Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Volt már valaki úgy, vagy...

Volt már valaki úgy, vagy ismertek olyat, hogy a férje és a családja miatt vállalt gyereket, de ő maga nem akarta? Mik a tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Megváltoznak időközben az érzések? A terhesség alatt kialakulhat az anyai érzés, az akarás? Én nem akarok gyereket, de nagyon úgy néz ki, hogy be fogom vállalni a férjem és a család elvárásai miatt. Volt már más is így? Ismertek hasonló esetet? Boldog volt utána a család és az anyuka?
2019. júl. 23. 20:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
42%
Hány éves vagy?
2019. júl. 23. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
28
2019. júl. 23. 21:01
 3/11 anonim ***** válasza:
84%
Mások kedvéért ne szülj!
2019. júl. 23. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
89%
Baratnom sosem akart gyereket, de a ferje miatt mondta, hogy max 1-be belemegy. Szinte azonnal ossze is jott. Utalta a terhesseget, undoritonak tartotta a terhes hasat, szenvedesnek irta le az egesz 9 honapot. Aztan megszuletett a gyerek es mintha kicsereltek volna. O lett az elete ertelme es elkepeszto jo anya.
2019. júl. 23. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
90%

Akiket ismerek, hogy "rábeszélték" a gyerekre, ott egyáltalán nem lett jó anya-gyerek kapcsolat, a nö egész idö alatt csak tehernek tartotta a gyereket és ahol lehetett, elkerülte, hogy foglalkozni kelljen vele, a gyerek krónikus szeretethiányt érzett, meg hogy nem kell az anyának.

A házasságuk tönkrement, a gyerek meg az anya maradtak együtt és kölcsönösen tönkretették egymás életét.

Hidd el, nagyon nem jó ötlet úgy vállalni gyereket, hogy nem akarod! Ha magad miatt nem állsz ki amellett, hogy ne legyen, legalább a gyerekre gondolj és ne tedd tönkre az ö életét.

2019. júl. 23. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
91%
Én ismertem egy csajt, aki nem akart gyereket, nem is szerette a gyerekeket, de a férje miatt szült egyet. Utálta az egészet, belőle nem jött elő az "anya". Egy év szenvedés után inkább lelépett és otthagyta a gyereket a férjére.
2019. júl. 23. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
36%
Én olyat hallottam, aki a szülési fájdalomtól rettegett, amiatt nem akart. Persze a férje kedvéért szült egyet. A fiát szereti is, átlagosan jó anya. Arról nem beszélt, hogy a fájdalmat illetően kellemesen csalódott, vagy rájött, hogy mindent el lehet viselni, ha muszáj, vagy császárral szült, vagy hogyan lett meg.
2019. júl. 23. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
89%
Volt sógórnőm. Dél-olaszok, ahol nagyon fontos a család, gyerek. Ő igazából szerette a gyerekeket, a lányommal is nagyon jól bánt, inkább a kényelmes életét nem akarta csak feladni. 30 fölött jóval aztán bevállalták. Az első 2 év nehéz volt, nem bírta az éjszakázást, nem volt elég türelme a gyerekhez, de a család sokat segített, így átvészelték. Most már idősebb a kislány, és sokat foglalkozik vele, jó a kapcsolatuk, mert azért mindig szeretettel fordult felé.
2019. júl. 23. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
58%

En mindig azt mondtam h nem vagyok gyerekfan, HA lesz is, akkor max 1, de hol van az meg?! Aztan ferjem elkezdett fuzni, abbahagytam a tablettat, elso par honapban (3) orultem is, amikor megjott..😅 aztan a 4. kesett es total bepanikoltam h mi lesz, fel se fogtam a terhesseget. A 9 honap kiraly volt, vartuk nagyon a babyt, kiveve az utolso par napot, akkor mar nagyon kivoltam(41.het, tulhordas) , sirtam is h en ezt nem is akarom, en nem megyek el szulni se... 🤣

Nem bantam meg h „ rabeszelt“, mert magamtol nem biztos h belevagtam volna, nem lett volna merszem nekilatni....es megbantam volna h halogattuk az idot. Imadom a babam ❤️

2019. júl. 25. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Én így vállaltam gyereket! A férjem miatt. Nem lehet megbánni, imádom a kisfiam, igen, az anyai érzések előjöttek, sőt, egy kinyílik egy másik világ. A legjobb dolog az életemben a kisfiam. Az a szeretet amit érzek iránta, eddig ismeretlen volt, erősebb annál mint amit eddig éreztem bárki iránt is. Tehát nem csinálnám vissza, bár a lelki oldala anno nagyon megviselt ( a kényszer, h ha nincs gyerek elhagy a szerelmem, maga a tudat h csak így vagyok jó... ) ez kihat a mostani életemre is. Egyetlen férfi miatt sem szabad egy nőnek gyereket vállalnia, főleg annak tudatában h a férfi elhagyja ha nincs gyerek. Most mintha ütné egyik szavam a másikat tudom, fura helyzet ez. Egyrészről a gyerek miatt újra bevállalnám, másrészről meg mostani ésszel kib*** sznám a férjem, mert már akkor sem szeretett mert csak akkor kellettem ha szülök is, egyébként nem értem annyit a szemébe. Most sem érek sajnos, de a gyereket imádjuk. Az én lelkemben viszont ez mindig fájó seb marad, a másik oldala meg az h imádom h van gyerekem, és nem bántam meg h anya lettem. Szóval bonyolult, ki érti ezt? 🙂
2019. szept. 8. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!