Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kezdek depresszióba esni?...

Kezdek depresszióba esni? Hogyan lendüljek túl ezen?

Figyelt kérdés
Hosszú lesz. 5 hónapos a fiam, hetek óta nem alszunk, a foga jön szerintünk, minden jel arra utal, migrénem van a nemalvástól, ingerlékeny vagyok és bevallom belesüppedtem az önsajnálatba. Hol jobb a kedvem, türelmes vagyok, hol egy sárkány. A nap 70%-át csak nyűglődi szegény babám, rengeteget nyöszörög, sír, altatás szinte csak Adamoban, minden más hasztalan, ami eddig jó volt, most semmi sem válik be. Régebben felkelés után mosolygott a fiunk, most szinte mindig felsír álmából. Férjem hajnaltól este 6-ig melózik, erőn felül teljesít, bíztat, segít, akár éjszaka is stb., de már őt is kicsinálom, ma már kiabált velem, mert azt kértem irassa ki magát táppénzre, mert én kiégtem, nem bírom ezt, semmire sem vagyok jó, miatta fogok mellgyulladást kapni, ilyenek. Ma azon sírtam el magam, hogy elcsesztem egy papír kitöltését, tegnap azon, hogy nem tudtam magamra kötni rendesen a fiam. Banális dolgokon idegeskedem, pedig én egy nagyon laza, humoros, vagány nő voltam, mindenki kedvelt, imádtam beszélgetni, a társasági, családi életünk is szuper volt. Nem élvezem az anyaságot, az életet jelenleg, minden apró gondot óriásinak érzek. Senkivel sem találkozom, csak online írok pár barátnővel, de már ahhoz sincs sok kedvem, hisz mindenkinek megvan a maga baja, ők dolgoznak.. A koronavírus miatt csak a szülőkkel találkozunk szinte. Ha rákezd a fiam a nyöszörgésre már az is idegesít, csapnivaló anyának érzem magam, pedig imádom a fiam :( Szerintem már alig mosolyog rám mostanában, az apjára mindig. A férjem azt kérte hagyjam abba a szoptatást, mert durván ekcémás a fiam és folyton vakarja, 2 bőrorvos terápiája ellenére is visszatér. Falun meg a vegán, tejmentes étrend lehetetlen, szóval marad a hypoalergén tápszer, aztán figyeljük a bőrét. Viszont hiába fejem kézzel a cicim, éjszaka is, be van csomósodva, fáj..Azt a tanácsot kaptam csak picit fejjek belőle, majd elapad. A tápszert elfogadja, az elejétől kombináltan van etetve,kevés volt a tejem, most viszont fogzás miatt felszaporodott, mert sokszor volt cicin. Hajnalban annyira fájt már, hogy cicire raktam, be is lobbant az ekcéma az arcán reggelre durván. Ez is kicsinál, hogy vajon az én étrendem miatt szenved ezzel? A doki szerint nem tejfehérje allergia, majd kinövi, szoptassak. 2 hónapja nem tudunk rájönni mitől tünetel a fiam. Úgy érzem minden rám van pakolva és nem tudom eldönteni mit csináljak, a gyereket sajnálom, hogy ilyen szerencsétlen anyja van,aki 2 napja csak magán kesereg, sír minden szron és a férjét cseszegeti a munkahelyén minden aprósággal. Legszívesebben kiszaladnék a világból. Mit tudnék tenni? Anyukákkal nincs kedvem beszélni, mert mindegyiknek szuperalvó, anyatejes, szupernyugodt babája van és ez is csak ront a lelkivilágomon :(
2021. ápr. 22. 10:58
 1/9 anonim ***** válasza:
82%
Itt felénk most szép az idő, nem tudom, hogy felétek milyen idő van, illetve a kicsi szereti e a babakocsit, de én most naponta 2x járok sétálni. A friss levegőn gyorsan elalszik és a séta egész ideje alatt, illetve utána is alszik még. Nálunk is jönnek a fogak, de ennyire nem viselte meg. Ha az idő engedi menjetek ki, neked is jót tesz ha ki tudod szellőztetni a fejed.
2021. ápr. 22. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Annyit megpróbálhatsz, hogy egy napig nem fogyasztasz tejterméket. Több helyen olvastam, hogy az anyuka minden nap leírta, hogy aznap mit evett és mikor a kicsin nagyon kijött az allergia vagy ekcéma akkor sejteni lehetett, hogy mitől van, azt az összetevőt elhagyta. Egy ötlet
2021. ápr. 22. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
41%
Nálunk is ez volt. Én is házisárkány lettem. A férjem egy évig bírta. Elváltunk.
2021. ápr. 22. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

3-as vagyok. Azóta eltelt másfél év. Magamra találtam. A volt férjem mindenben segít, részt vesz a gyerek életében, nincs senkije, de láthatóan nem kér belőlem többet. Elmondása szerint sose gondolta volna, hogy el fog akarni hagyni egyszer, de nem bírta, hogy ennyire kivetkőztem magamból. Rám se lehetett ismerni. Már sokkal jobb, imádom a gyereket, pedig nehéz természetű, hisztis fényevő. Levontam a tanulságot is, nagyon nagy pofon volt a válás.


A helyzet az, hogy a gyereket neked kell nagyrészt megoldani, mert a férjed dolgozik. Csak annyit tudok mondani, hogy semmilyen para nem éri meg, hogy a gyereked csonka családban nőjön fel, és te egyedülálló anya légy. Tudom, téged sose hagy el a férjed. Én is ezt gondoltam, meg a környezetemben mindenki...


