elég. És akkor jön ettél-e, fázol-e, kakiltál-e és így tovább és kimentek jajj fúj a szél, anyósom az ablakot alig nyitja ki mert hidegvan +15 ben is, nem hogy 0 ban.Mind ehhez kisgyermek nevelő vagyok és már van 2 20+ os gyerekünk, úgyhogy mondhatom felneveltem már 2 gyereket,a nagyoknál szerencsére még dolgozott.

Amit a leginkább nem szeretek, hogy leszarja amit mondok amíg ott vagyok úgy csinálja, de ha kiteszem a lábam letolja, na ezért én nem is hagyom vele soha, szerencsére itt a nagy lányom.

2021. ápr. 12. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
83%

Figyelj kérdező, gondolj bele, mi lenne, ha fiad lenne és 30 év múlva te lennél az anyós, akitől sajnálja az unokát a menye abban a kis időben is, amíg ott vannak, miközben a másik nagymamához folyton viszik. Ezért sz*r fiús anyukának lenni, mert akkor mindig csak másodlagos nagyszülő lehet az ember, hiszen nyilván a férj dolgozik, nem tudja annyit vinni az unokát a szüleihez, mint amennyit a "ráérő" anyuka.


És akkor csodálkozol, hogy a férjed szeretné, hogy az ő szüleinek is jusson a gyerekből.


Amúgy meg komolyan nem is értelek, mit sajnálod anyósodtól, hogy egy héten egyszer pelenkázhassa és etethesse az unokáját? Anyádnak sem engeded? Attól még a te gyereked marad, hogy a nagyanyja pelenkázza át hétvégén kétszer, neked nincs rá elég alkalmad egész héten?


Tudom, hogy az anyósokkal sokszor nehéz, de ezt most tényleg te reagálod túl. Hisztizel feleslegesen ahelyett, hogy örülnél, hogy ennyire szeretik a gyereked.

2021. ápr. 12. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
52%
Bárcsak nálunk lenne valamelyik ágról is olyan nagyszülő, aki a gyerekeim seggébe van, és a kívánságaikat lesik. De egy sincs. Nem kellene gyakran, de mióta megvan a 3 gyerek nem voltunk a férjemmel kettesben mert nincs aki a gyerekekre vigyázna.
2021. ápr. 12. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
87%
Hát én kifejezetten örülök neki, ha ott vagyunk valamelyik mamánál vagy ők vannak itt, hogy nem nekem kell folyamatosan szórakoztatni a fiam, meg szaladgálni utána. Merthogy nekem meg a fiam hiperaktív 😂😂 Olyankor leülök, megiszok egy kávét, beszélgetek. Ettől még én vagyok az anyja. Sőt tudod mit? Másfél éves és már egy ideje, 2-3 hetente egy napot a nagyszüleinél tölt hétvégén 😱😱😱😱 Nem érzem ettől kevesebbnek magam.
2021. ápr. 12. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!