Fogadd el, hogy ez most ilyen, hogy semmi se úgy történik, ahogy szeretnéd, hogy fáradt vagy, mint a dög. Oldd meg, És ne engedd el magad, ne hagyd, hogy magad alá temessen. Ne zsarold és manipuláld a férjed, mert attól nem lesz jobb. Egyszer felnő az a gyerek, nem lesz mindig ez. Sokkal több lazasag, nem lesz semmi baj.

2021. ápr. 22. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Én apróságokba kapaszkodom. Meggyújtok egy illatos gyertyát reggel és ülök mellette 5 percig. Rendelek egy jó szoknyát. Iszom még egy kávét. Kötözős kendőt csatos hordozóra cseréltem, szuper stresszmentes azóta a hordozás. Kisfiam 6 hónapos, az eleje óta nem aludtam 2 órát egyben, kiságyba tenni lehetetlen. Ma éjjel pl kb végig a mellbimbóm a szájában, én kényelmetlen pozíciókban elszundítottam néha, ebből állt az éjjel. Én is érzek olyat, hogy a férjem, hiába van itt és látja, mit csinálok, mégsem tudhatja, értheti igazán, hogy ez milyen, ő simán végigalussza az éjszakát. Van anyukatársad, akivel ki tudod magad panaszkodni? Nekem az sokat segít. Falun laktok, menjetek sokat levegőre! Mi itt a 2 szobásban nyomjuk, városban, de így is viszem, amikor csak tudom. Csodálatos látni, ahogy kinyílik neki a világ. Meg néha gondolj arra, hogy a babád nem tehet róla! Őneki csak te vagy!
2021. ápr. 22. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Baromi nehéz szerintem, én csak úgy tudtam túl lendülni, hogy elmentunk közösségbe, ahova tudom most nem lehet, de próbálj meg anyukákkal barátkozni.


Általában van helyi Facebook csoport, vagy akár csinálj te.


Mi osszejarunk heti 2x.

A babák ilyenkor tok jól elvannak azzal, hogy kB egymást nézik.

Mi meg dumálunk, panaszkodunk.


Nekem ezt például elkezdeni volt nehéz, mármint barátkozni. Most már nagyon jó, azóta is van egy kis "mag".


Emellett szerintem is a séta, mozgás segít.


Mivel lassan már elég nagy, vegyél csatos hordozót, kendővel én is szenvedtem, közben üvöltött a lányom én is majdnem felrobbantam mire megkötöttem egyedül szabályosan.


Közben tudsz zenét is hallgatni, vagy akár hangoskönyvet.


Ha akarsz szoptatni muszáj dietaznod, ha nem, akkor fejj egyre kevesebbet és lassan elapad, legvégső esetben kérj gyógyszert, bár kevés orvos támogatja, illetve én nem szívesen venném be, csak indokolt esetben.

2021. ápr. 22. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Először is én azzal kezdeném, hogy egyáltalán nem vagy rossz Anya. Kialvatlan vagy, a férjed egyfolytában dolgozik, nincs más csak a pelenkázás, etetés, altatás, nyugtatás stb., egész álló nap. Ezen többé kevésbé mindannyian átestünk. Hidd el teljesen normális, hogy úgy érzed kiszaladnál a világból. Nálam is kb. ez volt az első gyereknél. A férjem ráadásul akkor egy hetet külföldön dolgozott, egy hetet itthon, szóval tényleg sokat voltam egyedül is.. DE nekem segített, hogy tudatosan elfogadtam magam ÍGY (néha én is sárkány voltam :). Most ez egy ilyen időszak, kész. A hormonok is dolgoznak, majd csak túl leszek rajta. Amúgy én is egy tök jó fej, laza nő voltam előtte :). És tényleg így lett, egyre könnyebb lett, én is jobban lettem mentálisan. Aztán jött a második gyerek, akkor volt a fiam 2 éves 3 hónapos, és szinte észre sem vettem úgy felnőtt ő is. Sokkal lazábban vettem mindent, sokkal boldogabb voltam. Most jön a harmadik.. :) Ja, majdnem elfelejtettem. A lányom nekem is hihetetlenül (durván) ekcémás volt, DE nekem soha nem mondták, hogy hagyjam abba a szoptatást. Fürdetéshez csak gyógyszertári, speciális fürdetőt, abból is csak keveset! használtam, és azt mondták naponta többször (legalább 3-4-szer) kenjem be testápolóval (kifejezetten ekcémás babának való) az egész testét. Szóval én szoptattam (soha nem kaptak tápszert), és amúgy elmúlt. Kitartás, hidd el, egyre jobb lesz.:)
2021. ápr. 22. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
31%
Szerintem a ti esetetekben nem kellet volna gyereket vállalni mert látszik hogy nincs türelmetek a gyerek neveléshez,de amig ilyen pici a baba addig sajnos sok álmatlan éjszakáitok lesznek.De nagyobb korban is lesznek ugyanigy problémák.Szerintem ezt a gyerek vállalást jobban át kellet volna gondolnotok,nem való nektek egy gyerek.
2021. ápr. 22. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

#8 Ha nem tudsz segíteni, maradj csöndben és görgess tovább. Az ilyen jellegű kommentekre semmi szükség.


Kérdező:

Én ugyanígy éltem meg az első 8-9 hónapot. Azután lett jobb, hogy elindult kb 1 évesen. Plusz ez egybeesett azzal hogy elkezdte átaludni az éjszakát, de legalábbis sokkal ritkábban kelt.

Ezen kívül fizetett segítségünk vagyis babysitterünk lett heti egyszer. Valamint lett egy anyuka, akivel összebarátkoztunk, a gyerekek is jól elvannak együtt és velük járunk össze heti egy-kétszer. Gyorsabban megy az idő.


Tény hogy nem lesz könnyebb, de másképp lesz nehéz és ez nagy különbség.

2021. ápr. 22. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!